Ουγγαρία Βοηθεια για διαμονη σε Βουδαπεστη

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Έχω κάνει το μοιραίο λάθος και δεν έχω κλείσει διαμονή για τον επερχόμενο αγώνα της Formula 1, στην Βουδαπέστη, στις αρχές Αυγούστου. Γύρισα πίσω στο νήμα, πάτησα τους συνδέσμους των ξενοδοχείων και διαμερισμάτων αλλά οι τιμές είναι σχεδόν οι διπλάσιες στις πιο πολλές περιπτώσεις. Any tip?
Μας ενδιαφέρει να είναι καθαρά, να έχει 2 μονά κρεβάτια και να μην ξεπερνά τα 90-100/βράδυ. Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, ακόμα και να μαγειρέψουμε κάποιες μέρες δεν θα είναι πρόβλημα!
 

Aleli Papa

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Πρόκειται να επισκεφτούμε την Βουδαπέστη μετά την Μ.εβδομαδα για 4 διανυκτερευσεις.Θα είμαστε 3 ατομα(1ζευγαρι +1 μόνος του).Θα θέλαμε να νοικιάσουμε ένα διαμέρισμα με 2 διαφορετικές κρεβατοκαμαρες και κουζίνα,σαλόνι.Εχετε να μας προτείνετε καποιο;
 

apos

Member
Μηνύματα
198
Likes
527
Έμεινα πρόσφατα στο 7 Seasons. 4 άτομα ήμασταν και νοικιάσαμε διαμέρισμα με 2 δωμάτια σαλόνι κουζίνα και 2 μπάνια. Το ξενοδοχείο είναι κεντρικότατο.
 

Tea G.

Member
Μηνύματα
8
Likes
6
Έχω κάνει το μοιραίο λάθος και δεν έχω κλείσει διαμονή για τον επερχόμενο αγώνα της Formula 1, στην Βουδαπέστη, στις αρχές Αυγούστου. Γύρισα πίσω στο νήμα, πάτησα τους συνδέσμους των ξενοδοχείων και διαμερισμάτων αλλά οι τιμές είναι σχεδόν οι διπλάσιες στις πιο πολλές περιπτώσεις. Any tip?
Μας ενδιαφέρει να είναι καθαρά, να έχει 2 μονά κρεβάτια και να μην ξεπερνά τα 90-100/βράδυ. Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, ακόμα και να μαγειρέψουμε κάποιες μέρες δεν θα είναι πρόβλημα!
Έχεις κοιτάξει στο booking ?
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Έχεις κοιτάξει στο booking ?
Ναι, ήταν όλα ακριβά για το budget μας, μόνο επιλογές hostel ή εκτός πόλης είχε στα χρήματα που διαθέτουμε. Έτσι κλείσαμε δωμάτιο σε πλωτό στον Δούναβη μέσω Agoda και μάλιστα με πρωινό. Εμπειρία θα είναι, θα δείξει...
 

Tea G.

Member
Μηνύματα
8
Likes
6
Ναι, ήταν όλα ακριβά για το budget μας, μόνο επιλογές hostel ή εκτός πόλης είχε στα χρήματα που διαθέτουμε. Έτσι κλείσαμε δωμάτιο σε πλωτό στον Δούναβη μέσω Agoda και μάλιστα με πρωινό. Εμπειρία θα είναι, θα δείξει...
Είχα κλείσει μολις κλείσαμε τα εισητηρια για το πσκ . Το ξενοδοχείο από 27 Ιουλίου μέχρι 1 Αυγ για δυο άτομα :290 .
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Γνωριζει κανεις να μου πει για 2 βραδια διαμονη που ειναι ιδανικοτερα να μεινεις;απο που ως που οριζετε το κεντρο;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γνωριζει κανεις να μου πει για 2 βραδια διαμονη που ειναι ιδανικοτερα να μεινεις;
Για μένα τσέκαρε κοντά στη στάση του μετρο «Astoria» και την εβραϊκή συναγωγή. Πάρα πολύ κεντρικά και με εύκολη πρόσβαση παντού.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Αν ρωτάς για την τοποθεσία και τα δύο είναι κοντά σε μετρό και κεντρικά.
Το πρώτο είναι λίγο λιγότερο κεντρικά ( εννοώ 20 λεπτά από κέντρο με τα πόδια) αλλα εκεί που είναι έχει την πράσινη γραμμή του μετρό και την γραμμή του τραμ 4 και 6. Το άλλο αν είναι εκεί που φαίνεται η τοποθεσία είναι πολύ κεντρικά και δεν ξέρω καν αν θα χρειαστεί να πάρεις πολλές φορές τα μέσα. Μετά είναι θέμα γούστου.
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.384
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το πρώτο είναι πολύ κοντά στη νυχτερινή ζωή της πόλης. Αν αναζητάς κάτι τέτοιο είναι ιδανικό σημείο! Το δεύτερο είναι πολύ κοντά στη κλειστή αγορά και το βράδυ είναι σχετικά ήσυχα εκεί. Και στα δύο υπάρχει κοντά συγκοινωνία, άλλωστε η πόλη έχει πολύ καλά ΜΜΜ, και είναι μέσα στα επιτρεπτά όρια για να περιηγηθείς στη πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom