Γενικά Βοήθεια.....

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Καλημέρα σας,
Βοήθεια.....:D Μόλις έμαθα πότε θα πάρω άδεια τελικά...αφού μου άλλαξαν 100φόρές την ημερομηνία,μπερδέυτηκα και εγώ και δεν μπορώ να αποφασίσω που να πάω.
Άδεια θα έχω 23-31 Αυγούστου.
Κάτι άλλο που διαπίστωσα- κάνοντας μια έρευνα για εισητήρια-είναι το εξής:
Τα εισητήρια με επιστροφή είναι φθηνότερα από το να πάς μόνο - π.χ Αθήνα-Βουδαπέστη.Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι στοιχίζει λιγότερο να πάς και να έρθεις Βουδαπέστη,από το να πας μόνο.
Ένας προορισμός ήταν Βουδαπέστη-Πράγα-Βιέννη.Αλλά οι τιμές των εισητηρίων είναι απίστευτες-κοροιδία.
Ένας άλλος προορισμός είναι η Βαρκελώνη....(ανυσηχώ για την ζέστη) ή Λονδίνο-Δουβλίνο.Το Λονδίνο δεν με τρελαινει αλλα έχω να πάω από τότε που σπούδαζα εκεί.
Παιδιά χρειάζομε βοήθεια.....προτάσεις.Συμαντικό κριτήριο....δεν έχω δίπλωμα οδήγησης
Ευχαριστώ.....:lol:
 

marigoula

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη-Βέρνη-Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα-Βραζιλία-Λατιν.Αμερ
Η Βαρκελώνη είναι μακράν από τις ωραιότερες πόλεις τις οποίες έχω επισκευτεί. Πήγα αρχές αυτού του Ιουλίου και η ζέστη δεν ήταν ανυπόφορη αλλά η θερμοκρασία ήταν σημαντικά πιο αυξημένη σε σχέση με Ελλάδα. Έχει πολύ καλές συγκοινωνίες και δεν θα σου χρειαστεί άμεσα αυτοκίνητο. Είναι μια πόλη η οποία σφύζει από ζωή και έχει πολλά πράγματα να κανεις, από μουσεία και νυχτερινή ζωή μέχρι και κανά μπάνιο στην θάλασσα αν το θελήσεις.
Τώρα εκτώς αυτού αν πιστεύεις ότι δεν θα αντέξεις την ζέστη μόλις πριν λίγες ώρες γύρισα από Άμστερνταμ και Ολλανδία. Επίσης πανέμορφη πόλη αλλά 7 μέρες μόνο για εκεί είναι πολλές εκτώς και αν το συνδίαζες με εκδρομές Χάγη, Ουτρέχτη, Ρόττερνταμ ή στα περίχωρα... Δεν ξέρω... Θα σε ενδιέφερε?
 

cliff_ac

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Αφρικής
Εγώ ήξερα ότι μετ'επιστροφής έχεις έκπτωση στο δεύτερο εισιτήριο όχι ότι είναι φθηνότερα ... π.χ. Πάω ιταλία με πλοίο το ένα εισιτήριο έχει 50 ευρώ αλλά έκλεισα με επιστροφή και από 100 για τα δύο πάει στα 85 όχι κάτω από 50 (αν κατάλαβα καλά αυτό που λες..) και αν είναι φθηνότερα όπως το λες (αν και χλωμό το κόβω) γιατί δε παίρνεις με επιστροφή και μην επιστρέψεις κάνε ότι θες μετά!!..
 

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Marigoula,
Την Βαρκελώνη τελικά την απόκλεισα,γιατί όπως έμαθα η θερμοκρασία αυτές τις ημέρες είναι μεγάλες...καλύτερα να πάω του χρόνου το Πάσχα.Νομίζω ότι αξίζει να πάς αλλα να μπορείς να την περπατήσεις....Όσο για την Ολλανδία πήγα πρόπερσι 8 ημέρες και μπόρεσα και είδα άλλες 4 πόλεις εκτός Άμστερνταμ,Ρόττερνταμ.Κάτι ανάλογο ψάχνω-καλή θερμοκρασία για να περπατήσω και ευκολες μετακινήσεις για να επισκεπτώ και άλλες πόλεις....Τελικά θα κλείσω Αυστρία....
 

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Cliff ac,
Ένα παράδειγμα έιναι ότι για να πάς Αθήνα-Βουδαπέστη 270ευρω με επιστροφή και να πας μόνο 289 ευρώ.Εαν πάλι κανονίσεις την επιστροφή ξεχωριστά θα σου πάει 150 ευρώ.Δεν είναι λογικά όλα αυτά.Αυτό δεν ισχύει μόνο για την Βουδαπέστη αλλά και για άλλες πόλεις....Φαντάσου ότι κάτι φίλοι πήγαν Αθήνα-Λονδίνο και Λονδίνο-Βαρκελώνη.Το πρώτο εισητήριο 175 ευρώ,το δεύτερο 50ευρώ και επιστροφή 100 ευρώ από Βαρκελώνη.Ενώ απέυθείας 500-600 ευρώ.Πήγαν 4 ημέρες Λονδίνο και άλλες τόσες Βαρκελώνη....Από Λονδίνο οι τιμές είναι φθηνές...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom