Ιαπωνία Βοήθεια για ταξίδι στην Ιαπωνία.

leonan

Member
Μηνύματα
32
Likes
187
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
ποιο να πρωτοδιαλέξω...
Θα ήθελα να προσθέσω και την ανάποδη από εμάς οδήγηση, που για αρκετούς θα ήταν ανασταλτικός παράγοντας για την επιλογή της ενοικίασης αυτοκινήτου.
Ναι, δεν είναι ό,τι καλύτερο αλλά έχω ξαναοδηγησει αριστερά χωρίς πρόβλημα.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Εμείς είχαμε ενοικιάσει αυτοκίνητο για μια μέρα για να πάμε σε κάποια χωριά γύρω από Takayama. Βασικά όπου δεν πήγαινε το τρένο γιατί κατά τα άλλα είχαμε το rail pass. Γενικά στη βασική γραμμή το τρένο είναι πολύ γρήγορο και κερδίζεις πολύ χρόνο. Έτσι για δύο άτομα δεν το σκεφτήκαμε καθόλου. Για πέντε άτομα όμως ίσως και να αξίζει τον κόπο λόγω κόστους. Δες και το κόστος των πάρκινγκ που είπανε και άλλοι, γιατί έχω την αίσθηση ότι είναι αρκετά ακριβό.
 

teokyv

Member
Μηνύματα
29
Likes
21
Καλημερα, εχω καποιες αποριες με το τελωνειο. Εχετε φερει μικροπραγματα μαζι απο Ιαπωνια και αντιμετωπισατε καποιο προβλημα στο τελωνειο;
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλημερα, εχω καποιες αποριες με το τελωνειο. Εχετε φερει μικροπραγματα μαζι απο Ιαπωνια και αντιμετωπισατε καποιο προβλημα στο τελωνειο;
Δεν ασχολήθηκε κάνεις keep walking!
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
214
Likes
933
Στα υπόλοιπα μακρινά ταξίδια έχω κάνει, αλλά για Ιαπωνία το σκέφτομαι. Μου φαίνονται αυτά που δίνει η Mondial πχ για 60€ τίποτα. Αλλά λογικά θα κάνουμε. Είναι και το "ψυχολογικό".
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.561
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Καλημερα, εχω καποιες αποριες με το τελωνειο. Εχετε φερει μικροπραγματα μαζι απο Ιαπωνια και αντιμετωπισατε καποιο προβλημα στο τελωνειο;
Καλημέρα. Στο τελωνείο εδώ ο υπάλληλος γελώντας μας ρώτησε αν έχουμε να δηλώσουμε τίποτα και αν έχουμε φέρει σπαθιά( μια φίλη είχε φέρει), αλλά δεν προχώρησε σε έλεγχο.
 

Jakis

Member
Μηνύματα
80
Likes
611
Για μένα οποιαδήποτε χώρα εκτός Ε.Ε. στην οποία έχουμε δωρεάν περίθαλψη, συνεπάγεται ταξιδιωτική ασφάλιση.

Επί του θέματος, έκλεισα και γω για τέλος Αυγουστου και σιγα σιγα βγάζω το πρόγραμμα. Ειναι η 2η φορά που πηγαίνω οπότε μπαινουν και πιο niche επιλογές στο πλάνο.
 

teokyv

Member
Μηνύματα
29
Likes
21
Με τα φαρμακα που χρειαζομαστε να εχουμε μαζι υπαρχει καποιο θεμα; Πρεπει να κανω κατι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom