Ουγγαρία Βοηθεια για διαμονη σε Βουδαπεστη

Μηνύματα
28
Likes
30
Καλημέρα σας

Εμείς είχαμε μείνει στο ξενοδοχείο 12Revay .
Πολύ καλή επιλογή πολύ κοντά στη Βασιλική Αγίου Στεφάνου και στο κτίριο της Οπερας
Ευρύχωρο δωμάτιο και καθαρό , αξιοπρεπές πρωινό.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Ειμαι αναμεσα σ αυτα τα 2 δωματια για να κλεισω..υποψην θελω να μαι κοντα σε κεντρο και χριστουγεννιατικες αγορες..ποιο θα διαλεγατε?απο τιμες ειναι στα ιδια επιπεδα...
Budapest, Somogyi Béla utca 16, Βουδαπέστη, 1085, Ουγγαρία

Csarnok tér 2
1093 Budapest, Hungary
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Και εγώ το δεύτερο θα διάλεγα. Βρίσκεται σε πιο πολυσύχναστο σημείο. Το άλλο είναι κέντρο απόκεντρο
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Και εγώ το δεύτερο θα διάλεγα. Βρίσκεται σε πιο πολυσύχναστο σημείο. Το άλλο είναι κέντρο απόκεντρο
Για το 2ο εκλεινα κ εγω πιο πολυ αλλα σκεφτομουν μηπως το 1ο ηταν καλυτερη επιλογη..εν τελει κρατησα το 2ο..σας ευχαριστω! @gkalla
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.056
Likes
1.603
Ειμαι αναμεσα σ αυτα τα 2 δωματια για να κλεισω..υποψην θελω να μαι κοντα σε κεντρο και χριστουγεννιατικες αγορες..ποιο θα διαλεγατε?απο τιμες ειναι στα ιδια επιπεδα...
Budapest, Somogyi Béla utca 16, Βουδαπέστη, 1085, Ουγγαρία

Csarnok tér 2
1093 Budapest, Hungary
Αν κυκλοφορείτε και το βράδυ θα επέλεγα το πρώτο, είσαι κοντά στο επίκεντρο της νυχτερινής κίνησης. Το δεύτερο δεν είναι άσχημο, αλλά τα περισσότερα παραποτάμια καφέ είναι κλειστά το χειμώνα, ενώ και ο πεζόδρομος της Raday δεν έχει ιδιαίτερη κίνηση. Δεν θα το επέλεγα χειμώνα. Η Χριστουγεννιάτικη αγορά στήνεται στην Πλατεία Βερεσμάρτυ, αλλά δεν νομίζω αυτό να επηρεάζει το πού θα μείνεις, με τα μέσα σε λίγα λεπτά είσαι παντού. Έχει και άλλες αγορές, σχετικά κοντά στη 2η επιλογή είναι αυτή στην εμπορική ζώνη του Corvin, 25'-30' περπάτημα (ή 10' με τα μέσα).
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.250
Likes
6.720
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Για το 2ο εκλεινα κ εγω πιο πολυ αλλα σκεφτομουν μηπως το 1ο ηταν καλυτερη επιλογη..εν τελει κρατησα το 2ο..σας ευχαριστω! @gkalla

Κοντινές επιλογές φαγητού στο 2ο

  1. Pipa Etterem, Pipa utca 2b. Παραδοσιακό ουγγρικό με καλές σούπες και πάπια – οικονομικό – κλειστό Κυριακές.
  2. Voros Postakocsi, Ráday ut 15 Εστιατόριο με πραγματικά τεράστιες μερίδες, εξαιρετικά χοιρινά παϊδάκια (Mangalitsa Pork Baby Back Ribs) και πολύ καλό σνίτσελ – καλή τιμή αναλογικά με τις μερίδες.
  3. Borbíróság, Csarnok tér 5 μεσαίο προς ακριβό – κλειστό Κυριακές.
  4. Pata Negra pest, Kálvin tér 8 Στην πλατεία Kálvin και τον σταθμό της Μ3, Μ4 Kálvin tér κοντά στο Hungarian National Museum (Ισπανικό Τάπας Μπαρ) καλή ποιότητα μέτρια προς καλή τιμή μαζεύει πολύ κόσμο και κυρίως νεολαία.
  5. Kaltenberg Sörház & Étterem, Kinizsi utca 30-36 Μπυραρία δίπλα από το μουσείο Εφαρμοσμένων Τεχνών (Με δικιά του μπύρα, Μεσαίο).
  6. Μέσα στην Κεντρική Αγορά, Vámház körút 1-3 έχει το εστιατόριο Fakanál που μπορείς να κάτσεις στον 1ο όροφο (μέτριο φαγητό και σχετικά ακριβό γι’ αυτό που προσφέρει) και αρκετούς πάγκους για φαγητό στο χέρι.
  7. For Sale, Vámház körút 2, Μεσαίο - κυρίως για ποτό αλλά και φαγητό – τεράστιες μερίδες.
Το τελευταίο είναι κυρίως μπαρ που συχνά έχει ζωντανή μουσική, τις περισσότερες φορές ροκιές.
Στον πεζόδρομο Raday θα βρείτε κι άλλα, πολλά εστιατόρια για όλα τα γούστα και τα βαλάντια. Μέχρι και Μισελενάτο έχει, το Costes αν είναι στις επιλογές σας.

Τώρα για τα υπόλοιπα μπαράκια και ειδικά τα ruin bars όντως είναι πολύ πιο κοντά το 1ο ξενοδοχείο.
Η πλατεία Vörösmarty με την αγορά της από την άλλη είναι πιο κοντά στο 2ο.

Η μετακίνηση με τα πολύ καλά μέσα της πόλης είναι παιχνιδάκι και θα σας λύσει τα χέρια για τις επισκέψεις σας σε οποιοδήποτε σημείο.
 
Last edited:

alexiakat

Member
Μηνύματα
18
Likes
8
Καλησπέρα, θέλουμε να επισκεφτούμε τη Βουδαπέστη και να μείνουμε σε airbnb καλο (καθαρό) και οικονομικό στο κέντρο. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο που έχετε μείνει?
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
221
Likes
1.259
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλησπέρα, θέλουμε να επισκεφτούμε τη Βουδαπέστη και να μείνουμε σε airbnb καλο (καθαρό) και οικονομικό στο κέντρο. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο που έχετε μείνει?
Klauzal Design Apartment, Βουδαπέστη, Ουγγαρία
Εμείς είχαμε μείνει εδώ . Πολύ βολικό και καθαρό .
 

vstromini

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα, θέλουμε να επισκεφτούμε τη Βουδαπέστη και να μείνουμε σε airbnb καλο (καθαρό) και οικονομικό στο κέντρο. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο που έχετε μείνει?
7Seasons Apartments Budapest
Εξαιρετικη τοποθεσια κοντα στο κεντρο και την εβραικη συνοικια . Πολλα μαγαζια για φαγητο κοντα και προσμαση σε ΜΜΜ
 

alexiakat

Member
Μηνύματα
18
Likes
8

Sam-chal

Member
Μηνύματα
867
Likes
1.915
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom