Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
να σαι καλά για τα καλά σου λόγια @whoknows ...Ευκαιρία να πας πάλι τότε και να είσαι πιο χαλαρός για να την απολαύσεις περισσότερο...
Το πρόγραμμα είναι 3 ημέρες Βιένη και μία ημέρα Μπραντισλάβα, έκοψα πάλι την Μπραντισλάβα(δεν μπορούσα να αντισταθώ) και θα πάω με τρένο Βουδαπέστη και θα φύγω απο εκεί με το αεροπλάνο
Αυτά είναι κρίμα να μην έχεις 1-2 μέρες ακόμα να έβλεπες και την Μπρατισλάβα αλλά όσο να ναι απέχει πολύ από την Βουδαπέστη σε ποιότητα..
 

mmm

Member
Μηνύματα
22
Likes
22
Γεια σας !!! εκλεισα αεροπορικά για βουδαπεστη (θα παω πρωτη φορά) και θελω πληροφοριες σχετικα με τη μετακινηση μας στην πολη. Θα μεινουμε 4 μερες -πιο σωστα 3 1/2 - και θελω να μαθω αν αξιζει να αγορασουμε budapest card η καρτα απεριοριστων διαδρομων για τα ΜΜΜ. Και ποσο στοιχιζει η καθε μια .
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Capture.JPG



Οι τιμές είναι αυτές που βλέπεις στην εικόνα, η budapest card αξίζει νομίζω μόνο αν μπεις σε αρκετά αξιοθέατα μέσα οπότε εξαρτάται από το τι έχεις κατά νου να δεις..Εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα την εβδομαδιαία κάρτα μεταφορών για 800 φιορίνια διαφορά ..
 

vaso1975

Member
Μηνύματα
34
Likes
31
Ταξίδι-Όνειρο
αιγυπτος - μογγολια
Απίστευτη δουλειά έκανες . Μακάρι να τα είχες γραψει πριν πήγαινα θα είχα γλυτώσει τόσο ψαξιμο
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Απίστευτη δουλειά έκανες . Μακάρι να τα είχες γραψει πριν πήγαινα θα είχα γλυτώσει τόσο ψαξιμο
Σκοπός μου από την αρχή ήταν να κάνω ότι καλύτερο μπορώ για μην χρειαστεί κανείς να περάσει αυτό που πέρασα εγώ μέχρι να τα μαζέψω..Βέβαια θέλω να σου πω ότι πάνω που λες ότι έχεις καλύψει τα περισσότερα πάντα θα υπάρχουν ερωτήσεις που δεν έχουν απαντηθεί και έτσι πάντα θα τον ενημερώνω :) ...Θέλω να πάω μια τρίτη φορά για να καλύψω και λίγο την επαρχία και ναι να συμπληρώσω και τα κενά που έχω....Τα περισσότερα παιδιά στο forum έχουν κάνει γενικότερα φοβερή δουλειά γιατί μην ξεχνάμε δεν είμαστε επαγγελματίες του είδους..
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.072
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Χαράς το κουράγιο σου @vagar78 που απαντάς σε ολα τα μηνύματα,παρότι εχουν απαντηθεί πολλάκις,ιδικά στο θεμα καρτα απεριορίστων διαδρομών vs Budapest card!
 

mmm

Member
Μηνύματα
22
Likes
22
View attachment 229989


Οι τιμές είναι αυτές που βλέπεις στην εικόνα, η budapest card αξίζει νομίζω μόνο αν μπεις σε αρκετά αξιοθέατα μέσα οπότε εξαρτάται από το τι έχεις κατά νου να δεις..Εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα την εβδομαδιαία κάρτα μεταφορών για 800 φιορίνια διαφορά ..
Σ' ευχαριστω τοσο πολυ για την αμεση απαντηση σου !! Γιατι θα επαιρνες εβδομαδιαια, δεν εχει τριημερη π.χ??
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σ' ευχαριστω τοσο πολυ για την αμεση απαντηση σου !! Γιατι θα επαιρνες εβδομαδιαια, δεν εχει τριημερη π.χ??
Έχει τριήμερο αλλά εσύ είπες θα μείνεις 3μιση και η διαφορά τους σε λεφτά είναι 2 ευρω δεν αξιζει να έπαιρνες τριήμερο κ μετά μεμονωμένα εισιτήρια η 24ωρη...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: mmm

mmm

Member
Μηνύματα
22
Likes
22
Έχει τριήμερο αλλά εσύ είπες θα μείνεις 3μιση και η διαφορά τους σε λεφτά είναι 2 ευρω δεν αξιζει να έπαιρνα τριήμερο κ μετά μεμονωμένα εισιτήρια η 24ωρη...
οκ ευχαριστώ και πάλι. Μάλλον εχεις όλες τις απαντήσεις !! Θα κάνω αυτό που μου πρότεινες ;)
 

mmm

Member
Μηνύματα
22
Likes
22
vagar78 τι γνώμη έχεις (αν εχεις φυσικα) για το ξενοδοχειο Ibis Styles Boudapest Center σχετικα με την τοποθεσία κυριως ?? Εχω κλεισει για τις 3 Ιουνιου (καλος καιρος) με δωρεαν ακυρωση.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Θα πάρεις πολύ συγκοινωνία από ότι βλέπω τοποθεσία ξενοδοχείου αν μπορούσες να βρεις κάτι που να είναι πιο κοντά προς τις γέφυρες καλά θα ήταν...Όχι να βλέπεις θάλασσα αλλά όχι κ τόσο μέσα που είναι αυτό. Έχω μείνει κοντά εκεί μια φορά και το μετάνιωσα γιατί αναγκαζομουν να παίρνω συνέχεια μετρό κ λεοφωρειο ενώ προτιμώ να έχω και την επιλογή του περπατηματος αν γίνεται..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.213
Μηνύματα
883.814
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom