Ιαπωνία Βοήθεια για ταξίδι στην Ιαπωνία.

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.518
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Είναι κάπου το Φούτζι;
Από μακριά και αγαπημένοι που λένε. Θέλω να το αγναντέψω με καμιά μπύρα στο χέρι και μέχρι εκεί. Ανάβαση καλοκαιριάτικα με τη ζέστη που θα έχει δεν υπάρχει σαν σενάριο.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.567
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Από μακριά και αγαπημένοι που λένε. Θέλω να το αγναντέψω με καμιά μπύρα στο χέρι και μέχρι εκεί. Ανάβαση καλοκαιριάτικα με τη ζέστη που θα έχει δεν υπάρχει σαν σενάριο.
Εγώ πήγα με καύσωνα στα 2 χιλιόμετρα και κάτι ( με λεωφορείο και τρένο) και είχε εκεί πάνω δροσιά.
Δεκαπέντε μέρες στην Ιαπωνία, και με τον καύσωνα που είπα πριν, και την κορυφή δεν την είδα πάντως. Θέλει και λίγη τύχη.
 

teokyv

Member
Μηνύματα
29
Likes
21
Με ποσο εκλεισες τα εισητηρια αν επιτρεπετε; Εγω παω ιαπωνια στης 6 Αυγουστου και τα ειχα κλεισει απο οκτωμβριο 850 . Τωρα για την ιδια πτηση ζητανε 3200!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.567
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Με ποσο εκλεισες τα εισητηρια αν επιτρεπετε; Εγω παω ιαπωνια στης 6 Αυγουστου και τα ειχα κλεισει απο οκτωμβριο 850 . Τωρα για την ιδια πτηση ζητανε 3200!
Αν ρωτάς εμένα τα είχα κλείσει, από Οκτώβριο νομίζω, με 540 ευρώ. Μέσω Μόσχας. Όμως και μετά τα Χριστούγεννα που το κοίταζα δεν είχε αλλάξει η τιμή. Είχα πάει τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου 2015.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.518
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Για τον φιλο Senor nada ηταν η ερωτηση που παει φετος
Το εισιτήριο μου είναι από Παρίσι για Τόκυο με Turkish Airlines. Το αγόρασα απευθείας από την αεροπορική. Είναι πολύ φθηνότερο από όσο έγραψες αλλά και πάλι έδωσα πολλά. Προτιμώ να μη γράψω πόσα.
 

Anna Pro

Member
Μηνύματα
21
Likes
160
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Καλησπέρα σε όλους σας,

σκεφτόμαστε με τον φίλο μου να επεπισκεφθούμε την Ιαπωνία τον Σεπτέμβριο από 1 έως 16.

Η αρχική μου σκέψη είναι να φτάσουμε Οσάκα και να γυρίσουμε από Τόκιο δεδομένου πως βρίσκω πιο οικονομικές πτήσεις.

Δυστυχώς για να να είναι πιο on a budget είναι με δύο στάσεις η κάθε πτήση, διάρκειας 28 στο πήγαινε και 25 στο γύρνα.

Θα ήθελα παρακαλώ να μου προτείνετε μέρη που έχετε επεπισκεφθεί, και αν θεωρείτε πως είναι καλή περίοδος για ταξιδέψουμε στην χώρα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)
 

depo

Member
Μηνύματα
68
Likes
160
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Καλησπέρα σε όλους σας,

σκεφτόμαστε με τον φίλο μου να επεπισκεφθούμε την Ιαπωνία τον Σεπτέμβριο από 1 έως 16.

Η αρχική μου σκέψη είναι να φτάσουμε Οσάκα και να γυρίσουμε από Τόκιο δεδομένου πως βρίσκω πιο οικονομικές πτήσεις.

Δυστυχώς για να να είναι πιο on a budget είναι με δύο στάσεις η κάθε πτήση, διάρκειας 28 στο πήγαινε και 25 στο γύρνα.

Θα ήθελα παρακαλώ να μου προτείνετε μέρη που έχετε επεπισκεφθεί, και αν θεωρείτε πως είναι καλή περίοδος για ταξιδέψουμε στην χώρα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)
Καλησπέρα, είχα πάει Σεπτέμβριο Ιαπωνία για 19 μέρες και ο καιρός ήταν πολύ καλός. Μόνο 2 μέρες έβρεχε συνέχεια, άλλα είχα αδιάβροχο οπότε ήταν εντάξει.

Εκτός από Οσάκα και Τόκιο που έχετε ήδη στο πρόγραμμα θα πρότεινα Κιότο, Νάρα και Χιροσίμα. Άλλες επιλογές είναι το Νίκκο και η Καμακούρα. Τέλος θα πρότεινα επίσκεψη σε παράσταση θεάτρου καμπούκι.
 

Anna Pro

Member
Μηνύματα
21
Likes
160
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Γενικά από κόστος ζωής είναι πολύ ακριβά? Γιατί ένα άγχος το έχω 🤣Διαβασα την ιστορία της Κικης και με καθησύχασε .
 

depo

Member
Μηνύματα
68
Likes
160
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Γενικά από κόστος ζωής είναι πολύ ακριβά? Γιατί ένα άγχος το έχω 🤣Διαβασα την ιστορία της Κικης και με καθησύχασε .
Όχι, δεν είναι πολύ ακριβά. 19 μέρες ξόδεψα 1650 ευρώ συνολικά.
 

teokyv

Member
Μηνύματα
29
Likes
21
Οσοι εχετε επισκεφτει Αυγουστο την Ιαπωνια ειχατε καποιο θεμα με την διαθεσιμοτητα θεσεων στα τραινα; Μηπως αξιζει να κλεισω green rail pass για να εχω ησυχο το μυαλο μου;
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Οσοι εχετε επισκεφτει Αυγουστο την Ιαπωνια ειχατε καποιο θεμα με την διαθεσιμοτητα θεσεων στα τραινα; Μηπως αξιζει να κλεισω green rail pass για να εχω ησυχο το μυαλο μου;
Είχα πάει Απρίλιο περίοδο δικού μάς Πάσχα. Τότε ήταν μια αργία τους και είχε αδειάσει το Τόκυο. Είχα japan rail pass Και με τρένο πήγα από Τόκυο Οσάκα Χιροσίμα mt Koyassan Nikko. Έβρισκα πάντα θέση άμεσα. Ειδικά για το δρομολόγιο Τόκυο Οσάκα είχε τρένο κάθε 5 λεπτά...
Τι είναι όμως το green rail pass?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.672
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom