Σαντορίνη Βοήθεια για Σαντορίνη!

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
δες αυτο στα φηρά....rena's villa...θα μεινω εκει 13-16/9...
ας μας πει και η xanele το ξενοδοχείο που εμεινε να το δουμε...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
η περισσα ειναι μια πιο ησυχη περιοχη απο τα θηρα και συνηθως πανε ελληνες.
περισσα ειναι η μαυρη παραλια.μια χαρα ειναι για να μεινεις.
βασικα νομιζω οτι απλα βρες κατι φτηνο οπου και να ειναι στην σαντορινη και μετα ελα να πιουμε ενα καφε να σου πω που θα πας και τι αξιζει να δεις.διδακτορικο εχουμε κανει την Σαντορινη.......10φορα τον περασμενο Μαη.....
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
η περισσα ειναι μια πιο ησυχη περιοχη απο τα θηρα και συνηθως πανε ελληνες.
περισσα ειναι η μαυρη παραλια.μια χαρα ειναι για να μεινεις.
βασικα νομιζω οτι απλα βρες κατι φτηνο οπου και να ειναι στην σαντορινη και μετα ελα να πιουμε ενα καφε να σου πω που θα πας και τι αξιζει να δεις.διδακτορικο εχουμε κανει την Σαντορινη.......10φορα τον περασμενο Μαη.....
Ο αδερφός μου σκεφτόταν να πάει με την κοπέλα του αλλά δεν ξέρει σίγουρα ακόμη...ευχαριστώ πολύ!!! :p
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ξενοδοχείο Andromeda Villas Hotel Σαντορίνη Ενοικιαζόμενα Διαμερίσματα, Σουίτες, Δωμάτια, Ημεροβίγλι

είναι ακριβό χρήστο..δεν δίνω τόσα χρηματα....γιατι εχω και ταξιδι στο ισραήλ αρχές νοεμβρίου.....και μαλλον θα ανεβω και λίγο πήλιο στις πινακάτες μετα τις 20 αυγούστου....δεν θα πληρωσω διαμονη βεβαια,αλλα οπως και να το κάνεις..εξοδα θα υπάρχουν...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
διδακτορικο εχουμε κανει την Σαντορινη.......10φορα τον περασμενο Μαη.....

πές και σε εμας eva τι πρέπει να δουμε....πάμε για να γνωρίσουμε το νησί και τις ομορφίες του...ειναι η πρώτη μας φορά...δεν παμε για ξεκουραση η θαλασσα...δοξα τω θεώ τα εχουμε κανει τα μπανια μας και συνεχίζουμε...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
διδακτορικο εχουμε κανει την Σαντορινη.......10φορα τον περασμενο Μαη.....

πές και σε εμας eva τι πρέπει να δουμε....πάμε για να γνωρίσουμε το νησί και τις ομορφίες του...ειναι η πρώτη μας φορά...δεν παμε για ξεκουραση η θαλασσα...δοξα τω θεώ τα εχουμε κανει τα μπανια μας και συνεχίζουμε...
αυτο το θεμα το εχεις δει??

http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...%ED%F4%EF%F1%DF%ED%E7-luxury-budget-tips.html

εμενα με βοηθησε παρα πολυ περυσι που ηταν η πρωτη επισκεψη μου στο νησι!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ναι,το εχω διαβασει latina...σε ευχαριστώ πολύ.
θα του ριξω ομως πάλι μια ματιά...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
πές και σε εμας eva τι πρέπει να δουμε....πάμε για να γνωρίσουμε το νησί και τις ομορφίες του...ειναι η πρώτη μας φορά...δεν παμε για ξεκουραση η θαλασσα...δοξα τω θεώ τα εχουμε κανει τα μπανια μας και συνεχίζουμε...
ειμαι της γνωμης οτι πρεπει να νοικιασετε οπωσδηποτε αμαξι ετσι ωστε να γνωρισετε το νησι καλυτερα.παρετε το αμαξι και ενα χαρτη και να γυρνατε.οπου σας αρεσει να σταματατε.
Πηγαινετε στο στρατοπεδο της Σαντορινης οπου ειναι στην κορφη του λοφου-βουνου (ενα ειναι ολο και ολο!), η θεα ειναι καταπληκτικη,βλεπεις ολη την σαντορινη απο την μια πλευρα μεχρι την αλλη.Σημεια για τελειες φωτογραφιες πολλα οπως ο Φαρος,το ημεροβιγλι,τα φηρα κτλ.
Για μενα το καλυτερο σημειο για να δειτε το ηλιοβασιλεμμα ειναι το οινοποιιο του Σαντος,ειναι στα Φηρα και πρεπει να πατε νωρις να προλαβετε καλη θεση,παρτε και την ποικιλια των 12 κρασιων η' των 6 αν δεν πινετε πολυ και χαλαρωστε.......
Περιπλανηθειτε στα σοκακια των Φηρων και ειδικα το βραδυ,τα μαγαζια δεν κλεινουν ποτε πριν τα μεσανυχτα.
Σαν πρωτη φορα στο νησι αν εχτε χρονο πηγαινετε και στο ηφαιστειο,
βαλτε αθλητικα και μην ξεχασετε να παρετε το μαγιο σας.
Βρειτε την ταβερνα Κρητικος,ειναι στον Βοθωνα και φατε μπριζολα,παραγγειλτε μια ανα δυο ατομα,ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!
Πηγαινετε στο Αμμουδι,ειναι ενα ψαροχωρι,περαστε τις ταβερνες και προχωρηστε στον χωματινο δρομο πισω απο το βουνο και θα βρειτε ενα ακομα μερος για μπανιο που δεν το ξερουν και παρα πολλοι.
Αυτα απο μενα,μην παραλειψετε να φατε ντοματοκεφτεδες,να αγορασετε φαβα και κανα σφουγγαρι .....και ενα μπουκαλι σαντος ερυθρο γλυκο!καλα να περασετε!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
σε ευχαριστώ eva για τις πληροφορίες....
θα νοικιάσω σιγουρα αυτοκινητο..εχω ήδη κλείσει...
ειχα σκοπό να επισκεφτώ το οινοποιείο Σιγάλα...αλλά θα ακολουθήσω την δικιά σου προταση...
ναι....εχω δει εκδρομες για το ηφαιστειο και θα πάω...και σιγουρα θα προσπαθησω να τιμησω και την ταβερνα κρητικός...
αλλα για το στρατόπεδο δεν το ειχα σκεφτεί....θα παμε να θυμηθουμε και τα παλιά του στρατευματος......ενα υπεροχο ηλιοβασιλεμα ειχα δει απο το στρατιωτικό φυλάκιο του Μόλυβου στην Λέσβο...
σε ευχαριστώ και πάλι...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
σε ευχαριστώ eva για τις πληροφορίες....
θα νοικιάσω σιγουρα αυτοκινητο..εχω ήδη κλείσει...
ειχα σκοπό να επισκεφτώ το οινοποιείο Σιγάλα...αλλά θα ακολουθήσω την δικιά σου προταση...
ναι....εχω δει εκδρομες για το ηφαιστειο και θα πάω...και σιγουρα θα προσπαθησω να τιμησω και την ταβερνα κρητικός...
αλλα για το στρατόπεδο δεν το ειχα σκεφτεί....θα παμε να θυμηθουμε και τα παλιά του στρατευματος......ενα υπεροχο ηλιοβασιλεμα ειχα δει απο το στρατιωτικό φυλάκιο του Μόλυβου στην Λέσβο...
σε ευχαριστώ και πάλι...
o σιγαλας για μενα, αξιζει πολυ...
δεν προσφέρει θέα, αλλα εχει ωραιοτατο κηπο και υπεροχα κρασια!

και για να απαντησω και σε ερωτηση που εγινε παραπανω, περισσα δεν θα μενα σε καμια περιπτωση..θα εμενα ξανα οια (οπου εμεινα αλλωστε και την πρωτη φορα), θυσιάζοντας βεβαια την θεα στο γκρεμο, ώστε να πετυχω καλη τιμη..και επισης θα εμενα ανετα και πυργο που μου αρεσε αρκετα και ηταν ησυχα!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
o σιγαλας για μενα, αξιζει πολυ...

δεν τον αποκλείω...εχει και αυτό θέα στο ηλιοβασιλεμα ...θα δουμε πως θα βγει το πρόγραμμα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom