Ουγγαρία Βοηθεια για διαμονη σε Βουδαπεστη

consan

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βανκουβερ, Κούβα
Καλησπέρα! 18 Φλεβάρη πετάω για Βουδαπέστη μαζί με 2 φιλαράκια και η εύρεση ενός ξενοδοχείου μας έχει ψιλό ταλαιπωρήσει. Γνωρίζει κανείς για το Leda apartments? Μεγάλο δωμάτιο φαίνεται, σπίτι για την ακρίβεια, με καλές κριτικές στο booking αλλά και αρκετές κακές στο Google. Γνωρίζει κανείς να βοηθησει;;
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
212
Likes
1.228
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλησπέρα! 18 Φλεβάρη πετάω για Βουδαπέστη μαζί με 2 φιλαράκια και η εύρεση ενός ξενοδοχείου μας έχει ψιλό ταλαιπωρήσει. Γνωρίζει κανείς για το Leda apartments? Μεγάλο δωμάτιο φαίνεται, σπίτι για την ακρίβεια, με καλές κριτικές στο booking αλλά και αρκετές κακές στο Google. Γνωρίζει κανείς να βοηθησει;;
Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει αλλά εγώ δύο φορές που έτυχε να βρεθώ στην Βουδαπέστη έμεινα στο
Klauzal Design Apartment .
Τσέκαρε το είναι οκ για 3 άτομα και πολύ κεντρικό. Στη booking θα δεις περίεργα σχόλια αλλά εγώ πραγματικά ήμουν τελείως ικανοποιημένη. Όπως το έβλεπα στις φωτο και οκ οι παροχές , πολύ βολική τοποθεσία και ευχάριστος οικοδεσπότης.
 

vzach

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Καλησπέρα σε όλους,
Θα μπορούσατε να μου πείτε την γνώμη σας για το παρακάτω ξενοδοχείο;
https://www.booking.com/Share-XG0vWN
Το ταξίδι πρόκειται να πραγματοποιηθεί τον Μάιο 2 άτομα φίλες.
Βρήκαμε σχετικά καλή τιμή και σε συνδυασμό με τις καλές κριτικές, μας φάνηκε καλή επιλογή. Σίγουρα υπάρχουν και πιο κεντρικά ξενοδοχεία, σας φαίνεται απαγορευτικά μακρινή η απόσταση του συγκεκριμένου ξενοδοχείου από το κέντρο για κάποιον που επισκέπτεται πρώτη φορά την πόλη ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
σας φαίνεται απαγορευτικά μακρινή η απόσταση του συγκεκριμένου ξενοδοχείου από το κέντρο για κάποιον που επισκέπτεται πρώτη φορά την πόλη ;
Όχι, απαγορευτικά μακρινή δε θα τη χαρακτήριζα σε καμία περίπτωση, καλό θα ήταν όμως να βρίσκατε κάπου κοντύτερα για να μη ταλαιπωρείστε. Αν έχει δωρεάν ακύρωση είναι μια αρχή.
 

vzach

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Όχι, απαγορευτικά μακρινή δε θα τη χαρακτήριζα σε καμία περίπτωση, καλό θα ήταν όμως να βρίσκατε κάπου κοντύτερα για να μη ταλαιπωρείστε. Αν έχει δωρεάν ακύρωση είναι μια αρχή.
Καλησπέρα!! Ναι εννοείται ότι έχει δωρεάν ακύρωση, και μάλιστα μέχρι την μέρα που φτάνουμε!!! Αυτό σκέφτηκα και εγώ μια αρχή αν δεν βρεθεί κάτι άλλο!! Η αλήθεια είναι οτι απο τις υπόλοιπες προτάσεις που έχω διαβάσει στα παλαιότερα μηνύματα, ήταν πιο οικονομικό αυτό που έκλεισα...
Βέβαια έχω πολλές σελίδες να διαβάσω ακόμα!!! Οποιαδήποτε πρόταση καλοδεχούμενη!!!
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Καλησπέρα!! Ναι εννοείται ότι έχει δωρεάν ακύρωση, και μάλιστα μέχρι την μέρα που φτάνουμε!!! Αυτό σκέφτηκα και εγώ μια αρχή αν δεν βρεθεί κάτι άλλο!! Η αλήθεια είναι οτι απο τις υπόλοιπες προτάσεις που έχω διαβάσει στα παλαιότερα μηνύματα, ήταν πιο οικονομικό αυτό που έκλεισα...
Βέβαια έχω πολλές σελίδες να διαβάσω ακόμα!!! Οποιαδήποτε πρόταση καλοδεχούμενη!!!
Δες λίγο το soho ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ,και προσοχή να διαβάζεις σχόλια στο booking για το κάθε δωμάτιο έχω τρεις φορές πήγα σε διαφορετικά και στα τρία πάγωσα έχει κρύο η ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ και μπλέκεις να μαλώνεις με ρεσεψιον και τέτοια δεν υπάσχει λόγος
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα!! Ναι εννοείται ότι έχει δωρεάν ακύρωση, και μάλιστα μέχρι την μέρα που φτάνουμε!!! Αυτό σκέφτηκα και εγώ μια αρχή αν δεν βρεθεί κάτι άλλο!! Η αλήθεια είναι οτι απο τις υπόλοιπες προτάσεις που έχω διαβάσει στα παλαιότερα μηνύματα, ήταν πιο οικονομικό αυτό που έκλεισα...
Βέβαια έχω πολλές σελίδες να διαβάσω ακόμα!!! Οποιαδήποτε πρόταση καλοδεχούμενη!!!
Μια χαρά τότε. Κατά την άποψη μου το καλύτερο σημείο είναι κοντά στην Εβραϊκή συναγωγή και τη στάση Αστόρια. Έχει πολλά καταλύματα, θα βολευτείτε.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Eχω κλείσει στο Exe Budapest center αλλά μέσω της σελίδας του ξενοδοχείου. Μου έδωσε τη τιμή που είχα κλείσει στο booking αλλά με πρωινό (το booking το ειχε χωρίς πρωινό κ τιμή πρωινού 15 €/ατομο)

Δεν έχω παει ακόμα οπότε λεπτομέρειες δεν ξέρω..
 
Last edited:

StilianaG

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Γεια σας. Ειμαστε 3 ατομα και θα ταξιδεψουμε σε δυο μηνες για Βουδαπεστη. Εχετε να προτεινετε καποιο ξενοδοχειο καπου κεντρικα οικονομικο; Ποια περιοχη θεορειται καλη για να μεινεις;
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Έχει μείνει κανείς στο Carat Boutique Hotel Budapest; Carat Boutique Hotel szálloda Budapest belvárosában - Könyv Budapest szálloda Πως ήταν; Το έχω κλείσει για πρωτοχρονιά ακυρώσιμο μέσω booking. Νομίζω κάποιος παλιότερα είχε ρωτήσει γι αυτό αλλά δεν ξέρω αν πήγε.
Δεν έχω μείνει αλλά από άποψη θέσης είναι εξαιρετικό.
 
Μηνύματα
15
Likes
19
Ονειρεμένο Ταξίδι
Aμερική,Ιαπωνια,Αυστραλία
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν πάει Βουδαπέστη...
Είμαι ανάμεσα σε ένα ξενοδοχείο που είναι δίπλα στην στάση μετρό Oktogon (δίπλα στον δρόμο Andrassy) και σε ένα ξενοδοχείο που είναι δίπλα στην στάση μετρό Blaha ter..Τα δωμάτια μου αρέσουν εξίσου και στα δύο και θα επιλέξω αυτό που είναι πιο κεντρικά από άποψη τοποθεσίας..Εσύ ποια τοποθεσία από τις 2 θεωρείτε πιο κεντρική με βάση τα αξιοθέατα,τα μαγαζιά και γενικά?
Επειδή και εγώ θα πάω μέσα στις επόμενες εβδομάδες Βουδαπέστη και το έχω ψάξει πάρα πολύ καλό θα είναι να μπεις στο booking ή στο airbnb και να δεις την απόσταση που έχουνε από το κέντρο και εκεί θα επιλέξεις το καλύτερο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.708
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom