Μιανμάρ (Βιρμανία) Βιρμανια για 16 ημερες !

Μηνύματα
68
Likes
152
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
καλησπέρα αργησα να δω το μήνυμά σου
Λοιπόν εμείς μείναμε 2 βραδια Γιανγκόν ,πήγαμε με βραδινό λεωφορείο στην Ίνλε, εκεί μείναμε σε ένα ξενοδοχείο το Inle star τα μπαλκόνια βλέπουν τις βάρκες που κάνουν τις βόλτες στην λίμνη, είναι καθαρό και αξιοπρεπές. Είναι ονειρεμένα. Την πρώτη μέρα κάναμε βόλτα με την βάρκα και την άλλη με ένα ντάτσουν ταξί οδικώς και με μιά μικρή βόλτα σε ένα παραδοσιακό χωριό μέσα στην λίμνη. Δεν κάνουμε εμείς τρέκιν ,από εκεί μπορείς αν θες να κάνεις. Πήγαμε με λεωφορείο στην μπαγκάν που είναι τέλεια . Εκεί να πας να δεις την ανατολή από ένα ναό είναι τέλεια!!!!
Ότι θέλεις εδώ είμαι.
Καλημέρα! Δεν αργησες καθολου ,δυστυχώς εχω ποοολυ χρονο μπροστά μου :) Φαίνεται όμορφα στη λίμνη Ινλε! Κι εμείς με λεωφορεία θα κινηθούμε, ελπιζω να έχουν κάποια καλουτσικη εταιρία... Λεω να παω κατα σειρα σε Γιανγκον ,μετα Μανταλει, Μπαγκαν,Λιμνη Ινλε και τελος παλι Γιανγκον . Αν πρεπει και βολευει αλλιως η σειρα πες μου! Σε ευχαριστώ (Απο το 2016 που πηγα Περού με βοηθας :) :) :)
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
528
Likes
2.563
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Εμείς είχαμε πάει πρώτα Yangon, μετά inle, στην συνέχεια bagan και τέλος Mandalay. Δεν χρειάστηκε να ξαναγυρίσουμε Yangon, οι αποστάσεις είναι μεγάλες. Τα λεωφορεία είναι μια χαρά :)
 
Μηνύματα
68
Likes
152
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Εμείς είχαμε πάει πρώτα Yangon, μετά inle, στην συνέχεια bagan και τέλος Mandalay. Δεν χρειάστηκε να ξαναγυρίσουμε Yangon, οι αποστάσεις είναι μεγάλες. Τα λεωφορεία είναι μια χαρά :)
Πεταξες απο Μανταλει για την επιστροφη ε? Το σκεφτηκα κι αυτό, αλλα ειχε προσφορα απιστευτη η Καταρ και τα εισιτήρια κλείστηκαν ποολυ γρηγορα. Δεν προλαβα να κοιτάξω αφιξη στη Γιανγκον και αναχωρηση απο Μανταλει. Νομιζω κιολας οτι δεν ίσχυε η πολυ καλη τιμη που βρηκα ,μ αυτον τον τροπο...
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
528
Likes
2.563
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Αφού τα έκλεισες ήδη, μένει μόνο να πάρεις ένα λεωφορείο για 9-10 ώρες ή να δώσεις περίπου 100 ευρώ το άτομο για πτήση. Αν έχεις μικρό μπάτζετ (όπως εμείς) υποθέτω παίρνεις το λεωφορείο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom