Ιταλία Βορεια Ιταλια ή Νοτια Ιταλια

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
εγω προσωπικα εχω μεινει 2 φορες στον σταθμο κοντα, δεν φοβηθηκα. αν διαλεξεις και μια καλυτερη περιοχη, δεν νομιζω να εχεις φοβο. πιστευω οτι εδω κινδυνευεις περισσοτερο. προσοχη μονο αν εχεις αυτοκινητο, ειτε για κλοπη ειτε για να στο τρακαρουν.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Παιδια εχω ακουσει οτι η Ναπολη ειναι επικινδυνη και ειδικα το βραδυ. Τι ισχυει? ξερει κανεις?

Καλό θα είναι να έχεις λίγο το νού σου και να μην κάνεις μπαμ οτι είσαι τουρίστας..Ο Traveller είναι γνωστό παιδί της Camorra και δεν αντιμετωπίζει τέτοια προβλήματα...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ναι παιδιά η Νάπολη είναι τρομερά επικίνδυνη...να μη πάει κανείς!! αφήστε να τη χαιρόμαστε εμείς οι ατρόμητοι...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.154
Likes
14.461
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Φίλε Θάνο, για πρώτη επαφή νομίζω ότι θα προτιμούσα Κεντρική Ιταλία (Ρώμη-Τοσκάνη), από Βορρά σίγουρα Βενετία-Δολομίτες. Από νότια Ιταλία εξαιρετικά ήταν Σορρέντο-Ακτή Αμάλφι-Κάπρι κλπ που συνδυάζονται όμως ευκολότατα με Ρώμη.
Η νότια Ιταλία δεν με γοήτευσε τόσο. Από τη μεριά της Aδριατικής: κυρίως Αλπερομπέλλο, Ματέρα (must), Ότραντο. Τα νησιά του Αιόλου λένε αλλά για καλοκαιρινές διακοπές και μπάνιο. Η Σικελία είναι από μόνη της ένα ταξίδι αλλά την άνοιξη. Εγώ πήγα Σεπτέμβρη και με εξαιρέσεις δεν μπορώ να πω ότι γοητεύτηκα
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.154
Likes
14.461
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Νομίζω ότι δεν λέει να μείνεις στη Νάπολη βρε παιδιά.
Εγώ πάντα προτείνω διαμονή στο Σορρέντο και με το τραίνο κάνεις μονοήμερη στη Νάπολη. Πάντως πρώτη φορά είδα να κλειδώνουνε τιμόνι σε αυτοκίνητα με αυτό το τρόπο.
Δεν νομίζω ότι υφίσταται κίνδυνος πέρα από το να σου βουτήξουνε πράγματα. Αλλά αν έχεις το νου σου και δεν λιβανίζεις τη πανάκριβη φωτογραφική μηχανή τότε δε δίνεις στόχο. Εμείς είχαμε μείνει στη παλιά πόλη κοντά στο Μουσείο αλλά δεν μου άρεσε
 

Thanows

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Καλα παιδια δεν ειπα οτι τρεμω απο τον φοβο κλπ κλπ απλα θελω να δω τι γινεται οσο πιο πολλα ξερω τοσο πιο καλα, οπως για νεα υορκη που εψαχνα καποτε και ειδα οτι το μπορουκλιν και το χαρλεμ ειναι πιο επικυνδινα, φυσικα δεν θα παω εκει, για αυτο ρωταω
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
οπως για νεα υορκη που εψαχνα καποτε και ειδα οτι το μπορουκλιν και το χαρλεμ ειναι πιο επικυνδινα, φυσικα δεν θα παω εκει,
είσαι σίγουρος ότι είναι τόσο επικίνδυνα όσο σου λένε αυτοί που ρώτησες?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.361
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλα παιδια δεν ειπα οτι τρεμω απο τον φοβο κλπ κλπ απλα θελω να δω τι γινεται οσο πιο πολλα ξερω τοσο πιο καλα, οπως για νεα υορκη που εψαχνα καποτε και ειδα οτι το μπορουκλιν και το χαρλεμ ειναι πιο επικυνδινα, φυσικα δεν θα παω εκει, για αυτο ρωταω
Σε όλη τη Ν. Υόρκη. Και στη Wall street επικίνδυνα είναι όπως είναι η φάση με την κρίση. Φαντάζεσαι να φουντάρει κανείς από κάνα ουρανοξύστη, και να προσγειωθεί πάνω σου? Ούτε εκεί να μην πας. Άπαπα....
Εδώ που τα λέμε, μάλλον αυτό τον κίνδυνο στη Νάπολη τον γλυτώνεις :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.700
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom