Ουγγαρία Σλοβακία Βουδαπέστη-Μπρατισλάβα

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Σε λιγες μερες απο τωρα θελω να κανω το Μπρατισλαβα-Βουδαπεστη με τρενο της ουγγρικης γραμμης mav..το θεμα ειναι οτι ενω διαλεγω το δρομολογιο μου και παω να το κλεισω μου δινει την επιλογη για reservation seat ή μη..αν δεν διαλεξω κρατηση θεσης μ αφηνει να αγορασω το εισιτηριο,ενω αν βαλω να κρατησω θεση με πεταει με μνμ failed...και καταληγω μπορω να κλεισω χωρις κρατηση θεσης???ή αν κλεισω δε θα μπω στο τρενο???γιατι διαβαζω οτι ειναι υποχρεωτικη η κρατηση θεσης για international ταξιδια αλλα πως στο καλο θα την κλεισω αφου δε μ αφηνει το συστημα??? :rolleyes-80: :rolleyes-80: :rolleyes-80: :rolleyes-80:
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Σε λιγες μερες απο τωρα θελω να κανω το Μπρατισλαβα-Βουδαπεστη με τρενο της ουγγρικης γραμμης mav..το θεμα ειναι οτι ενω διαλεγω το δρομολογιο μου και παω να το κλεισω μου δινει την επιλογη για reservation seat ή μη..αν δεν διαλεξω κρατηση θεσης μ αφηνει να αγορασω το εισιτηριο,ενω αν βαλω να κρατησω θεση με πεταει με μνμ failed...και καταληγω μπορω να κλεισω χωρις κρατηση θεσης???ή αν κλεισω δε θα μπω στο τρενο???γιατι διαβαζω οτι ειναι υποχρεωτικη η κρατηση θεσης για international ταξιδια αλλα πως στο καλο θα την κλεισω αφου δε μ αφηνει το συστημα??? :rolleyes-80: :rolleyes-80: :rolleyes-80: :rolleyes-80:
Γιατί ζορίζεσαι RegioJet | Train & bus tickets και Bus travel through Europe | FlixBus
και από app.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Σε λιγες μερες απο τωρα θελω να κανω το Μπρατισλαβα-Βουδαπεστη με τρενο της ουγγρικης γραμμης mav..το θεμα ειναι οτι ενω διαλεγω το δρομολογιο μου και παω να το κλεισω μου δινει την επιλογη για reservation seat ή μη..αν δεν διαλεξω κρατηση θεσης μ αφηνει να αγορασω το εισιτηριο,ενω αν βαλω να κρατησω θεση με πεταει με μνμ failed...και καταληγω μπορω να κλεισω χωρις κρατηση θεσης???ή αν κλεισω δε θα μπω στο τρενο???γιατι διαβαζω οτι ειναι υποχρεωτικη η κρατηση θεσης για international ταξιδια αλλα πως στο καλο θα την κλεισω αφου δε μ αφηνει το συστημα??? :rolleyes-80: :rolleyes-80: :rolleyes-80: :rolleyes-80:
Κάτι λάθος θα κάνεις και δεν σε αφήνει γιατί μόλις έκλεισα και δεν είχα θέμα . Αυτό που δεν με άφησε ήταν να δω το διάγραμμα των θέσεων, ίσως γιατί το έκανα από το κινητό μου.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Κάτι λάθος θα κάνεις και δεν σε αφήνει γιατί μόλις έκλεισα και δεν είχα θέμα . Αυτό που δεν με άφησε ήταν να δω το διάγραμμα των θέσεων, ίσως γιατί το έκανα από το κινητό μου.
Το θεμα ειναι τι?γιατι παω και παταω οτι θελω reservation seat,προχωραω κανονικα με επιλογη δρομολογιου κ βαζω ονομα κ ημερ.γεννησης(εχω γινει ηδη μελος) και μετα μου πεταει αυτο το μυνημα
Screenshot_20231202_182107_Chrome.jpg
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Για πότε είναι η κράτηση; Και πιο τρένο για να το δω και γω αν θες στείλε και πμ αν δεν θες να γράψεις δημοσίως
 

georgi d

Member
Μηνύματα
36
Likes
64
Κάποιο πρόβλημα υπάρχει από ότι γράφουν, εάν θέλετε εισιτήριο με επιστροφή. Αναγκαστικά κάποιοι αγοράσανε εισιτήρια από τους Ούγγρους και μετά στην επιστροφή από τους Σλοβάκους.
Καλύτερα ρωτήστε τους [email protected]
Απαντάνε γρήγορα.
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Κάποιο πρόβλημα υπάρχει από ότι γράφουν, εάν θέλετε εισιτήριο με επιστροφή. Αναγκαστικά κάποιοι αγοράσανε εισιτήρια από τους Ούγγρους και μετά στην επιστροφή από τους Σλοβάκους.
Καλύτερα ρωτήστε τους [email protected]
Απαντάνε γρήγορα.
Ισως το δρομολογιο που επιλεγω δε γινει,αυτο μου απαντησαν διοτι αν διαλεξω το επομενο μ αφηνει κανονικα να αγορασω...οποτε θα κανω υπομονη μια βδομαδα ακομα να δω αν θα γινει το δρομολογιο ή οχι...
 

Arkoudos1980

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Έχουμε σχεδιάσει ένα ταξίδι από Θεσσαλονίκη για Βουδαπέστη και λόγω ημερομηνιών/πτήσεων, επιλέξαμε να κάνουμε το Θεσσαλονίκη - Μπρατισλάβα, Μπρατισλάβα - Βουδαπέστη με τρένο και τούμπαλιν.

Για δεύτερο σερί ταξίδι κάνουμε το leap of faith και θα έχουμε μαζί την 5χρονη κόρη μας (το πρώτο στο Μιλάνο πήγε καλύτερα απ' όσο περίμενα). Η ερώτησή μου είναι πόσο ασφαλές είναι το τρένο από Μπρατισλάβα για Βουδαπέστη κι αν κάποιος έχει να προτείνει κάποια συγκεκριμένη εταιρεία.

Βλέπω γενικά έχει ένα γρήγορο (2,5 ώρες) όπου δεν γίνεται αλλαγή τρένου και κάποια που κάνουν 3-4 ώρες με μία ή δύο αλλαγές. Έχει κάτι άλλο να προσέξω πάνω σ' αυτό;

Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom