Κίνα Βοήθεια για Κίνα!

Gorgonakos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα φίλε μου! Κάτι άκουσα (δε ξέρω πόσο ισχύει) ότι από 01/01/2020 για να πάρεις βίζα πρέπει να μεταβείς στη πρεσβεία! Άντε αν είσαι Αθηναίος οκ αλλά αν μένεις στην εξωτική Κομοτηνή :lol: τότε είναι λίγο ζόρι.
Όσο για το ταξίδι έχω ταξιδέψει και μεμονωμένα και με γκρουπ... απλά κάπου τοποθετώ τη κάθε χώρα στο τι είναι καλύτερο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλημέρα φίλε μου! Κάτι άκουσα (δε ξέρω πόσο ισχύει) ότι από 01/01/2020 για να πάρεις βίζα πρέπει να μεταβείς στη πρεσβεία! Άντε αν είσαι Αθηναίος οκ αλλά αν μένεις στην εξωτική Κομοτηνή :lol: τότε είναι λίγο ζόρι.
Όσο για το ταξίδι έχω ταξιδέψει και μεμονωμένα και με γκρουπ... απλά κάπου τοποθετώ τη κάθε χώρα στο τι είναι καλύτερο.
ΟΚ.΄Οπως το βλέπει κάποιος.Αν καταλήξεις σε γραφείο θα σε βοηθήσουν αυτοί με την βίζα.Με το σχετικό κόστος φυσικά.Μπορείς να ρωτήσεις ένα γραφείο την διαδικασία,τι χρεώνουν κτλ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Ήθελα λίγο τα φώτα σας όσον αφορά το ταξίδι στη Κίνα. Ετοιμαζόμαστε να ταξιδέψουμε για το Πάσχα.
Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν πολυτρελλαίνομαι ιδιαίτερα περισσότερο ο φίλος μου θέλει να πάμε.
'Ηθελα να ρωτήσω έχει αλλάξει κάτι με τη βίζα από την αρχή του έτους; Πρέπει να είμαστε παρόντες στη πρεσβεία;
Επίσης θα ήθελα να σας ζητήσω τη γνώμη σας για ποιο γραφείο φημίζεται για τη Κίνα.
Ευχαριστώ
Καλημέρα. Για βίζα διάβασε (και ρώτα) εδώ https://www.travelstories.gr/community/threads/Κόστος-Βιζας-για-Κίνα.53552/
 

Fairy***

Member
Μηνύματα
16
Likes
12
Καλώς σας βρήκα! Πάντα διαβάζω τις ιστορίες σας πριν πάω κάποιο ταξίδι και τα tips σας είναι πάντα πολύτιμα! Ελπίζω μετά το επόμενο ταξίδι να γράφω και εγω την πρώτη ιστορία μου.
Στο θέμα μας. Έχω μια βδομάδα διαθέσιμη το Πάσχα και θέλουμε να κλείσουμε τις επόμενες ημέρες εισητήρια για Κίνα. Ο χρόνος παραμονής δυστυχώς δεν μπορεί να αυξηθεί οπότε θα ήθελα τις συμβουλές σας. Θεωρείτε υπερβολικά πολλές τις ημέρες μόνο για Πεκίνο; Θα προσθέτατε και Σαγκάη με κατανομή 5 ημέρες Πεκίνο και 2 Σαγκάη ή θα τις αφιερώνατε όλες στην πρωτεύουσα ;
Γενικά στα ταξίδια δεν μου αρέσει η υπερβολική πίεση, προτιμώ να δω λιγότερα πράγματα αλλά να νιώσω τον παλμό μιας πόλης παρά να αναλωθώ σε ένα συνεχόμενο τρέξιμο, το οποίο φυσικά μπορεί να προσφέρει πολλές εικόνες. Εδώ όμως έχω μπερδευτεί καθώς δεν ξέρω αν το Πεκίνο έχει αρκετά πράγματα να προσφέρει για τόσες ημέρες καθώς τα πρακτορία του αφιερώνουν συνήθως 4 μέρες με το ζόρι. Κάθε πρόταση δεκτή!
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Επειδή την Shanghai σε 2 3 μέρες δεν την βλέπεις. Ειδικά αν θέλεις να δεις και λίγο από τις αξιόλογες πόλεις που έχει κοντά, σκέψου το ενδεχόμενο να πάτε Πεκίνο και Xi an.
 

Fairy***

Member
Μηνύματα
16
Likes
12
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σας ! Είχα σκοπό να μείνω μόνο στο Πεκίνο αλλά νομίζω ότι με πείσατε !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom