Γαλλία Βοήθεια για Παρίσι

ελπιδα

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΕΛΠΙΔΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ... ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙΡΟ ΤΟ FORUM Κ ΕΠΕΙΔΗ ΣΧΕΔΙΑΖΩ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.. ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΣΤΙΣ 23/10-01/11 ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ FORUM ΑΥΤΟ ΕΔΩ:

Η κατάσταση βελτιώνεται από το Σεπτέμβριο, αρχίζουν τα σχολεία και όλοι επιστρέφουν. Αν ενδιαφέρεσθε να επισκεφθείτε τη γαλλική πρωτεύουσα με το βλαστάρι σας, εκμεταλλευόμενοι το τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου, να γνωρίζετε ότι συμπίπτει με τη γαλλική εορτή της Τoussain, που είναι ένας καθολικός θρησκευτικός εορτασμός ο οποίος αφορά τους Αγίους Πάντες πακέτο με Ημέρα των Νεκρών. Το οποίο σημαίνει ότι πρόκειται για μια δημόσια αργία με κλειστά σχολεία οι διακοπές κρατούν περίπου δέκα ημέρες. Τώρα γιατί σας τα λέω αυτά: αν περιμένετε να πάτε καθημερινή στην Eurodisney και να τη βρείτε άδεια θα απογοητευτείτε: Την ίδια ιδέα θα την έχουν και χιλιάδες άλλα γαλόπουλα και γαλοπούλες που θα τα βρείτε μπροστά σας στις ουρές των γκισέ. Την έχουμε πάθει ως οικογένεια. Τεράστιες ουρές και να μην καταλαβαίνουμε γιατί. Ομιλώ λοιπόν εκ πείρας.​

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΔΙΑΡΚΕΙ ΑΥΤΗ Η ΓΙΟΡΤΗ? Κ ΓΕΝΙΚΑ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ?


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..:):):)
 
Last edited by a moderator:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Κάτι ο τίτλος, κάτι τα κεφαλαία και τα Bold μας άγχωσες!!! Μην αρχίζεις το ταξίδι σου με τόσο πολύ άγχος! Προσωπικά έχω επισκεφθεί τη disneyland Αύγουστο που νομίζω ότι θεωρείται πιο high-season από την αργία που αναφέρεις και δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα! Άλλωστε στα ιδιαίτερα δημοφιλή παιχνίδια υπάρχει και το fast-pass και έτσι γλυτώνεις από τις ουρές και τις αναμονές!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Συμφωνω με τη varioathens, παντως η μερα των Αγιων Παντων ή των νεκρων ειναι στις 1/11.
 

ελπιδα

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
ναι εχετε δικιο αγχωθηκα πολυ... ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες... μηπως ξερετε ποσες ημερες διαρκει κ αν τα μαγαζια ειναι κλειστα αυτες τις ημερες??
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες. Διόρθωσε σε παρακαλώ το πρώτο σου μήνυμα και γράψτο χωρίς bold και χωρίς κεφαλαία.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
1η Νοεμβρίου είναι, όπως έγραψε και η getxowoman......περισσότερα, δυστυχώς, δε γνωρίζω!:(
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Κι εγω Χριστουγεννα που πηγα,αλλα και καλοκαιρι τα ιδια. Παντα χαμος γινεται!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
καλώς ήλθες στη παρέα, μόλις γύρισα από εκεί και ήταν υπέροχα, στο πάρκο εννοείται ότι δε πας την ημέρα της εθν. εορτής και αποφεύγεις σ/κ μία καθημερινή θα είναι ότι πρέπει..;)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καλώς ήλθες στη παρέα, μόλις γύρισα από εκεί και ήταν υπέροχα, στο πάρκο εννοείται ότι δε πας την ημέρα της εθν. εορτής και αποφεύγεις σ/κ μία καθημερινή θα είναι ότι πρέπει..;)

Λευτέρη καλώς όρισες

περιμένουμε φρέσκα νέα από τήν πόλη του φωτός
ΥΓ και με προφιτερόλ καβαλιώτικο βολεβόμαστε:haha::haha::haha::haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Να σημειωθεί δε ότι εάν σε ενδιαφέρει να διανυκτερεύσεις σε κάποιο από τα ξενοδοχεία εντός του πάρκου, νομίζω ότι minimum διανυκτερεύσεων που δέχονται είναι οι 2!
 

ελπιδα

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικά με το Παρίσι, ξέρεται αν αυτό το ξενοδοχείο είναι σε καλή περιοχή για να μείνει κάποιος ?
http://www.booking.com/hotel/fr/relaisrepublique.html?sid=da33f754db085b474820a6754b5026df;checkin=2009-11-13;checkout=2009-11-22

Και αν το πάρκο του asterix είναι κλειστό τους μήνες Οκτώβριο και Νοέμβριο?
 
Last edited by a moderator:

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικά με το Παρίσι, ξέρεται αν αυτό το ξενοδοχείο είναι σε καλή περιοχή για να μείνει κάποιος ?
http://www.booking.com/hotel/fr/relaisrepublique.html?sid=da33f754db085b474820a6754b5026df;checkin=2009-11-13;checkout=2009-11-22

Και αν το πάρκο του asterix είναι κλειστό τους μήνες Οκτώβριο και Νοέμβριο?
για το πάρκο δεν γνωρίζω να σου πω κάτι αλλά αυτό το site Paris Hotel θα σε βοηθήσει αρκετά να βρεις ξενοδοχείο. Βασικό να διαβάσεις σχόλια. προσωπίκά όταν είχα πάει Παρίσι έκλεισα μέσω αυτού του site. έχει καλές προσφορές. ψάξε αν θέλεις με βάση τα σχόλια χρηστών...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom