Βοήθεια με expedia.com

stimuli

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Σήμερα μου ήρθε η επιβεβαίωση για μία κράτηση που έκανα. Θα ήθελα να ξέρω πως θα κάνω το check-in για το αεροπλάνο και το ξενοδοχείο. Εννοώ που θα βρω τους αριθμούς, αν χρειάζεται κάποια εκτύπωση και γενικότερα τι άλλο χρειάζομαι ή μπορεί να χρειαστώ. Δεν έχω ξαναδοκιμάσει κάτι τέτοιο και επειδή δεν θέλω να είμαι απροετοίμαστος ρωτάω εσάς που ξέρετε. Ευχαριστώ!
 

vasilikig

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Απλά πας με το διαβατήριο ή την ταυτότητά σου στο γκισέ της αεροπορικής εταιρείας.
Εκτύπωσε και την επιβεβαίωση της κράτησης, αν και δε θα στη ζητήσουν.
Στο ξενοδοχείο πας στη ρεσεψιόν και λες το όνομά σου και ότι έχεις κάνει κράτηση μέσω του expedia.Έχε μαζί σου και την πιστωτική σου κάρτα, γιατί θα στη ζητήσουν στο ξενοδοχείο.
 

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ακριβώς όπως σου τα λεει η Βασιλική. Και δεν χάνεις τίποτα να εκτυπώσεις την επιβεβαίωση, αχρειάστη να 'ναι.
Και μην έχεις κανένα άγχος ότι δεν θα έχουν κρατήσει το εισιτήριο σου ή πως θα κοιμηθείς στο παγκάκι απέναντι από το ξενοδοχείο.
Είναι εξαιρετικά αξιόπιστο το expedia κι όλα θα πάνε ρολόι. Εσύ θα φροντίσεις μόνο να γεμίσεις τις αποσκευές σου με καινούργιες εμπειρίες (που ελπίζουμε πως θα τις μοιραστείς μαζί μας.)
 

vasilikig

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Απάντηση σε marigoula για ενοικίαση αυτοκινήτου μέσω expedia

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με pm, γιατί δεν έχω συμπληρώσει ακόμα τον απαιτούμενο αριθμό post.
Η παραλαβή του αυτοκινήτου γίνεται από το αεροδρόμιο.Προσωπικά δεν έχω νοικιάζει ποτέ αυτοκίνητο μέσω expedia.Μόλις επιλέξεις το αυτοκίνητο που θέλεις στο site της expedia, σου γράφει ακριβώς που θα γίνει η παραλαβή.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν σας καταλαβαίνω.... Όταν υπάρχει ανάγκη για κάποια ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ, χρησιμοποιούμε το φόρουμ. Δεν καταλαβαίνω γιατί χρησιμοποιείτε τα προσωπικά μηνύματα για κάποια πληροφορία που καταγεγραμμένη δημόσια μπορεί να ενδιαφέρει κι'άλλο κόσμο. Αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ. Το μήνυμα μεταφέρθηκε στο θέμα που ΗΔΗ υπάρχει για το expedia.com.
 

stimuli

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Ερώτηση για expedia.com

Έχω κάνει booking και σε 18 μέρες (21 αυγούστου) φεύγω για Άμστερνταμ. Αποφασίσαμε να νοικιάσουμε ένα αμάξι και θέλω να ξέρω εάν είναι δυνατόν να το προσθέσω και αυτό στο expedia για να μου βγει πιο οικονομικό. Υπάρχει περίπτωση;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν κατάλαβα τι ρωτάς. Η expedia έχει και ενοικιάσεις αυτοκινήτων.
 

stimuli

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Δεν κατάλαβα τι ρωτάς. Η expedia έχει και ενοικιάσεις αυτοκινήτων.
Ναι, το γνωρίζω αυτό. Έχω κάνει ήδη την κράτηση των αεροπωρικών εισητηρίων και του ξενοδοχείου από τις 06/06 απλά χτες αποφασίσαμε να νοικιάσουμε και ένα αυτοκίνητο για να πάμε να δούμε κάποιος φίλους. Το ερωτημά μου λοιπόν αν μπορώ να επεξεργαστώ την κράτηση που έχω ήδη κάνει και να προσθέσω και ένα αυτοκίνητο στο πακέτο μου.
 

stimuli

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Ναι, το γνωρίζω αυτό. Έχω κάνει ήδη την κράτηση των αεροπωρικών εισητηρίων και του ξενοδοχείου από τις 06/06 απλά χτες αποφασίσαμε να νοικιάσουμε και ένα αυτοκίνητο για να πάμε να δούμε κάποιος φίλους. Το ερωτημά μου λοιπόν αν μπορώ να επεξεργαστώ την κράτηση που έχω ήδη κάνει και να προσθέσω και ένα αυτοκίνητο στο πακέτο μου.
Τα φώτα σας παρακαλώ!!
 

cliff_ac

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Αφρικής
Για hostelworld.com & rome30.com ξέρουμε καμία πληροφορία?? έχω κάνει κρατήσεις με ακριβώς αυτόν τον τρόπο...
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Απο δύο διαφορετικά sites που έκλεισα τελευταία (aer lingus και iceland express) αεροπ. εισιτήρια, ξενοδοχεία και αυτοκίνητο δεν είχε καμμία διαφορά στην τιμή είτε τα έκλεινες ξεχωριστά είτε όλο μαζί το πακέτο, δεν είχες δηλαδή καμμία επι πλέον έκπτωση για το πακέτο.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Επαναφέρω το "αρχαίο" αυτό θέμα, μια και ζητάω τα φώτα σας για μια κράτηση που έκανα (;;;) από expedia.

Χθες το απόγευμα έκλεισα ένα εισιτήριο και μου ήρθε ένα μέιλ με όλες τις λεπτομέρειες των πτήσεων και αυτήν την ειδοποίηση:

Purchased and awaiting confirmation from the airline that the tickets are available at this price. We have sent your purchase request to the airline. Please check back after 24 hours for confirmation.

Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κανέναν άλλο; Έχουν ήδη περάσει πάνω από 24 ώρες. Τι να κάνω; Να επικοινωνήσω μαζί τους;

Έχω καμιά ελπίδα να πάρω το εισιτήριο στα 157 ευρώ που (υποτίθεται ότι) το' κλεισα; Η ίδια η Lufthansa το δίνει πάνω από 220 ευρώ :xmas_sad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom