Γαλλία Βοήθεια για ταξίδι στη Μασσαλία - Νότια Γαλλία

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα! Έκλεισα για να πάω με την κοπέλα μου ταξίδι στα τέλη Ιουνίου Μασσαλία και γενικά Νότια Γαλλία. Για τις 3 πρώτες ημέρες θα έχουμε ως βάση τη Μασσαλία και από εκεί θα κάνουμε εκδρομές. Κάποια ιδέα για το πού είναι καλά για διαμονή στην πόλη? Ποιες περιοχές της είναι καλύτερες? Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Φανταζομαι οτι θα νοικιασετε αυτοκινητο ετσι ? Οσον αφορα στη διαμονη προτεινω να μεινετε γυρω απο την Canebiere
 

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Ευχαριστώ πολύ! Ναι, σκοπεύουμε για ένα διήμερο να νοικιάσουμε και να κάνουμε όλες τις βόλτες που θέλουμε στα περίχωρα. Αν και φοβάμαι για το παρκάρισμα αλλά και την κυκλοφορία εντός πόλης γιατί έχω ακούσει τα χειρότερα...
Από θέμα ασφάλειας και δικής μας και του αυτοκινήτου η περιοχή που προτείνεις θεωρείται καλή?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Δυστυχώς για τις ημερομηνίες που θα πάω είναι ήδη πλήρες... Ευχαριστώ πολύ πάντως! Οποιαδήποτε άλλη ιδέα-πληροφορία καλοδεχούμενη!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Είσαι λίγο μακρυα , αλλα οκ διπλα στο μετρο βλέπω ! Το βραδάκι θα αφήνετε το αμαξι και θα βγαίνετε τσαρκα στο παλιό λιμάνι ! Να προτείνω οπωσδήποτε φαγητο στο Les Arselnaux
ImageUploadedByTapatalk1395926905.630371.jpg
ImageUploadedByTapatalk1395926948.474569.jpg
 

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Μας έκανες ζημιά με το φαγητό...! Εννοείται ότι το αυτοκίνητο δεν θα τ χρησιμοποιώ μέσα στην πόλη. Πάντως το έκλεισα με το σκεπτικό ότι δεν είναι μακριά, συγκεκριμένα από Canebiere είναι λιγότερο από 1 km με τα πόδια...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Δυστυχώς, προσωπικά, το φαγητό στο Les Arcenaulx δε με ενθουσίασε, ήταν μάλιστα το χειρότερο που είχα στη Μασσαλία. Έχω να προτείνω με τη σειρά μου, εφόσον το φαγητό στο Petit Nice μπορεί να ξεφεύγει λίγο σε τιμή, το Une Table Au Sud (http://www.unetableausud.com/) με την ωραία του θέα στο παλιό λιμάνι.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μάλλον θα διάλεξες τα λάθος πιατα :p εμείς ενθουσιάστηκαμε και δεν το περιμέναμε
Δεν είχαμε κανει κράτηση , φτάσαμε σχετικά αργά και ευτυχώς βρήκαμε τραπέζι , το σέρβις ηταν γρήγορο και τα πιατα πολυ νόστιμα. Ο χώρος δε ,πολυ προσεγμένος!
Δεν θα έλεγα ότι ειναι το καλύτερο εστιατοριο που εχω φάει στη ζωη μου ( αν και αυτο βρίσκεται στην ίδια χώρα ) αλλα σε καμία περίπτωση δεν ειναι το χειρότερο και νομιζω ότι οι φωτος που παρέθεσα το αποδεικνύουν :)
Τεσπα δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα :)
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.330
Να ρωτήσω κάτι εγώ? Μετά από 2 μέρες περιοδεία στα χωριά της Προβηγκίας, πού συμφέρει για ύπνο με πτήση την επομένη το πρωϊ? Aix en Provence ή να σκεφτούμε και τη Μασσαλία? Μιλάω για ένα απόγευμα με βράδυ βαριά βαριά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom