Βιετνάμ Βιετνάμ,πολλές απορίες...

adamantas

Member
Μηνύματα
5
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τανζανία
Καλησπέρα.Μήπως μπορείτε να μου πείτε που είναι καλύτερα να μείνω στην σαπα; Ψάχνω για homestay αλλά δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποιο. Ιδανικά θα ήθελα να μείνω κόντα στον ορυζώνα και να προσφέρεται και το μπάνιο με τα αρωματικά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Καλησπέρα.Μήπως μπορείτε να μου πείτε που είναι καλύτερα να μείνω στην σαπα; Ψάχνω για homestay αλλά δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποιο. Ιδανικά θα ήθελα να μείνω κόντα στον ορυζώνα και να προσφέρεται και το μπάνιο με τα αρωματικά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
η φυλη red dhao ειδικευεται στο αρωματικο μπανιο. μπορεις να βρεις κ στο booking καποιο καταλυμα αλλα κ οταν φτασεις στη σαπα θα δεις πολλες γυναικες που ζητουν τουριστες για να μεινουν σπιτι τους. εμεις ετσι το ειχαμε κανει κ περπατησαμε 12 χλμ εως το χωριο Taphin οπου διανυκτερευσαμε!
 

adamantas

Member
Μηνύματα
5
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τανζανία
Ευχαριστώ πολύ. Λογικά θα κλείσω απο τώρα για να είμαι και σίγουρη!
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Ενώ είχαν μηδενίσει, πριν μια βδομάδα περίπου είχαν ξανά κρούσμα, που ήρθε με πτήση από Ευρώπη (Λονδίνο-Ανόι αν θυμάμαι καλά).
Απ'ότι διάβαζα το μεσημέρι έχουν βρει ήδη γύρω στα 15 ακόμα άτομα που κολλησαν, 10 εκ των οποίων ήταν στην ίδια πτήση, και το κακό είναι πως στη συνέχεια αυτοί διασκορπιστηκαν σε διάφορα μέρη του Βιετνάμ.

Στο Χόι Αν που είμαστε τώρα το κατάλυμα που είχαμε κλείσει αρχικά μας ακύρωσε γιατί έκλεισε λόγω ιού για μια βδομάδα, πολλά κατάστηματα εστίασης κάνουν το ίδιο (έψαχνα πόση ώρα μπαν μι και το μόνο που έτρωγα ήταν άκυρα), όπως και κάποιοι ναοί.

Να φανταστώ κλείνουν και Bai Tu Long και Lan Ha Bay;
Ξερει μήπως κάποιος ή να το ψάξω;
 
Last edited:

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Ο Ιούλιος πως είναι για ταξίδι στο Βιετνάμ?
Στο μυαλό μου εκκολάπτεται σιγά σιγά η ιδέα να αλλάξω τα εισιτήρια. Με προβληματίζει βέβαια το γεγονός πως έχουμε δικαίωμα για μια αλλαγή. Αν την κάψω τώρα και τελικά δεν είναι δυνατόν να πραγματοποιηθεί το ταξίδι λόγω του κωλοιού ούτε τότε? Αν περιμένω μέχρι τελευταία στιγμή και τα εισιτήρια ανέβουν στα ύψη? ρε που μπλέξαμε.........!!!!!!!
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Βρήκαν σήμερα θετικό κι έναν ξεναγό στο Ninh Binh, ενδέχεται να σταματήσει να δέχεται τουρίστες, και πάει και η εναλλακτική μας για το Halong Bay. :D
 

AmstEL

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Παει και η 2ημερη εκδρομη στα σπηλαια στο Phong Nha – Ke Bang National Park!!! Το Oxalis κατεβαζει ρολα :(
"Oxalis Adventure Tours [From MAR 17 to MAY 31, 2020] TEMPORARY CLOSURE OF ADVENTURE TOURS "
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom