Ουγγαρία Βουδαπέστη φουλ εξτρα....Do you speak english?

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Λίγο offtopic αλλά ολόκληρο Μόναχο και δεν βρήκατε να φάτε?
Το ίδιο με σένα είπα και εγώ και σε όσα καλά μαγαζιά πήγα έφαγα πόρτα και περίμενα να αδειάσει τραπέζι και δεν άδειαζε.Δεν μιλάω να φας σε Πακιστανούς ή ότι παρακμιακό βρεις μιλάμε για κανονικό φαγητό.Επειδή είχε πάει και αργά αναγκαστήκαμε να φάμε μακντοναλτς που είναι η τελευταία λύση..
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
αλλωστε μην ξεχναμε πως και το φαγητο μιας χωρας ειναι σημαντικο μερος της κουλτουρας του....!εγω γενικα σε οποιο μερος παω τουλαχιστον 1-2 φορες θελω να φαω καπου που αντιπροσωπευει την παραδοση και που ειναι καλα!συνηθως συμβουλευομαι το trip advisor που σπανια απογοητευει....
 

Thalia!!

Member
Μηνύματα
49
Likes
22
Να ρωτησω κατι τελευταιο? Ταξιδευουμε μονο με ταυτοτητα ετσι?δεν χρειαζεται διαβατηριο σωστα?
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Το streetfood είναι ακριβό και δεν λέει τίποτα, όμως είναι λογικο να θέλετε να το δοκιμάσετε... Φαίνεται οπτικά υπέροχο...
Ε οχι και δεν λεει τιποτα! Ειχα δοκιμασει λουκανικο μαζι με σαλατα και πιτα-ψωμακι σε μια πλατεία που δεν θυμαμαι, ηταν το κατι αλλο. Να ειχα λιγο τωρα :D
Να ρωτησω κατι τελευταιο? Ταξιδευουμε μονο με ταυτοτητα ετσι?δεν χρειαζεται διαβατηριο σωστα?
Ταυτοτητα ναι, περιμενε καμια απαντηση ακομα αλλα δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι o_O
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Ε οχι και δεν λεει τιποτα! Ειχα δοκιμασει λουκανικο μαζι με σαλατα και πιτα-ψωμακι σε μια πλατεία που δεν θυμαμαι, ηταν το κατι αλλο. Να ειχα λιγο τωρα :D

Ταυτοτητα ναι, περιμενε καμια απαντηση ακομα αλλα δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι o_O
Γούστα είναι αυτά... Εμείς ήμασταν 4 άτομα και δεν άρεσε σε κανέναν μας. Το σουβλάκι μας κλασεις ανώτερο γευστικά και από άποψη τιμης..! Ξαναλέω είναι γούστα αυτά...
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Γούστα είναι αυτά... Εμείς ήμασταν 4 άτομα και δεν άρεσε σε κανέναν μας. Το σουβλάκι μας κλασεις ανώτερο γευστικά και από άποψη τιμης..! Ξαναλέω είναι γούστα αυτά...
Εμενα μου αρεσει και το σουβλακι και αυτα που δοκιμασα εκει μου αρεσαν, και επειδη ακριβως ειναι γουστα αυτα, καλο ειναι να ακουει δυο γνωμες, μην απορριψει κατευθειαν το street food. Μπορει να εχει να κανει και με το πού θα πεσεις, μπορει αυτα που δοκιμασες να ετυχε να μην ειναι καλα o_O
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Εμενα μου αρεσει και το σουβλακι και αυτα που δοκιμασα εκει μου αρεσαν, και επειδη ακριβως ειναι γουστα αυτα, καλο ειναι να ακουει δυο γνωμες, μην απορριψει κατευθειαν το street food. Μπορει να εχει να κανει και με το πού θα πεσεις, μπορει αυτα που δοκιμασες να ετυχε να μην ειναι καλα o_O
Καλά, δεν πιστεύω να απορριψει το streetfood απ την ιστορία μου..;) ως ιστορία μου, αναφέρω την προσωπική μου γνώμη και εμπειρια μόνο. Υπάρχουν 10δες ιστορίες εδώ μέσα που το προτείνουν... Άλλωστε κι εγώ γράφω πως είναι λογικο πως θα θελησει να δοκιμάσει κανείς πως είναι. Απλώς εγώ αν ξαναπήγαινα δε θα το επέλεγα! :rolleyes:
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η συνέχεια έρχεται σύντομα, γεμάτη, βρισκόμαστε στη μέση της μέρας άλλωστε!
Ξεκίνησα να διαβάζω την ιστορία σου γιατί ετοιμάζω το ταξίδι μας και .....έχω "σκάσει" στα γέλια!!!:haha:
Η σφαίρα, ο βραστήρας...!!!!Γράφεις πολύ ωραία!!!

Η θέα απ' τον τρούλο εξαιρετική, αν και οι σκάλες για ν 'ανέβεις δεν βοηθούν άτομα με υψοφοβια, καθώς κυριολεκτικά είναι σαν να κρέμονται στο κενό.
Να σε ρωτήσω....Δεν υπάρχει ασανσέρ για τον τρούλο;;Μόνο με τις σκάλες;;Έχω ακροφοβία και ....οι σκάλες στο κενό...:shock::shock: ...έστω εσωτερικές;; !!!
 
Last edited by a moderator:

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Ξεκίνησα να διαβάζω την ιστορία σου γιατί ετοιμάζω το ταξίδι μας και .....έχω "σκάσει" στα γέλια!!!:haha:
Η σφαίρα, ο βραστήρας...!!!!Γράφεις πολύ ωραία!!!




Να σε ρωτήσω....Δεν υπάρχει ασανσέρ για τον τρούλο;;Μόνο με τις σκάλες;;Έχω ακροφοβία και ....οι σκάλες στο κενό...:shock::shock: ...έστω εσωτερικές;; !!!
αρχικα χαιρομαι που γελασες με τα χαλια μας....χαχαχαχα
απ'οσο μπορω να θυμηθω,μιας και περασαν και 2 χρονια απο τοτε, δεν υπηρχε ασανσερ,καθως κι εγω εχω μια μικρη υψοφοβια και ειχα ψαξει αλλα δεν βρηκα...
μπορεις να στειλεις ενα email βεβαια να βεβαιωθεις!

δεν απαντησα πως ειναι εσωτερικες....απλα ειναι πολυ στενες,μεταλικες και νιωθεις οντως πως κρεμεσαι στο κενο..
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
8
Likes
5
Να σε ρωτήσω....Δεν υπάρχει ασανσέρ για τον τρούλο;;Μόνο με τις σκάλες;;Έχω ακροφοβία και ....οι σκάλες στο κενό...:shock::shock: ...έστω εσωτερικές;; !!!
Έχει κ ασανσέρ με το ίδιο κόστος που έχουν οι σκάλες !!! (Εκτός αν άλλαξαν οι τιμές από την τελευταία φορά που πήγα :)

Από ότι φαινεται δεν έκανα σωστά την παρεθεση :-( η απάντηση είναι για την Μαρία :)
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.237
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom