Εσθονία Φινλανδία Βοήθεια για ταξίδι σε Ταλίν-Ελσίνκι

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Τέλος από το Βίλνιους πάρε μία φτηνή πτήση της air Baltic για Ταλλίν και χρησιμοποίησε το εισιτήριο σου της επιστροφής.
Δεν έχει φτηνές πτήσεις VNO-TLL με την έννοια που κάποιοι αντιλαμβάνονται την τιμολόγηση των loco.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εμείς στην Εσθονία εκτός από το Tallinn είχαμε πάει Tartu, Parnu και στα νησιά Saaremaa και Hiiumaa για χαλαρές βόλτες στη φύση. Τώρα εσύ, αφού σε ενδιαφέρουν περισσότερο οι πόλεις, ρίξε μια ματιά στο Parnu. Δεν είχαμε μείνει στο κέντρο, αλλά περάσαμε αρκετές ώρες βολτάροντας στην πόλη και μας άρεσε.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Εχω μηνες μπροστα αλλα, αν δε βρω κατι ενδιαφερον, ειμαι ικανη να πεταξω τα εισιτηρια της επιστροφης απο Ταλιν των 10 ευρω στο τελος και να αλλαξω το σχεδιο για πλοιο προς Στοκχολμη, αν βρω φτηνη την κρουαζιερα :haha:.
Δηλαδή η διαδρομή Ελσίνκι-Ταλίν με το πλοίο είναι με δωρεάν ακυρώση; Απλά για να το έχω στα υπ' όψιν.

Μην πετάξεις έτσι το 10€ των φόρων, γιατί κάποιοι ίσως ψάχνουμε αργότερα να εξαργυρώσουμε το Ταλίν-Αθήνα. :oops:

Όχι, ενταξει, φυσικά κάνε το αν θεωρείς ότι οι εσθονικές πόλεις πέραν του Ταλίν, δε θα σε ικανοποιήσουν. Αλλά αν έχεις 3 μέρες μπορείς να αφιερώσεις 2 στο Ταλίν και ίσως κάτι λιγότερο από μια στο Tartu ή το Pärnu. Και η εσθονική φυση, αν και ξεκαθάρισες ότι δε σε ενδιαφέρει, είναι πολύ ιδιαίτερη.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Το Ταλιν Αθηνα αποκλειεται να το ακυρωσω γιατι η τιμη ειναι απαιχτη και θελω να δω την πολη. Επισης η αναχωρηση ξημερωματα δινει δυνατοτητα να φτασεις μεσανυχτα στο αεροδρομιο, αρα μπορει να κανει κανεις απο πτηση μεχρι διαδρομη με λεωφορειο την τελευταια μερα.
Αλλα μου περασε κι απο το μυαλο οτι μια- μιαμιση μερα στο Ταλιν φτανει οποτε μπορει να μπει ενα διημερο στη Ριγα, ειδικα αν η μια διαδρομη βγει αεροπορικως. Η τιμη της κρουαζιερας για Στοκχολμη το καλοκαιρι ειναι πολυ ψηλη-τις αλλες εποχες ειναι οικονομικοτατη- οποτε απορριπτεται.
Δεν ξερω αν ειναι ακυρωσιμα τα εισιτηρια Ελσινκι Ταλιν αλλα δεν το αποκλειω και να ειναι.
Παντως αν βαλω το Ταρτου και ενα δυο καστρα μπορει να γεμισουν 3 μερες.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Δεν έχει φτηνές πτήσεις VNO-TLL με την έννοια που κάποιοι αντιλαμβάνονται την τιμολόγηση των loco.
Παντως αν και μεχρι τωρα δεν εχω δει πολυ φτηνη συνδεση του Βιλνιους με αλλες πρωτευουσες, εχθες ειδα καθημερινη πτηση προς Βαρσοβια με 10 ευρω το καλοκαιριμε Wizz ( η οποια επιτελους αλλαζει προς τα πανω τα ελαχιστα ορια της χειραποσκευης) Αυτο εχει ενδιαφερον γιατι η Αιγαιου πεταει Βιλνιους οσο και Ταλιν μονο μια την εβδομαδα κι αυτο ειναι αρκετα περιοριστικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom