Γενικά Βοηθεια για επιλογη προορισμου το καλοκαιρι.

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μαγιορκα: Μπαμπαντουμα.. τι χρωμα ειχε το "βραχιολακι" σου βρε,αβυσσινι ή βερικοκι? :shock:
αβυσσινι, ξύλινο, εβένινο μασίφ εξ Αβησσυνίας.

οσοι με ξερουν εστω και λιγο, ειτε προσωπικα ειτε ακομη και μεσα απο το φορουμ, ευκολα καταλαβαινουν οτι δεν θα μπoρουσα ποτε να προτεινω σε καποιον διακοπες τυπου all inclusive..
δεν εχω μεινει ποτε σε all inclusive, ουτε προκειται..παντα επιλεγω το μικρο, το κεντρικο και το boutique οσο και αν μου κοστιζει αυτη η επιλογη..
δεν θα αντιπαρελθω επι του παροντος τα σχολια για το νησι, οι αποριες ολων θα λυθουν οσονουπω..
Για αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται οτι η Μαγιορκα ειναι ενας παρεξηγημενος προορισμος διακοπων.. αλλα τοσο υπεροχος για εκεινους που τον εχουν ανακαλυψει..
Γιατί τσιμπάς; Είπα εγώ πουθενά ότι έμεινες σε κάτι τέτοιο ή έκανες τέτοιου τύπου διακοπές; Αυτό που είπα είναι ότι ο τόπος απευθύνεται/επικεντρώνεται σε αυτού του είδους την πελατεία - με όλα τα γνωστά συνακόλουθα. Και ό,τι και να λες ή να πιστεύεις, αυτή είναι πραγματικότητα είτε μας αρέσει, είτε όχι.

... την οποία, βεβαίως, ενδέχεται και να μην είδες, αν κυκλοφορούσες με λίμο ή την έβγαζες στους χώρους του boutique καταλύματός σου...

Anyway, αρκετά με την δια-προσωπική "κόντρα" για έναν τόπο που ούτως ή άλλως δεν αξίζει (τουλάχιστον όπως τον διαφημίζουν). Και όπως σωστά είπες, είμαστε αρκετά γνωστοί και οι δύο στα μέλη (είτε προσωπικά, είτε απ' τα γραφόμενά μας) του φόρουμ και μπορούν να κρίνουν και να καταλάβουν τι λέει και τι εννοεί ο καθένας μας. Καλά να περάσεις στη Λισαββώνα.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
mariagirl με παρεξηγησες.. δεν σνομπαρω κανενα τυπο διακοπων, ουτε αμφισβητω την ποιοτητα των παρεχομενων υπηρεσιων των αξιολογων all incusive που ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουν, απλα ο συγκεκριμενος τυπος δεν ανταποκρινεται στα δικα μου μεχρι στιγμης δεδομενα γιαυτο και δεν τον προτιμω..για μια οικογενεια με παιδια πχ ισως και να ειναι ιδανικος..

baba, ευχαριστω για τις ευχες και σου ανταποδιδω με ενα βιντεακι.. :)
τι "θλιβερη" που ειναι η ζωη στη Μαγιορκα..
YouTube - JUST ENJOY Grupo Trist
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
baba, ευχαριστω για τις ευχες και σου ανταποδιδω με ενα βιντεακι.. :)
τι "θλιβερη" που ειναι η ζωη στη Μαγιορκα..
YouTube - JUST ENJOY Grupo Trist
Ευχαριστώ για το βίντεο! :shock::shock::shock:

Παρακαλώ τους αγαπητούς συμφορουμίτες να δουν το βίντεο και να πουν αν έστω και ένας πρόσεξε κάτι που να υποδηλώνει ότι αφορά τη Μαγιόρκα!

Ή, απο πού προκύπτει ότι (ακόμη κι αν είναι εκεί αυτο το "Grupo Tristan" - πρώτη φορά το ακούω) αυτά που δείχνει δε θα μπορούσαν να είναι σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου!

Με συγχωρείς καλή μου, αυτό εννοείς εσύ Μαγιόρκα; Αυτό ψάχνεις όπου πας; Και γιατί ν' αλλάζεις προορισμό κάθε φορά; Πήγαινε συνέχεια στο ίδιο - καμμιά διαφορά δε θά'χει.

Άντε γιατί θα το χάσουμε εντελώς... Κι έχω κόψει και τα σκληρά ρε γμτ...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Παρακαλώ τους αγαπητούς συμφορουμίτες να δουν το βίντεο και να πουν αν έστω και ένας πρόσεξε κάτι που να υποδηλώνει ότι αφορά τη Μαγιόρκα!
Αγαπούλας Babaduma !!!!!το βίντεο είναι κλασική Μαγιόρκα !!!!!!!!
δεν καταλαβαίνω τι δεν κατάλαβες ??????


Πάντως χωρίς πλάκα τώρα
Μαγιόρκα δεν εχω πάει αλλά ο ενας απο τους 4 κουμπάρους που πήγε γαμήλιο στην Μαγιόρκα μου είπε οτι η Λούτσα του αρέσει περισσότερο ............
Μετα απο τόσα χρόνια μπορεί να εχουν γίνει θαύματα και η περιοχή να είναι super ......
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τελικά HarryGreen αποφάσισες που θα πας;
 

Harry Green

Member
Μηνύματα
59
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
Καπρι σιγουρα και απο κει κ περα σκεφτομαστε οτι ισως δεν πρεπει να μεινουμε ρωμη γιατι παιρνωντας την raynair για προσγειωση στη ρωμη κ τα τρενα κ φερυ μετα για καπρι θα φτασουμε εκει 9 το βραδυ την πρωτη μερα.Δευτερη επιλογη ειναι το να προσγειωθουμε Ναπολη κ να μεινουμε 3 μερες καπρι κ 3 ποζιτανο κ ακτη αμαλφη αλλα δε ξερω αν αξιζει εφοσον δεν θα υπαρξει αυτοκινητο.Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Για την ωρα σε μια βδομαδα θα μαστε τοσκανη για μια πρωτη γευση Ιταλιας κ 4 ιουλιου θα μαστε στο καπρι.Το υπολοιπο του προγραμματος ακομα το σκεφτομαστε επειδη θελουμε να κανουμε την καλυτερη επιλογη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom