Βοήθεια Ιταλόφιλοι!

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.851
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
εδω κοτζαμ Μουαμάρ Καντάφι, αρχηγος κράτους, και διανυκτερεύει σε σκηνή στην Ρώμη!:haha:
Αυτά λέγε τα να τα ακούσουν οι μούχλες οι συνταξιδιώτες μου,οι καλομαθημένοι...:clap:
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
μηπως για να μην κουρασεις τον οδηγο με πολλα χλμ οδηγησης και να ευχαριστηθεις τα μερη που θα δεις να σκεφτοσουν το ενδεχομενο

1) ανκόνα- ρωμη-ναπολη-ακτη αμαλφι -(ημερησια σε καπρι, ισκια)

ή

2) ανκόνα-φλωρεντια-τοσκάνη-cinque terre- ιταλικη ριβιερα ?

(στη θεση σου για καλοκαιρι θα επελεγα το πρωτο, ειδικα αν με ενδιεφεραν τα μπανια)
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Κάπρι πας απο Νάπολι;Πόση ώρα είναι η διαδρομή?Ωραία η 1η ιδέα αλλά αποβιβάζομαι και επιστρέφω απο Ανκόνα.Μάλλον είναι πιο βολική η 2η ιδέα σου.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Φυσικα και πας απο Ναπολη σε 50΄λεπτα με δελφινι εισαι στο Καπρι!

Ξανασκεψου το παντως γιατι απο Ναπολη εχεις πολλες επιλογες για ημερησια

-Καπρι και τα γυρω νησια
- Ακτη Αμαλφι, Ποζιτανο, Αμαλφι,Σορρεντο κλπ ειναι 30-40 χλμ απο Ναπολη
και η διαδρομη είναι καταπληκτικη και αξιζει να τη δεις αφου θα εχετε κ αυτοκινητο

αυτα τα μερη ειναι πιο "καλοκαιρινα" απο Τοσκανη
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
γυριστρουλα μην αφησεις την luca, ειναι πανεμορφη πολη. Η ρωμη οντως θελει 4 μερες, επισης ειναι ενα ταξιδι μονη της. Οπως ειπαν κι αλλοι, μπανακια ξεχασε τα , δεν εχει νοημα. Εμενα μου αρεσε τρομερα αν και δεν εμεινα αλλα περασα η verona, μπορεις να βαλεις κατι τετοιο αντι ρωμης, ισως και venezia να πηγαινα εγω. παντως το σιγουρο ειναι οτι θα περασεις τελεια. ποτε πας, γιατι λεω και γω να περασω καποιες μερες εκει.
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
γυριστρουλα μην αφησεις την luca, ειναι πανεμορφη πολη. Η ρωμη οντως θελει 4 μερες, επισης ειναι ενα ταξιδι μονη της. Οπως ειπαν κι αλλοι, μπανακια ξεχασε τα , δεν εχει νοημα. Εμενα μου αρεσε τρομερα αν και δεν εμεινα αλλα περασα η verona, μπορεις να βαλεις κατι τετοιο αντι ρωμης, ισως και venezia να πηγαινα εγω. παντως το σιγουρο ειναι οτι θα περασεις τελεια. ποτε πας, γιατι λεω και γω να περασω καποιες μερες εκει.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές,θα τις λάβω υπ΄όψιν.Πάω 8με 18 Αυγούστου.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σου.Πίζα θα πάω οπωσδήποτε γιατί έχω ακούσει οτι ειναι όμορφη πόλη.Με βγάλατε απο την σύγχυση και κατέληξα:Ρώμη,Φλωρεντία,Σιένα,Πίζα,Σαν Τζιμινιάνο,Πορτοφίνο και οτι άλλο προλάβω απο Λιγουρία.Κι ο θεός βοηθός!:D
Άντε σιγά σιγά να κλείσω και δωμάτια γιατί με βλέπω να τα πληρώνω χρυσά!
Και το camping δεν απορρίπτεται...Ειδικά αν έχει εκπτώσεις στου Αrmani....
μην ξεχάσεις τη Lucca είναι κανα 20λεπτο απο την Πίζα και νομίζω είναι πολύ ομορφότερη μην τη χάσεις
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
επανερχομαι για το θεμα των μπανιων. Πας 11-18 αυγ. αρα περιοδος διακοπων για τους ιταλους, ειναι πανω κατω 70 εκατομμυρια και τα μερη για μπανιο ειναι πολυ λιγοτερα απο την ελλαδα, αρα στις παραλιες θα γινεται της που****ς. Περασα μια φορα απο ριμινι με αυτοκινητο και μαλιστα καθημερινη και επαθα τετοιο σοκ απο την πολυκοσμια που δεν εκανα μπανιο για καιρο ουτε καν στη μαπνερα του σπιτιου μου. Αν παντως επιμενεις για μπανιο, παρε μαζι σου και το τηλεφωνο του δερματολογου σου. Ειπε καποιος παραπανω κατι για Βερονα. Ειναι σαν να αποφασιζεις να πας Καβαλα και ξαφνικα να σου ερθει να πας και Καλαματα. Η Βενετια ειναι επισης μακρινη αλλα πολυ καλυτερη επιλογη. Παρε επισης υποψη οτι το καλοκαιρι στην autostrada εχει πολλη κινηση, δεν διανυονται γρηγορα οι αποστασεις ουτε με Ferrari, οπως επισης οτι μεγαλο μερος των εμπορικων μεταφορων γινεται οδικα, αρα θα συναντησεις παρα πολλες νταλικες που επιβραδυνουν την κυκλοφορια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.483
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom