Γενικά Βοηθεια διακοπες με κοπελα!

giannisg

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Γεια σας , ειμαι καινουριο μελος και απλα πολυ προβληματισμενος και σκεφτηκα να παρω μερικες γνωμες. Συζηταμε με την κοπελα μου να παμε διακοπες φετος το καλοκαιρι ειμαστε νεοι σε ηληκια και ψαχνουμε κατι ιδιαιτερο απλα να ευχαριστηθουμε το μερος τα μπανια και γενικοτερα ο ενας την παρεα του αλλου! Αυτοκινητο υπαρχει ! Νησι κατα προτιμηση ! Συζηταμε για κυθηρα! Υπαρχει ενα προβλημα, οι σχεση μας ειναι απο αποσταση και ειμαστε μαζι ενα μηνα χριστουγεννα ενα πασχα και τρεις μηνες το καλοκαιρι ! Εγω σπουδαζω στο εξωτερικο και οσο λειπω μονο διαβαζω και γενικοτερα μαζευω χρηματα για να περασω χρονο μαζι της , εκεινη σπουδαζει ελλαδα και ενω εγω δεν εχω θεμα με το οικονομικο μου λεει οτι η μια εβδομαδα που προγραμματιζω στα κυθηρα ισως ειναι πολυς καιρος γιατι μετα δεν εχει λεφτα να κανει κατι με τις φιλες τις ! Τι να κανω να το αφησω πανω της , εμενα με στεναχωρει το γεγονος οτι μια εβδομαδα μονο για τους δυο μας δεν μπορει να βρεθει μεσα σε τρεις μηνες αλλα δεν θελω και να την στεναχωρησω απο τη μερια μου! Θα ηθελα να ακουσω την γνωμη των κοριτσιων , επισης θα ηθελα συμβουλες για κοντινους προορισμους για μονοημερα -τριημερα κοντα στην αττικη με χαμηλο κοστος μηπως μπορεσω να το κανονισω και να το παρω ολο πανω μου γιατι οπως σας ειπα θελω να περασω χρονο μαζι της ! Δεν ψαχνουμε το τρελο ξεφάντωμα μπαρακια καφεδες παραλιες ησυχα πραγματα !
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Διαβάζοντας κανείς το ποστ σου ευκολα συμπεραίνει ότι είσαι ρομαντική ψυχή και πολύ ερωτευμένος!Προσωπικά και μένα με στενοχωρεί το γεγονός που ενώ εσύ ψάχνεις προορισμό για να την ευχαριστήσεις και να την ευχαριστηθείς εκείνη σκέφτεται τις διακοπές με τις φίλες της.Αλλά είναι φυσιολογικό γιατί εμείς οι γυναίκες είμαστε τρελές κι όταν κάτι το έχουμε ''σίγουρο'' δεν πολυκολλάμε!Οπότε σα γυναίκα πονηρή θα σου πρότεινα να αφήσεις τα Κύθηρα που είναι περισσότερο για οικογένειες και να την πας καμιά Σαντορίνη για ρομαντική θέα,να την ψήσεις και στο καπάκι να κανονίσεις κι εσύ με φίλους σου να δεις πως θα τρελαθεί!
Για τριήμερο σχετικά κοντά θα πρότεινα Μονεμβασιά,Μάνη θεική(!!!),Σπέτσες και Ύδρα.
 

giannisg

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Διαβάζοντας κανείς το ποστ σου ευκολα συμπεραίνει ότι είσαι ρομαντική ψυχή και πολύ ερωτευμένος!Προσωπικά και μένα με στενοχωρεί το γεγονός που ενώ εσύ ψάχνεις προορισμό για να την ευχαριστήσεις και να την ευχαριστηθείς εκείνη σκέφτεται τις διακοπές με τις φίλες της.Αλλά είναι φυσιολογικό γιατί εμείς οι γυναίκες είμαστε τρελές κι όταν κάτι το έχουμε ''σίγουρο'' δεν πολυκολλάμε!Οπότε σα γυναίκα πονηρή θα σου πρότεινα να αφήσεις τα Κύθηρα που είναι περισσότερο για οικογένειες και να την πας καμιά Σαντορίνη για ρομαντική θέα,να την ψήσεις και στο καπάκι να κανονίσεις κι εσύ με φίλους σου να δεις πως θα τρελαθεί!
Για τριήμερο σχετικά κοντά θα πρότεινα Μονεμβασιά,Μάνη θεική(!!!),Σπέτσες και Ύδρα.
Σε ευχαριστω πολυ, μανη το σκεφτομαι και μονεμβασια γιατι εχω σπιτι, σαντορινη εχω παει διακοσιες φορες και εγω ειμαι οκ με το οικονομικο αλλα η κοπελα δεν θα συμφωνησει και οτι φθηνο βρηκα δεν μου αρεσε , μονο οια και ημεροβηγλι θα πηγαινα! Επισης γι αυτο που λες για τις γυναικες δεν το καταλαβαινω δειχνει να μην ενδιαφερεται καν , ολο μου λεει ειναι νωρις θα το δουμε νωρις μολις γυρισεις ελλαδα αλλα πιστευω οτι θα ειναι αργα!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Υπάρχουν δύο πιθανότητες αγαπητέ Γιάννη.Ή σου κάνει τη δύσκολη με τα χρήματα γιατί ξέρει ότι εσύ έχεις οπότε σε στριμώχνει να της πληρώσεις τις διακοπές ή μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται.Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να περνάει δύσκολα οικονομικά η κοπελιά και να ντρέπεται να στο πει αλλά δε μου κολλάει και τόσο γιατί σου ανέφερε διακοπές με φίλες.
Αν όμως σε ενδιαφέρει πραγματικά διάλεξε ένα σούπερ ρομαντικό μέρος,βάλε και το χέρι πιο βαθιά στην τσέπη αφού τον έχεις τον τρόπο σου και περάστε καλά.Γνώμη μου είναι να διαλέξεις Μάνη όπου όλα τα δωμάτια είναι σε πετρόχτιστα κτίσματα,πανέμορφο ηλιοβασίλεμα και πολύ όμορφα τοπία!
 

giannisg

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Σε ευχαριστω πολυ, μανη το σκεφτομαι και μονεμβασια γιατι εχω σπιτι, σαντορινη εχω παει διακοσιες φορες και εγω ειμαι οκ με το οικονομικο αλλα η κοπελα δεν θα συμφωνησει και οτι φθηνο βρηκα δεν μου αρεσε , μονο οια και ημεροβηγλι θα πηγαινα
Υπάρχουν δύο πιθανότητες αγαπητέ Γιάννη.Ή σου κάνει τη δύσκολη με τα χρήματα γιατί ξέρει ότι εσύ έχεις οπότε σε στριμώχνει να της πληρώσεις τις διακοπές ή μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται.Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να περνάει δύσκολα οικονομικά η κοπελιά και να ντρέπεται να στο πει αλλά δε μου κολλάει και τόσο γιατί σου ανέφερε διακοπές με φίλες.
Αν όμως σε ενδιαφέρει πραγματικά διάλεξε ένα σούπερ ρομαντικό μέρος,βάλε και το χέρι πιο βαθιά στην τσέπη αφού τον έχεις τον τρόπο σου και περάστε καλά.Γνώμη μου είναι να διαλέξεις Μάνη όπου όλα τα δωμάτια είναι σε πετρόχτιστα κτίσματα,πανέμορφο ηλιοβασίλεμα και πολύ όμορφα τοπία!
σε ευχαριστω πολυ και παλι, το δευτερο το αποκλειω το πρωτο απο την αλλη δεν θα ηθελα να το πιστεψω , αλλα και μενα αυτο με τις φιλες δεν μου κολλαει αν και επειδη ειναι πιο μικρη και μεχρι τωρα δεν εχει παει ποτε διακοπες μονη της με φιλες τις φαινεται να θελει να το κανει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
σε ευχαριστω πολυ και παλι, το δευτερο το αποκλειω το πρωτο απο την αλλη δεν θα ηθελα να το πιστεψω , αλλα και μενα αυτο με τις φιλες δεν μου κολλαει αν και επειδη ειναι πιο μικρη και μεχρι τωρα δεν εχει παει ποτε διακοπες μονη της με φιλες τις φαινεται να θελει να το κανει.
Εμείς τα κορίτσια συμφωνούμε με τη @villi και λέμε να μην επενδύσεις όλο σου το χρόνο και όλα σου τα χρήματα στις ρομαντικές διακοπές και να πας και με τους φίλους σου ώσπου να μεγάλωσει η μικρά.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αν και το όλο ποστ μου θυμίζει υπερβολικα τρολιά με χονδροπαθεια, ταξίδια με 500 ευρώ κλπ θα απαντησω.
Πήγαινε Goa. Μόνος ή με φίλους και ασε την τσιπισα στον Μπίθουλα. Θα αναθεωρήσεις πολλά μετά την επιστροφή σου. Ασε τις Σαντορίνες και τις Μάνες για τα γεράματα.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Σαν κορίτσι κι εγώ συμφωνώ με τις προλαλήσασες.
Επίσης, και συγγνώμη, δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά αυτά τα μα μου δεν είναι καλό σημάδι.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Λοιπον θα συμφωνισω και γω με τις συμφωρουμιτισσες. Αν η κοπελια ειναι δυστακτικη ξοδεψε ολα τα λεφτα σου για τη χαρη σου και φτασε μεχρι εκει που γουσταρεις και μπορεις με τους φιλους σου. Αν ειχα τα μυαλα που εχω τωρα στη ηλικια σου θα εκανα αυτο ακριβως που λεει η dim kyr.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Dim Kyr είσαι θεά!!!!!!!!
Συμφωνώ με χίλια!!!!
Γιάννη για να το πούμε τελείως στεγνά φαντάζομαι θα κατάλαβες με όσα γράψαμε όλες ότι αν σε ήθελε πολύ θα τις είχε ήδη κλείσει από μόνη της διότι δε θα έβλεπε την ώρα.Οι φίλες και τα ρέστα είναι δείγμα ''καλός είσαι για κανα διήμερο αλλά θέλω την ελευθερία μου να ζήσω και τη ζωούλα μου'' οπότε κοίτα να ζήσεις κι εσύ τη δική σου και μεγαλώνοντας βλέπετε!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...επισης θα ηθελα συμβουλες για κοντινους προορισμους για μονοημερα -τριημερα κοντα στην αττικη με χαμηλο κοστος μηπως μπορεσω να το κανονισω και να το παρω ολο πανω μου γιατι οπως σας ειπα θελω να περασω χρονο μαζι της...
Να της πεις ότι κανόνισες να περάσετε ένα ρομαντικό τριήμερο στο Αιγαίο και να την πας στο Ζούμπερι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom