Βέλγιο Βοήθεια για Βρυξέλλες

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Από εδώ θα δεις δρομολόγια τιμές κτλ.
https://www.brussels-city-shuttle.com/en/#/

Μπορείς να κλείσεις τα εισιτήρια σου on line στα 14€ η μονή διαδρομή ενώ από το αυτόματο μηχάνημα ή τον οδηγό κοστίζει 17€.

Αφού φτάνεις 21:05 σε εξυπηρετεί το δρομολόγιο των 21:30. Tο λεωφορείο πάει μέχρι τον σταθμό Bruxelles-Midi / Brussel Zuid.
Από τον σταθμό μετρό θα πάρεις την γραμμή 2 ή 6 και θα κατέβεις στον σταθμό Botanique. Από εκεί κοντά είναι το ξενοδοχείο σου.
 

Hatzimpek84

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Γειά σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους έχετε παει Βρυξέλλες ή οσοι γνωρίζετε ποσες μέρες είναι καλό να αφιερώσω στης βρυξέλλες (ποσες διανυκτερέυσεις) για πάρω μια καλή γέυση της πολης? Επισεις θα ήθελα να μάθω αν ειναι καλό να μήνω ενα βράδυ Γάνδη ή το κάνω ημερίσια εκδρομή?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Γειά σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους έχετε παει Βρυξέλλες ή οσοι γνωρίζετε ποσες μέρες είναι καλό να αφιερώσω στης βρυξέλλες (ποσες διανυκτερέυσεις) για πάρω μια καλή γέυση της πολης? Επισεις θα ήθελα να μάθω αν ειναι καλό να μήνω ενα βράδυ Γάνδη ή το κάνω ημερίσια εκδρομή?
Βρυξέλλες με 2-3 μέρες είσαι εντάξει.Και εκδρομή σε Γάνδη-Μπρύζ με τουλάχιστον μια διανυκτέρευση σε ένα από τα δύο με προτίμηση Μπρύζ.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
170
Likes
60
Εμεις κλεισαμε για 28 οκτωμβριου!!! Απο που να ψαξω για τα τρενα;;;να κλεισω τα εισητηρια απο πριν ή την ιδια μερα;;κ απο το αεροδρόμιο Σαρλερουά να παμε με τρενο η με λεωφορείο στις βρυξελλες;τι λετε;;;
 

Didoni22

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε 3 βδομαδες θα επισκεφτω τις βρυξελλες και εχω αρχισει να ψαχνω σχετικες πληροφοριες. Γνωριζει καποιος να μου πει για μονοημερη στη πολη Brugge αξιζει να βγαλω τωρα μεσω internetεισητηριο 30ευρω η ισως εκει βρω πιο οικονομικα? Επισης τι ισχυει για τη μεταφορα απο το αεροδρομιο του charleroi για το κεντρο της πολης των βρυξελλων? Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπερα σε 3 βδομαδες θα επισκεφτω τις βρυξελλες και εχω αρχισει να ψαχνω σχετικες πληροφοριες. Γνωριζει καποιος να μου πει για μονοημερη στη πολη Brugge αξιζει να βγαλω τωρα μεσω internetεισητηριο 30ευρω η ισως εκει βρω πιο οικονομικα? Επισης τι ισχυει για τη μεταφορα απο το αεροδρομιο του charleroi για το κεντρο της πολης των βρυξελλων? Ευχαριστω εκ των προτερων.
υπάρχει σχετικό thread που θα βρεις απαντήσεις. Ρίξε πρωτα μια ματια σε και σε σχετικες ταξιδιωτικες ιστοριες
https://www.travelstories.gr/community/threads/Από-Αεροδρόμιο-charleroi-μέχρι-Βρυξέλλες.45100/page-7
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Για οικονομικά βραδινά ταξί στις Βρυξέλλες, μπορείτε να χρησιμοποιείτε την υπηρεσία Collecto που λειτουργεί όλη την εβδομάδα από τις 23:00-06:00, σας παραλαμβάνει από μία από τις 200 διαθέσιμες στάσεις και κοστίζει 6€ ή 5€ για όσους έχουν κάρτα Μobib (μέχρι 4 άτομα).
http://www.taxisverts.be/en/collecto/
 

f-timos

Member
Μηνύματα
21
Likes
2

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Γεια σας,
να ρωτήσω αξίζει κάποιος να επισκεφτεί το mini europe;
Επίσης στα εισιτήρια σου έχει την επιλογή με περισσότερα χρήματα να πας και στο πλανητάριο;
Έχει πάει κάποιος για να μου πει εντυπώσεις και αν αξίζει; Με έχει προβληματίσει ότι το σαιτ του πλανητάριου είναι μόνο στα Γαλλικά και Ολλανδικά, οπότε και μέσα δεν θα έχει καθόλου αγγλικά;
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Στο Mini Europe είχα πάει ως παιδί. Μου άρεσαν πολύ τότε αυτού του είδους τα πάρκα. Μερικά χρόνια πριν είχα πάει και στο Miniatürk στην Κωνσταντινούπολη, αλλά το Mini Europe ήταν αυτό που ήθελα πάντοτε να δω.
Αν ξαναπήγαινα στις Βρυξέλλες, προτεραιότητά μου θα ήταν να δω κάποιες γειτονιές που δεν έχω δει. Όμως σε κάθε περίπτωση θεωρώ ότι μια επίσκεψη στο Mini Europe είναι ευχάριστη και αν έχετε αρκετό χρόνο στην πόλη μπορείτε να αφιερώσετε μισή τουλάχιστον μέρα για να δείτε το πάρκο σε συνδυασμό με κάποιο ακόμα από τα σημεία ενδιαφέροντος στο Laeken.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom