Αυστρία Ελβετία Ιταλία Τσεχική Δημοκρατία Βοήθεια για το 1ο ταξίδι στην Κ. Ευρώπη

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Κρίμα και μου φάνηκε καλή ιδέα και δοκιμασμένη. Η αλήθεια είναι ότι τον παράγοντα καιρό δεν τον έχω υπολογίσει.
σκεψου οτι μπορεις να κινηθεις και με τραινο. απο πολη σε πολη. συμφωνω βεβαια οτι πρεπει να μεινεις σε 1-2 πολεις. πρεπει να δεις και τις πολεις που πας.
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ονειρεμένο Ταξίδι
ινδια , ρωσσια
προταση..

εγω πριν 5-6 καλακαιρια ειχε κανει το εξης¨2-3 μερες μοναχο, μετα σαλτσμπουργκ μονοημερη και μετα ζυριχη και απο εκει μονοημερες σε βερνη και λιχτενσταιν...με τραινο χωρισ κανενα κοπο η προβλημα...γιατι να κανεις ολη την ευρωπη σε 6-7 μερες? δεν θα δεισ τιποτα ετσι μονο εθνικες οδους και διοδια....
 

Mikebar

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Οκ ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι δεν θα ήθελα να έιμαι μόνο σε πόλεις θα ηθελα να πάρω και μια γεύση από την επαρχία. Το κόστος απ΄όσο είδα βέβαια για διαμονή σε βιέννη και Πράγα είναι ακριβό. Δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποια χωριά,λίγο έξω από τις πόλεις αυτές με καλύτερες τιμές για διαμονή και αν συνηθίζεται κάτι τέτοιο.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Οκ ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι δεν θα ήθελα να έιμαι μόνο σε πόλεις θα ηθελα να πάρω και μια γεύση από την επαρχία. Το κόστος απ΄όσο είδα βέβαια για διαμονή σε βιέννη και Πράγα είναι ακριβό. Δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποια χωριά,λίγο έξω από τις πόλεις αυτές με καλύτερες τιμές για διαμονή και αν συνηθίζεται κάτι τέτοιο.
στην βιεννη οταν πηγα το ξενοδοχειο μας ηταν ακριβο οντως αλλα στην πραγα το εκλεισα μεσω booking και ηταν παμφτηνο.εβγαινε το 3κλινο 48 ευρω.δεν μεναμε κεντρο αλλα διπλα απο το ξενοδοχειο μας περνουσε τρενο που μας κατεβαζε σε 10 λεπτα στο κεντρο της πραγας και το εισητηριο αυτου ηταν 0,30 κορωνες αν δεν κανω λαθος.
η γνωμη μου ειναι αν εχεις χρονο να πας στην επαρχια,ειναι πολυ πιο ωραια και πιο αυθεντικη απο οτι οι πολεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom