ΗΠΑ Βοηθεια για Ταξίδι Ν.Υ. + Λ.Α. +Λας Βέγκας

louaki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας. Το ονειρο μου απο μικρο παιδι ηταν να τα3ιδεψω στην Αμερικη. Ακουω Νεα Υορκη- Λος Αντζελες-Λας Βεγκας και μου πεφτουν τα σαλια. Εφατσε η ωρα που σκεφτομαστε με τη γυναικα μου (νιοπαντροι) να παμε. Αυτο που 8ελω να ρωτησω ειναι αν εχετε να προτεινετε καποιο τα3ιιωτικο γραφειο (Α8ηνα) με το οποιο να εχετε παει εκει. Σκεφτομαστε να παμε μονο Νεα Υορκη η' να κανουμε ενα tour Νεα Υορκη-Λος Αντζελες-Λας Βεγκας (το ιδανικο) αλλα το τελευταιο μας φαινεται αρκετα ακριβο (το κουβεντιαζουμε ομως). Επισης 3ερει καποιος ενα μεσο ορο ημερισιου budget που χρειαζομαστε κατ' ατομο? χωρις ψωνια. Μουσεια, παραστασεις, και οτιδηποτε αλλο. Για παραδειγμα εχω διαβασει για Disneyland η' Universal studios η' για Λας Βεγκας οτι εχει υπεροχες παραστασεις αλλα κανενας δεν γραφει ενα ενδεικτικο κοστος εισητηριων κλπ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.345
Γεια σας. Το ονειρο μου απο μικρο παιδι ηταν να τα3ιδεψω στην Αμερικη. Ακουω Νεα Υορκη- Λος Αντζελες-Λας Βεγκας και μου πεφτουν τα σαλια. Εφατσε η ωρα που σκεφτομαστε με τη γυναικα μου (νιοπαντροι) να παμε. Αυτο που 8ελω να ρωτησω ειναι αν εχετε να προτεινετε καποιο τα3ιιωτικο γραφειο (Α8ηνα) με το οποιο να εχετε παει εκει. Σκεφτομαστε να παμε μονο Νεα Υορκη η' να κανουμε ενα tour Νεα Υορκη-Λος Αντζελες-Λας Βεγκας (το ιδανικο) αλλα το τελευταιο μας φαινεται αρκετα ακριβο (το κουβεντιαζουμε ομως). Επισης 3ερει καποιος ενα μεσο ορο ημερισιου budget που χρειαζομαστε κατ' ατομο? χωρις ψωνια. Μουσεια, παραστασεις, και οτιδηποτε αλλο. Για παραδειγμα εχω διαβασει για Disneyland η' Universal studios η' για Λας Βεγκας οτι εχει υπεροχες παραστασεις αλλα κανενας δεν γραφει ενα ενδεικτικο κοστος εισητηριων κλπ.
Με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρείς 2-3 πιο σοβαρά πρακτορεία.Το ημερήσιο budget είναι ανάλογα τι θα κάνεις.Διαφορετικά πράγματα κάνει ο καθένας.Τα Universal studios πέρσι είχαν γύρω στα 200 Δολλάρια τα δύο άτομα.Το ίδιο κόστος περίπου είχε κα μια παράσταση του cirque du soleil,καλές θέσεις και κλεισμένες αρκετό καιρό πρίν.
 

mitsakos

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
διάλεξε california ή ny για μένα. εκτός αν έχεις πολύ χρόνο και χρήμα.
έχω πάει σε όλα τα μέρη που λες αλλά χωρίς πρακτορείο.
στη california νοίκιασα αυτοκίνητο πολύ φτηνά κάπου στα 10$ τη μέρα και η βενζίνη τσάμπα.
επίσης η διαμονή είναι πιο φτηνή.
κόστος: για ny πιο φτηνά στα αεροπορικά, διαμονή ανάλογα με την εποχή αλλά γενικά οχι φτηνά για κέντρο.
κόστος στα εκεί: universal είναι στα 100$-110$ ίσως άμα θες κλείσε μέσω go city card
σου δίνει και universal και warner bros και οτι άλλο προλάβεις με 200$ για 3 μέρες.
las vegas παραστάσεις μπορείς να τα δεις online όλα τα θεάματα. προσφορές για πιο φτηνά
του τύπου κουπόνια 1+1 θα βρεις και εκεί.
εγώ πχ έπαιζα στο facebook στο myvegas το παιχνίδι και μέσω αυτού έχω πάρει δωρεάν ή πιο φτηνά
διάφορα θεάματα και κυρίως φαγητό.
αν θες κάτι συγκεκριμένο ρωτάς.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
913
Likes
4.029
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Για την Disneyland στο ΛΑ είναι σχεδόν 100$/άτομο για το ένα πάρκο ή 150$ και για τα 2 (Disneyland Park και California Adventure). Η τιμή εξαρτάται από τη μέρα. Περιλαμβάνει την είσοδο στο πάρκο και στα παιχνίδια, αλλά όχι το φαγητό και τα σουβενίρ (εκεί μπορείς να χαλάσεις πολύ περισσότερα :D).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom