Βοηθεια για την αγορα waterproof φωτογραφικης

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Παιδια SOS .. θελω να αγορασω μια υποβρυχια φωτογραφικη μηχανη και δεν εχω ιδεα τι παιζει γενικοτερα στην αγορα .. Οποιεσδηποτε συμβουλες θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμες,μιας και το καλοκαιρακι ειναι κοντα ;)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παιδια SOS .. θελω να αγορασω μια υποβρυχια φωτογραφικη μηχανη και δεν εχω ιδεα τι παιζει γενικοτερα στην αγορα .. Οποιεσδηποτε συμβουλες θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμες,μιας και το καλοκαιρακι ειναι κοντα ;)
Τη θες για τα ριχά ή...καταδύσεις;
 

Nefeli_

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
.....θα το σκεφτώ!!!
Παιδια SOS .. θελω να αγορασω μια υποβρυχια φωτογραφικη μηχανη και δεν εχω ιδεα τι παιζει γενικοτερα στην αγορα .. Οποιεσδηποτε συμβουλες θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμες,μιας και το καλοκαιρακι ειναι κοντα ;)
και όχι μόνο για το καλοκαίρι...κι εμείς αρχικά αυτό σκεφτήκαμε όταν την πήραμε αλλά φέτος την χρησιμοποιήσαμε και στα χιόνια χωρίς να μας νοιάζει αν θα πέσει ή αν θα πάρει υγρασία.

Σε πρόσφατο ταξίδι μας πήραμε την Olympus stylous tough 8000
γερή κατασκευή με μέταλλο που αντέχει σε μικροπτώσεις εδικά αν την χειρίζονται και παιδιά ;)
Olympus - ? TOUGH-8000
Olympus - Στυλ



ένας φίλος πήρε την canon και είναι εξίσου ευχαριστημένος.
Δεν έχει φυσικά μεταλλικό σώμα αλλά είναι πιο ελαφριά.

Η νέα αδιάβροχη Canon PowerShot D10

Εξαρτάται και από χρήματα που θέλεις να διαθέσεις.
Ο ανιψιός μου πήρε μια απλή olympus αδιάβροχη με 180?, δεν την έχει δοκιμάσει ακόμη στο νερό για να σου πω εντυπώσεις.

Καλή επιλογή.
awww.qtl.co.il_img_copy.png
View attachment awww.google.com_favicon.ico_.jpg View attachment awww.google.com_favicon.ico_.jpg
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
και όχι μόνο για το καλοκαίρι...κι εμείς αρχικά αυτό σκεφτήκαμε όταν την πήραμε αλλά φέτος την χρησιμοποιήσαμε και στα χιόνια χωρίς να μας νοιάζει αν θα πέσει ή αν θα πάρει υγρασία.

Σε πρόσφατο ταξίδι μας πήραμε την Olympus stylous tough 8000
γερή κατασκευή με μέταλλο που αντέχει σε μικροπτώσεις εδικά αν την χειρίζονται και παιδιά ;)
Olympus - ? TOUGH-8000
Olympus - Στυλ



ένας φίλος πήρε την canon και είναι εξίσου ευχαριστημένος.
Δεν έχει φυσικά μεταλλικό σώμα αλλά είναι πιο ελαφριά.

Η νέα αδιάβροχη Canon PowerShot D10

Εξαρτάται και από χρήματα που θέλεις να διαθέσεις.
Ο ανιψιός μου πήρε μια απλή olympus αδιάβροχη με 180?, δεν την έχει δοκιμάσει ακόμη στο νερό για να σου πω εντυπώσεις.

Καλή επιλογή.
awww.qtl.co.il_img_copy.png
View attachment awww.google.com_favicon.ico_.jpg View attachment awww.google.com_favicon.ico_.jpg
Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες .. Ε δεν ξερω,αλλα μεχρι 300 ευρω τα εδινα,αν αξιζει η φωτογραφικη .. Η olympus ποσο περιπου κανουνε,εχεις ιδεα; Η μ-tough 6010 ειναι αρκετα καλη για τα γουστα μου,απλα δεν βλεπω και κανενα τιμοκαταλογο πουθενα :bleh:
 

Nefeli_

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
.....θα το σκεφτώ!!!
Ρίξε μια ματιά εδώ
Olympus ? Tough 6010 - Skroutz.gr

ψάξε και για τα υπόλοιπα μοντέλα.

Αν θέλεις πήγαινε και σε κάποιο κατάστημα να την δεις και από κοντά.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ευχαριστω πολυ νεφελη να σαι καλα,για τις συμβουλες ..
(off topic ερωτηση . Που ηταν η κρουαζιερα που πηγες; )
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Το ξαναεπαναφερω το θεμα γιατι με ενδιαφερει ξανα ..
Τοτε τελικα αγορασα την olympus μ-tough 3000,αλλα αντεξε 1 χρονο ακριβως .. Στο Ζανταρ της Κροατιας δεν ξερω τι διαολο εγινε και μπηκε νερο στη μπαταρια οποτε παπαλα η φωτογραφικη και ειμαι τωρα στην αναζητηση καινουριας ...
Εχει καποιος συμφορουμιτης καμια ιδεα;;;
Αυτη την φορα εχω σκοπο να διαθεσω παραπανω χρηματα,γιατι η προηγουμενη φωτογραφικη παροτι χρησιμοποιηθηκε πολυ και εντος και εκτος νερου δεν με ειχε αφησει ικανοποιημενο και τα εφτυσε κιολας μεσα σε ενα χρονο ..
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
μα εγω τα σχολια σου ειναι αυτα που θελω :D

Καλά, δε στα είπε μόνη της η μηχανή μόλις την είδες; :haha::haha:
Είναι πάρα πολύ καλή!
Εντάξει, το καλοκαίρι την πήρα, έκανα μερικές βουτιές μέχρι 12μ, μία στα παγωμένα νερά με τους λευκούς στη ν.Αφρική και στους καταρράκτες Βικτώρια.
Έχει πολλά προγράμματα (ότι θες δηλαδή), είναι μικρή, απίστευτες λήψεις. Η καλύτερη στο είδος της πιστεύω.
Τώρα δεν έχω πολύ χρόνο, αν θές κάτι άλλο, ρώτησε να με διευκολύνεις.

υ.γ. Οκ και η φωτό που έχω στον διαγωνισμό με αυτήν βγήκε!!! :D

βγάζει και 3d αλλά δεν δοκίμασα τι και πώς ο ηλίθιος...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
μη ξαναπαρεις ολυμπους αδιαβροχη, ξερω τουλαχιστον 3-4 πε8αμενες σε λιγοτερο απο ενα χρονο....
δες reviews Για του αντωνη και για αλληνμια που φαινεται καλη για κατω απο το νερο
Photos 1 of 28 Panasonic Lumix DMC-FT3 - Digital Camera - review - Trusted Reviews
Pentax Optio WG-1 Digital Camera review - Trusted Reviews
http://www.pentax.co.uk/en/digital-compact/optio-WG1-GPS
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom