Ιταλία Βορεια Ιταλια ή Νοτια Ιταλια

Thanows

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Γεια σας! Που θα μου προτεινατε να παω πρωτη φορα βορεια ή νοτια???
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
εξαρταται απο την εποχ'η που θες να πας ??
για πότε λες
οι επιλογές ειτε προς Νότο ειτε πρός Βορρά ειναι άπειρες !!!
για πόσες μερες ? και τι σε ενδιαφερει να κανεις ?
 

Thanows

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Καλοκαιρι θελω να παω 5-6 μερες απλα θελω να δω την Ιταλια δηλαδη ποια ειναι τα μερη που πρεπει να δω? Ειναι στην βορεια ειναι στην Νοτια?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Καλοκαιρι θελω να παω 5-6 μερες απλα θελω να δω την Ιταλια δηλαδη ποια ειναι τα μερη που πρεπει να δω? Ειναι στην βορεια ειναι στην Νοτια?

υπαρχει ''πρέπει ''στις προσωπικες επιλογες του καθενός ???
εσυ θα αποφασίσεις τι θελεις να δεις ...δοξα τον Θεό η Ιταλία εχει πολλα μερη να δεις ...εξαρταται απο τα γουστα σου
διαβασε ταξιδιωτικες ιστορίες για ιταλία και όποιες σε κεντρίσουν περισσότερο επιλέγεις :D

πατα πανω στο κουμπακι ιταλία και σου ανοιγει όλες τις ταξ.ιστορίες
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εγώ θα πρότεινα κάτι σε πιο κεντρική Ιταλία, όπως η Τοσκάνη και η Ούμπρια.
 

Thanows

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Μα δεν μπορει! καποια μερη θα υπαρχουν που θα "πρεπει" να δεις για παραδειγμα εχω ακουσει οτι η Βενετια οτι ειναι απο τις ωραιοτερες πολεις στην Ευρωπη, τοτε λογικα θα ειναι κατι ξεχωριστο αρα θα "πρεπει" να παω, ετσι το εννοω
 

Bosporos

Member
Μηνύματα
131
Likes
191
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Η Ιταλία έχει τόσα πολλά και διαφορετικά μέρη να δεις που πρέπει αναγκαστικά να επιλέξεις τι θέλεις να κάνεις. Θέλεις να δεις Αναγέννηση; Θα πας Φλωρεντία και πέριξ. Θέλεις να δεις Ρωμαϊκά; Θα πας Ρώμη; Θέλεις να κάνεις και διακοπές; Θα πας Κάπρι ή Αμάλφη ( Νότια Ιταλία προς Νάπολι). Θέλεις να πας σε νησί; Θα πας Σικελία ( που συνδυάζει και παραλίες και αξιοθέατα αλλά δεν είναι η κλασική Ιταλία). Επίσης έχει να κάνει και με το τι θέλεις να ξοδέψεις. Ο Νότος είναι φθηνότερος του Βορρά. Αλλά πιο πολύ έχει να κάνει με το τι θες να δεις.
 

Thanows

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Καλα δεν εννοω το πρεπει ως πρεπει δηλαδη δεν εχω επιλογη, αλλιως το εννοω καταλαβετε με
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.792
Likes
1.142
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
εγώ λέω να πας βενετία 2 βράδια, και 3 τοσκάνη στην οποία συμπεριλαμβάνεται φλωρεντία, σιένα και ημερήσια στην ευρύτερη περιοχή της Τοσκάνης...:D
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πρεπει δεν υπάρχει αλλά όπως το θέτεις τότε πρέπει για μένα να δεις Ρώμη, Φλωρεντία, Βενετία κυρίως.
Για 5-6 μέρες όμως και τα 3 θεωρώ ότι δεν συνδυάζονται. Ίσως Ρώμη - Φλωρεντία ή μόνο Ρώμη.
Oι μέρες είναι λίγες...γι αυτό και θα συμφωνήσω απόλυτα με την katerinab...
Ρίξε μια ματιά και στις ταξιδιωτικές ιστορίες...ίσως σε βοηθήσουν στην τελική σου απόφαση...:)
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
φίλε θάνο, έχω επισκεφτεί την μαγική ιταλία πολλές φορές. Πίστεψε με, κάθε φορά που την επιλέγω , έχω το ίδιο δίλημμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.692
Μέλη
39.000
Νεότερο μέλος
Thanos Kadetsis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom