Γενικά Βοηθεια για επιλογη προορισμου το καλοκαιρι.

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Θα πάς με Ryanair αλλά απο την άλλη θες να μείνεις και στο Capri :shock:
Είσαι φίλος του Μέγιστου μήπως ???? αλλά αυτός πετάει μονο με swiss


ε ρε traveller που σας χρειάζεται :D
 

Harry Green

Member
Μηνύματα
59
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
Δωσε μου ενα λογο για να δωσω 200 ευρω παραπανω κ να παω με alitalia.Για να πω οτι ξοδεψα παραπανω?Τι κομπλεξικα ειναι αυτα?Αν τοσο πολυ αγχωνεσαι για το οικονομικο μου μια χαρα μου βγαινει το καπρι κ πολλα αλλα.Aυτα τα 200 παραπανω προτιμω να τα φαω στο καπρι σε ενα καλο ρεστοραν παρα στην αλιταλια.Δε καταλαβαινω καθολου το σκεπτικο σου.Πηγα στοκχολμη με raynair πολυ προσφατα κ εμεινα παραπανω απο ευχαριστημενος.Ε πια,απ τα μαλλια με εχετε αρπαξει,ελεος δηλαδη.Χαιρομαι που σας προσφερω μερικους τοσο γελιο,τι να πω.

Δε ξερω ποιος ειναι ο μεγιστος αλλα δε το κοβω να μαι φιλος του,εγω μονο με ryanair πεταω :D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Ρε Harry πολύ επιθετικός είσαι...μια με την ΚΙΚΙ μια τώρα... άσε που ότι και να σου προτείνουν δεν σου αρέσει... μην θυμηθώ και το τόπικ για Άγιο Δομήνικο που εγώ η ίδια σου έγραψα 200 φορές ότι ότι και να λέει το πρακτορείο το μπάτζετ δεν φτάνει για το συγκρκιμένο προορισμό και να που βγήκα σωστή... Κάτσε σκέψου καταρχήν που θες να πας και κυρίως δέξου τις γνώμες των άλλων αφού τις ζητάς...
 

Harry Green

Member
Μηνύματα
59
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
Vario συγνωμη αλλα αν διαβασεις το θεμα θα δεις πως δεν προκαλεσα κανεναν και εχω δεχθει αρκετα πειραγματα.Και με την Κικη και με τον Χρηστο.Το οτι ειμαι λιγοτερο καιρο μελος δε νομιζω πως με κανει πιο ευαλωτο σε τετοια πραγματα,κανω λαθος?

Ναι,γνωμες μπηκα να ζητησω,δε σημαινει πως θα συμφωνησω σιγουρα κ δεν αποφασιζω κ μονος μου.Για τον Αγιο Δομηνικο γνωριζεις ποσο θα ηθελα κ δεν πηγα μονο σε ενα πρακτορειο κ οπως σου ειπα αλλα μας εταζαν κ αλλα εκαναν στο τελος οποτε γιαυτο κ εγινε τοση συζητηση.Καποια δεδομενα δυστυχως αλλαξαν απροειδοποιητα για εναν απ τους 2 μας κ ετσι εγκαταληφθηκε η ιδεα του Δομηνικου,αν τοσο πολυ σας ενοχλησε αυτο τοτε να μην ξαναγραψω.

Πραγματικα νιωθω οτι με εχετε αρπαξει απ τα μαλλια σε αυτο το θεμα που ανοιξα κ εγω γινομαι επιθετικος???Αποφασισαμε τον προορισμο σημερα κ πιθανοτατα θα κλεισω τα αεροπορικα αυριο,το μονο που θελω ειναι ενα προγραμμα,αν μπορει καποιος να πει κατι που μπορει να με βοηθησει τον ευχαριστω πολυ.

Κ εννοειται δεν υπαρχει τπτ με κανεναν,δε μπορω να μαι επιθετικος με καποιον που δε γνωριζω φυσικα.Απλα θελω να δω ποιοι θα μπορεσουν να μου φανουν χρησιμοι.Αλλωστε γιαυτο το εχουμε το φορουμ,διορθωσε με αν πεφτω σε λαθος.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Στο τελος θα ζητησουμε και συγγνωμη...
Ε,και ναι,συγγνωμη δηλαδη και με το μπαρδον,αλλα μου την βαραει να γραφω συμβουλες,γνωμες,να ψαχνω στα κιταπια μου στοιχεια για να εξυπηρετησω καποιον που θελει να παει Α.Δομηνικο,στο τελος να ξαναψαχνω για Ρωμη και τελικα να λεει οτι αλλαξε γνωμη θα μεινει Ελλαδα και να μην ξαναπαρουσιαζεται και ποτε στο φορουμ...
Δεν απευθυνομαι σε σενα προσωπικα Harry,αλλα το εχουμε ξαναδει το εργο...:roll:
ΚΙ εκεινο που δεν καταλαβαινεις ,ειναι οτι ολοι εχουμε ελαχιστο χρονο και απανταμε διαφορετικα στα διαφορα ποστ...Δηλαδη αν καποιος γραψει οτι θελει γενικα πληροφοριες για τον Α.Δομηνικο θα γραψω οποτε βρω χρονο,ενω αν θελει να παει αμεσα,θα απαντησω αμεσως για να τον βοηθησω. Αυτη ειναι η διαφορα.
Εντελως φιλικα. :)
 

Harry Green

Member
Μηνύματα
59
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
Δε ζητησα καμμια συγνωμη προς θεου.Δεν ξερω γιατι υπαρχει ολο αυτο το κλιμα αλλα anyway.Για τελευταια φορα θα πω πως ειμασταν ετοιμοι να κλεισουμε μια εκδρομη για ενα συγκεκριμενο προορισμο (αγιο δομηνικο) κ ηθελα καθοδηγηση για να μην κλεισω καμμια πατατα, για καποιους λογους που δεν αφορουν κανεναν στο φορουμ ακυρωθηκε κ κατα τη γνωμη σας πηγαν χαμενες οι συμβουλες κ ο χρονος που ξοδεψατε για να γραψετε,κατα την ταπεινη δικη μου γνωμη οχι γιατι σιγουρα καποιος αλλος θα της δει που ενδιαφερεται οπως εγω στην προκειμενη για το καπρι κ οσα περισσοτερα εχουν γραφτει,οσες περισσοτερες διαφορετικες περιπτωσεις υπαρχουν τοσο καλυτερα για τους αναγνωστες γιατι φορουμ ταξιδιωτικο ειστε για συμβουλες,αν μπηκα σε λαθος σαιτ συγνωμη.Συνεχιζω λεγοντας πως αποφασιστηκε αλλη εκδρομη αλλα δεν ημουν σιγουρος για τον προορισμο γιαυτο κ ρωτησα μπας κ παρω παραπανω ιδεες (τοσο παραλογο ακουγεται??) κ οντας σιγουρος στο τελος για την επιλογη μου ρωτησα παραπανω πληροφοριες.Αν νομιζετε πως υπαρχει λαθος σε ολο αυτο μαλλον οντως ειμαι σε λαθος σαιτ κ θα πρεπει να ψαξω καποιο πιο φιλικο.Ευχαριστω οσους βοηθησαν.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Απλα θελω να δω ποιοι θα μπορεσουν να μου φανουν χρησιμοι.Αλλωστε γιαυτο το εχουμε το φορουμ,διορθωσε με αν πεφτω σε λαθος.
Αίγυπτος Διαβάστε Ταξιδιωτικές Ιστορίες των μελών του TravelStories για την Αίγυπτο
Επίσης δείτε:

Άγιος Δομήνικος Διαβάστε Ταξιδιωτικές Ιστορίες των μελών του TravelStories για τον Άγιο Δομήνικο:
Επίσης δείτε:
Είσαι πραγματικά πολύ ''νεος''εδω μεσα για να αποφασίζεις εσυ ποιος σου ''κανει ''και ποιός όχι .
Λόγω και της ''προιστορίας βλέπε Δομίνικο'' μην παίρνεις και όρκο οτι θα σου ξαναγραψουν ολόκληρα σεντόνια με προτάσεις.
Η επανάληψη κουράζει αγαπητέ HARRY GREEN


ΥΓ.
Να είσαι σίγουρος οτι το τελευταίο που με νοιάζει είναι τα οικονομικά σου .....
και για το αν θα πας με τον λίγδη η με την Αλιταρία .
Είναι όμως εντελώς σουρεάλ να μιλάς σε 2 γραμμές για Ryanair και διαμονή στο Capri
 
Last edited by a moderator:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Είσαι πραγματικά πολύ ''νεος''εδω μεσα για να αποφασίζεις εσυ ποιος σου ''κανει ''και ποιός όχι .
Λόγω και της ''προιστορίας βλέπε Δομίνικο'' μην παίρνεις και όρκο οτι θα σου ξαναγραψουν ολόκληρα σεντόνια με προτάσεις.
Η επανάληψη κουράζει αγαπητέ HARRY GREEN


ΥΓ.
Να είσαι σίγουρος οτι το τελευταίο που με νοιάζει είναι τα οικονομικά σου .....
και για το αν θα πας με τον λίγδη η με την Αλιταρία .
Είναι όμως εντελώς σουρεάλ να μιλάς σε 2 γραμμές για Ryanair και διαμονή στο Capri
Δε κατάλαβα, τι θα πει πολύ "νέος" ;

Για να τελειώνουμε με τα άσχετα, ΟΠΟΙΟΣ θέλει να ΒΟΗΘΗΣΕΙ, το κάνει. Τόσο απλά, και τόσο ξεκάθαρα. Αν πρέπει κάποιος για να βοηθήσει να τηρούνται ορισμένες προϋποθέσεις (πχ να έχει αποφσίσει το μέλος που ζητάει βοήθεια πού θέλει να πάει, ή να είναι "πάλιουρας") είναι δικό του θέμα και ΔΕΝ αφορά το φόρουμ σε καμία περίπτωση, ουτε και είναι αντικείμενο κουβέντας. Το φόρουμ είναι για να μοιραζόμαστε πληροφορίες, end of story.

Μηνύματα μόνο on topic από δω και πέρα. :mad:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Κατι ασχετο,σε μισο μηνα παμε φλωρεντια,εχει δοκιμασει κανεις το κρασι chianti??Εχω ακουσει τα καλυτερα αλλα φοβαμαι οπως παντα πως θα ναι κατι πολυ overrated.Σκεφτομαι να φερω μερικα μπουκαλια κ το χω προλογισει σε αρκετο κοσμο σαν ενα πολυ καλο κρασι επηρεασμενος απ το χανιμπαλ λεκτερ στην σιωπη των αμνων (ειμαστε κ ταινιοφιλοι) κ δε θελω να εκτεθω :bleh:
Κατι σαν ρετσινα ειναι με μια δοση αιματακι... οντως overrated, συνιστω coca cola
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Ευχαριστω οσους απαντησαν.

Για Μαγιορκα δεν εχω ακουσει κ τα καλυτερα απο οικογενιακους φιλους που πηγαν απογοητευτηκαν.


θα παμε σιγουρα καπρι αλλα δε ξερουμε πως να συνδιασουμε ολα τα αλλα κ θα θελαμε καποιες ιδεες.Οπως ξαναεγραψα 6 διανυκτερευσεις κ θελουμε οπωσδηποτε κ καπρι κ η προσγειωση θα ειναι ρωμη κ αυτοκινητο δεν θα υπαρχει.Μπορει καποιος να πει μερικες συμβουλες κ ιδεες?Εννοειται εψαξα καλα ηδη οσα υπαρχουν στο φορουμ για καπρι αλλα δεν ειναι κ τοσο πολλα

Για το καπρι κατα την ταπεινη μου αποψη, αν επιτρεπεται να εχω τετοια.. αν ημουν στη θεση σου, θα εβρισκα ξενοδοχειο μονο στο Καπρι (οχι ανακαπρι, μαρινα γκραντε κλπ) και καιρου επιτερεποντος θα εκανα οπωσδηποτε το γυρο του νησιου(grotta azzura κλπ) με ιδιωτικο σκαφακι, ισως και εκδρομη σε ποζιτανο-αμαλφι αν μου εφταναν οι μερες

οσο για τη μαγιορκα..αφου σας το ειπαν οικογενειακοι σας φιλοι, κατι παραπανω θα ξερουν αυτοι, να μην πας..

α.. και chianti classico αυτο με τον gallo nero
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom