Ηνωμένο Βασίλειο Βοηθεια για Αγγλια.

nasia_d

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλημερα παιδια,
eimai nea sto forum den kserw an bazw ayto to mnm sto sosto meros alla to elpizw ;)
Psaxnw apelpismena edw k ena mina na brw plirofories gia thn agglia k den bgazw akrh me tipota,dokimasa prokseneia,presbeies,ypouurgeio eksoterikon ktl alla tzifos.. :(
etoimazomaste na figoume oikogeneiaka( dld o antras mou k ta dyo paidakia mou 18 mhnon) sthn agglia den exw protimish k se poio meros n pw thn alitheia arkh na yparxei douleia!o antras mou einai naytikos (a'logisdths) k psaxnoume kati analogo na exei sxesh me naytilia h genika me ton tourismo. gia mena den exw roblhma kati tha brw ;) to problhma mou einai oti den kserw ti na prwto kanw?ti xreiazetai na exw?ti bhmata na kanw? thelw na broume kati prin pame k gi'ayto eimaste periorismenoi se eleytheres hmerominies prosbashs sthn agglia! twra exoume 20 meres mprosta mas sths arxes febrouariou k thelw na to proxorisw oso mporoume! kserei na mou pei kaneis, ti xartia xreiazomai aparetitos na exw mazi mou?ti xreiazomai gia ta paidia?pws leitourgh to sxolio?bohthaei h koinotita pouthena?pws na erthw se epafh mazi tous?genika SOS!!!!!:(:roll::roll:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Καλως ηρθες,

σε παρακαλω πολυ τα υπολοιπα ποστ που θα μας γραψεις να ειναι σε ελληνικους χαρακτηρες και οχι σε λατινικους, δε μας ειναι ευκολο να καταλαβουμε τι γραφεις, επισης απαγορευεται και απο τους κανονισμους του φορουμ. Αν εχεις την καλοσυνη γραψε μας το ποστ σου ξανα.
 

nasia_d

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλημερα παιδια,
συγνωμη για τους λατινικους χαρακτηρες!
λοιπον, ψαχνω απελπισμενα εδω κ 1 μηνα να βρω πληροφοριες για την αγγλια αλλα δεν τα καταφερνω,δεν βγαζω ακρη, δοκιμασα προξενεια,υπουργειο εξωτερικου πρεσβειες κτλ αλλα τπτ...
ετοιμαζομαστε οικογενειακα να φυγουμε (δλδ ο αντρας μου κ τα μωρακια μου 18 μηνων).δεν εχω προτιμησει στο που θα παμε στην αγγλια αρκη να υπαρχει δουλεια...ο αντρας μου ειναι ναυτικος(ειναι λογιστης στα πλοια) κ ψαχνουμε κατι σε αυτο τον τομεα,σε ναυτιλιακη,η σε οτιδιποτε εχει σχεση με τουρισμο γενικος η αεροδρομοιο...εγω δεν εχω προβλημα γενικα στο θεμα δουλειας γιατι δεν εχω κ απετιση ουτε υψιλες απετισης,γνωριζω 4 γλωσσες κ ειμαι απεχτη στης πολησεισ αρα θελω να ειμαι αισιοδοξη οτι κατι θα βρω!.το θεμα μου ειναι, μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω πριν φυγω?χρειαζομαι καποια χαρτια?εχει ακουσει κανεις κατι για τον τομεα τουρισμου?κατι να μπορει να βοηθησει?για τα παιδια πως λειτουργει το συστημα?εχει παιδικους σταθμουσ φανταζομαι,θα βρω ευκολα να τα βαλω?τα κρατανε ολη μερα?πως ειναι το συστημα τους εκει?οπως βλεπετε ειναι πολλες ερωτισης κ εχω αλλες πολλες!! ας με βοηθησει καποιος!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.033
Ξέρω λίγα πράγματα για τη φύλαξη των παιδιάν εκεί. Υπάρχουν οι νταντάδες που τα κρατούν στο σπίτι και είναι η ακριβότερη λύση.
Μετά, υπάρχου παιδικοί, αλλά δεν είναι δωρεάν, όπως και στην Ελλάδα, ούτε τόσο οικονομικοί όσο οι παιδικοί των Δήμων εδώ.
Αυτό που επιλέγουν πάρα πολλοί εργαζόμενοι, και που έχει ενδιάμεσο κόστος, είναι ένα είδος φύλαξης στο σπίτι μιας βρεφονηπιοκόμου που κρατά 5-6 παιδάκια και επιτρέπεται μόνο ένα βρέφος κάτω του ενός έτους, ώστε να έχει χρόνο να ασχοληθεί. Συνήθως θεωρείται καλύτερο και από άποψη κοινωνικοποίησης για τα παιδιά και από άποψη φροντίδας γιατί είναι λίγα παιδάκια, είναι πιστοποιημένες οι κυρίες και κρατούν το παιδί όση ώρα επιλέξεις, αφού το πηγαίνεις και το φέρνεις εσύ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.033
Επίαης, επειγόντως βγάλε διαβατήρια για τα παιδιά, αλλιώς δεν μπορείς να τα βγάλεις εξωτερικό.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.308
Οι γυναίκες που κρατάνε παιδιά στο σπίτι(τών παιδιών όχι το δικό τους) παίρνουν περίπου 10 Λίρες την ώρα.Ετσι έχω ακούσει.Πιθανόν να εξαρτάται απο την περιοχή.΄Οποτε μάλλον πρόκειται για λύση ανάγκης μόνον και για λίγες ώρες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.033
Οι γυναίκες που κρατάνε παιδιά στο σπίτι(τών παιδιών όχι το δικό τους) παίρνουν περίπου 10 Λίρες την ώρα.Ετσι έχω ακούσει.Πιθανόν να εξαρτάται απο την περιοχή.΄Οποτε μάλλον πρόκειται για λύση ανάγκης μόνον και για λίγες ώρες.
Δικοί μου άνθρωποι που το ψάχνουν καταλήγουν στη λύση της φύλαξης στο σπίτι της βρεφονηπιοκόμου, λόγω κόστους. Πράγματι, η νταντά στο σπίτι της οικογένειας έχει μεγάλο κόστος, όπως και οποιαδήποτε υπηρεσία στο σπίτι, όπως ας πούμε και η καθαριότητα του σπιτιού κάθε εβδομάδα, κάτι που στην Ελλάδα το κάνει μια οικογένεια με σχετική ευκολία.
 

nasia_d

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
ευχαριστω για της απαντησεις παιδια, διαβατηρια τους εχς βγαλει ηδη εδω κ καιρο! οσον αφορα την φυλαξη στο σπιτι δυστιχως δεν θα εχουμε αυτη την πολυτελεια! τουλαχιστον οχι στην αρχη!!!
 

VVDE

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Τον γυρο του κοσμου
Αγγλια

ευχαριστω για της απαντησεις παιδια, διαβατηρια τους εχς βγαλει ηδη εδω κ καιρο! οσον αφορα την φυλαξη στο σπιτι δυστιχως δεν θα εχουμε αυτη την πολυτελεια! τουλαχιστον οχι στην αρχη!!!
Ειναι πολυ μικρα τα παιδια να μεινουν με νταντα στο σπιτι ...ποτε δεν ξερεις .Ενα μερος που μου αρεσε εμενα ειναι το Great Yarmouth, με θαλασσα,Ελληνισμο, (φανταζομαι θαχει και ελληνικη κοινωνητα κ σχολειο ισως εκει κοντα )Ελληνικα μαγαζια,υπεροχα ηλιοβασιλεματα και μολις δυομιση ωρες απο το Λονδινο,μακρια απο τις μεγαλουπολεις και μεσα στη φυση αφου εκτος απο θαλασσα εχει υπεροχες μεγαλες δενδροφυτεμενες εκτασεις με παρκα και λουνα παρκ για τα παιδια
 

nasia_d

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
VVDE, δεν εχω ξανα ακουσει για αυτο το μερος αλλα αν εχει θαλασσα κ πρασιναδα σιγουρα θα ειναι υπεροχα!!θα το κοιταξω σιγουρα! κ αφου εχει θαλασσα θα εχει κ καραβια...ξερεις τι παιζει απο αυτη την πλευρα? :roll: ο αντρασ μου ειναι ναυτικος αρα ησουν υπαρχει τιποτα για εκει ε? θα εχει καποιο λιμανι... :( πραγματικα απελπιζομαι... οσο για την νταντα σιγουρα ειναι μικρα ακομη αλλα οταν δεν υπαρχει αλλη επιλογη μερικες φορες ειναι καλο...αν κ να πς την αλιθεια δεν της πολη εμπιστευομαι γεννικος κ για πιο μεγαλα ακομη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.673
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom