Ουγγαρία Βοήθεια για Βουδαπέστη!

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
ευχαριστω ... σε 3 μερουλες θα την ευχατριστηθω η θα μου μεινει αποθημενο να ξαναπάω ... όλα τα ταξίδια μου είναι συνήθως 4-5 μέρες και ήτανε οκ . τώρα με μία μέρα λιγότερο προβληματιζομαι
 

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
αφού έχεις 3 μια χαρά είναι..τώρα αν θα θες να ξαναπάς εσύ μόνο το ξέρεις αυτό.
αν μου έκανες και κάποια πρόταση ξενοδοχείου θα το εκτιμούσα πολύ .... Οι 6,7,8 κέντρο είναι ?
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Έγω έμεινα μετά από πρόταση των συμφορουμιτών στο Eurostars Budapest Center και μου φάνηκε εξαιρετικό.Γενικά όπως βλέπεις την Πέστη,ότι είναι μέσα από τις οδούς Szent Istvan krt,Terez krt,Jozsef krt,είναι καλά.Αν βρεις κάτι που να σ'αρέσει μας λες.
 

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλησπερα στα τσακάλια του forum που θα χρειαστώ σίγουρα τη βοήθεια σας μιας και πρίν λίγο έκλεισα για βουδαπέστη 16-20 Δεκεμβρίου ... και φυσικά άρχισε η αναζήτηση ξενοδοχείου καθώς οι μέρες περνάνε ...
Απο ένα μικρό search που έκανα βρήκα το " Cosmo City Hotel " https://www.booking.com/hotel/hu/co...0f763a2184df20f9b1bdd461597;dcid=2#map_closed σε πολύ καλή τιμή για 4 βράδια και επειδή δεν καταλαβαίνω και πολλά ακόμη από το χάρτη καθώς δεν πρόλαβα να αρχίσω τη μελέτη, θα ήθελα να μου πείτε αν με βολεύει η τοποθεσία σου, αν η περιοχή είναι καλή το βράδυ ... ή να κάνω στροφή για Εurostar και Ζara Hotel σε υψηλότερες τιμές φυσικα ..
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Αν και δεν εχω μεινει στο εν λογω ξενοδοχειο, απ'οτι βλεπω ειναι πανω στη vaci utca, στον πιο τουριστικο και κεντρικο πεζοδρομο της Βουδαπεστης,γεματο με εμπορικα μαγαζια και εστιατορια, ο δουναβης ειναι σχεδον διπλα οπως και τα περισσοτερα αξιοθεατα.Τουτεστιν απο αποψη τοποθεσιας μια χαρα εισαι.
 

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Eυχαριστώ για τις απαντησεις σας ... απλά δεν έχει στάση μετρό δίπλα αλλα δεν νομιζω να είναι και μακριά.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Eυχαριστώ για τις απαντησεις σας ... απλά δεν έχει στάση μετρό δίπλα αλλα δεν νομιζω να είναι και μακριά.
Ο σταθμός μετρό Fovam Ter είναι περίπου απόσταση 250 μέτρα απόσταση με τα πόδια, δεν το λες και μακρυά, υπολόγισε επίσης τα εξαιρετικά τραμ που θα σε βολέψουν και έχει στάσεις κοντά.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Και επισης το κεντρο της Βουδαπεστης περπατιεται ευκολα.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Εγω εμενα στην περιοχη Αstoria και μαλιστα στο Αstoria Hotel με το που βγαινεις απο το ξενοδοχειο μπαινεις στο μετρο που για μενα ειναι σημαντικο.Επισης η Βουδαπέστη εχει καποια βραδυνα λεωφορεια που οταν ολα σταματουν εκεινα λειτουργουν...Νυχτερινη ζωη εχει στο οκταγκον απο οπου και περναει ενα τετοιο λεωφορειο και εχει σταση και στην Αστόρια.Σου το συστηνω...!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom