Ουγγαρία Βοήθεια για Βουδαπέστη!

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Δεν νομίζω ότι εχει κάποιο νόημα η ενοικίαση αυτοκινητου εαν θέλετε να κινηθείται κεντρικά κ εντός του τουριστικου τμήματος. Επίσης, η μεταφορα απο το αεροδρόμιο προς το κεντρο κοστιζει 20-25Ε οχι 100
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Η δημόσια συγκοινωνία είναι εξαιρετική, καλύτερα να πληρώσετε κάποιες μετακινήσεις παίρνοντας ταξί πάρα να νοικιάσετε αυτοκίνητο (και από θέμα κόστους και χρόνου).
Για οικογένεια με παιδιά νομίζω το airbnb θα σας βολέψει περισσότερο, αλλά αυτό έχει να κάνει και με προσωπικές προτιμήσεις
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλημέρα σε όλους. Επειδή θα παω Βουδαπέστη πρώτη φορά με την γυναίκα και τα 2 παιδιά μας ετών 6 το ενα και 8 μηνών το άλλο ήθελα να ρωτήσω καταρχάς αν αξίζει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο- πόσο εύκολη είναι η μετακίνηση προς τα μέρη όπου βρίσκονται κυρίως τα τουριστικά αλλα και το παρκάρισμα εκεί. Και επίσης αν μπορείτε να αναφέρετε περιοχές που είναι καλό να μείνουμε για να μην χρειαζόμαστε μεγάλες αποστάσεις να διανύσουμε καθε φορά. Αλήθεια αξίζει Airbnb ή να παμε σε ξενοδοχείο? Γτ Λίγο που έριξα μια ματιά πολύ ακριβά μου φάνηκαν τα airbnb. Ευχαριστώ πολύ!
Budapest Luxury Apartments, Βουδαπέστη, Ουγγαρία Διαμέρισμα στο κέντρο μια ανάσα απ' όλα. Αμάξι δε νομίζω να σε βολέψει, όπως ήδη σου έχουν πει, ΜΜΜ και σε κάποιες περιπτώσεις ταξί.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
862
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλημέρα σε όλους. Επειδή θα παω Βουδαπέστη πρώτη φορά με την γυναίκα και τα 2 παιδιά μας ετών 6 το ενα και 8 μηνών το άλλο ήθελα να ρωτήσω καταρχάς αν αξίζει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο- πόσο εύκολη είναι η μετακίνηση προς τα μέρη όπου βρίσκονται κυρίως τα τουριστικά αλλα και το παρκάρισμα εκεί όπως επίσης 100€ μεταφορά από αεροδρόμιο προς το κέντρο της πόλης πολλά δεν είναι? 😅
. Και επίσης αν μπορείτε να αναφέρετε περιοχές που είναι καλό να μείνουμε για να μην χρειαζόμαστε μεγάλες αποστάσεις να διανύσουμε καθε φορά. Αλήθεια αξίζει Airbnb ή να παμε σε ξενοδοχείο? Γτ Λίγο που έριξα μια ματιά πολύ ακριβά μου φάνηκαν τα airbnb. Ευχαριστώ πολύ!
Αεροδρόμιο προς Κέντρο, με βανακι γύρω στα 30 ευρώ. Το μισθωνετε από το γκισέ στο αεροδρόμιο.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αεροδρόμιο προς Κέντρο, με βανακι γύρω στα 30 ευρώ. Το μισθωνετε από το γκισέ στο αεροδρόμιο.
Το απλο ταξί νομίζω πως είναι λιγότερο. Εγώ είχα κλείσει μεσω booking στα 22ε/ διαδρομη.
 

Xristinake

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Χαίρεται! Είμαι νέα στο forum εδώ αλλά χαίρομαι αρκεταααα για την εύρεση του. Ήθελα να ρωτήσω, θέλει η οικογένεια μου να πάμε ταξίδι Βουδαπέστη τον Ιανουάριο γιατί τον Δεκέμβρη (που προτιμούσα εγώ) έχουν μια οικογενειακή υποχρέωση και δεν μπορούν. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
1. Να πάω μαζί τους τον Ιανουάριο ή να προτιμήσω την Βουδαπέστη Χριστούγεννα στολισμένη του χρόνου;
Ευχαριστώ εκ των προτερωωων
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Χαίρεται! Είμαι νέα στο forum εδώ αλλά χαίρομαι αρκεταααα για την εύρεση του. Ήθελα να ρωτήσω, θέλει η οικογένεια μου να πάμε ταξίδι Βουδαπέστη τον Ιανουάριο γιατί τον Δεκέμβρη (που προτιμούσα εγώ) έχουν μια οικογενειακή υποχρέωση και δεν μπορούν. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
1. Να πάω μαζί τους τον Ιανουάριο ή να προτιμήσω την Βουδαπέστη Χριστούγεννα στολισμένη του χρόνου;
Ευχαριστώ εκ των προτερωωων
Μια χαρά είναι και τον Γενάρη και πιο οικονομική!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν θα χάσω όμως το πικ της Βουδαπέστη που είναι Χριστουγεννιάτικο ;
Θα χάσεις τη Χριστουγεννιάτικη αγορά μπροστά στη Βασιλική του Αγ. Στεφάνου, αλλά σίγουρα θα βρεις άλλες υπαίθριες αγορές. Να πας, έτσι κι αλλιώς το κρύο θα ναι το ίδιο!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Δεν χάνουμε ταξίδια όταν μας δίνεται η ευκαιρία να τα πάμε! Πήγαινε τώρα και μετά από χρόνια, αν μπορέσεις, ξαναπήγαινε Χριστούγεννα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.776
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom