Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Είναι ωραίο πράγματι και σε κεντρικό σημείο αλλά για 3 βράδια που το κοίταξα βγαίνει 288€. Ακριβούτσικο! Έχω βρει ενα κοντά στο μετρό oktagon γύρω στα 150€ και τα 3 βράδια αλλά ακόμη το σκέφτομαι!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Είναι ωραίο πράγματι και σε κεντρικό σημείο αλλά για 3 βράδια που το κοίταξα βγαίνει 288€. Ακριβούτσικο! Έχω βρει ενα κοντά στο μετρό oktagon γύρω στα 150€ και τα 3 βράδια αλλά ακόμη το σκέφτομαι!
Μια χαρά είναι η περιοχή γύρω από το Oktagon.Εκεί έμεινα και εγώ 3 βράδια δίπλα στο House of Terror Museum.
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Όμορφο μοντέρνο διαμέρισμα σε πολύ καλή τοποθεσία απλά τσέκαρε τιμές για το διάστημα που θες γιατί εγώ έβαλα 7 ημέρες Αύγουστο και έβγαινε 132 ευρώ την ημέρα...
Έχω μείνει εκεί. Είναι υπέροχο το διαμέρισμα και σε πολύ κεντρικό σημείο. Είχα πάει Οκτώβριο 2016 όμως και ήταν πολύ οικονομικό(είχα δώσει 230 ευρώ για 5 βράδια). Μετά είδα κι εγώ ότι ο καλοκαίρι είναι ανεβασμένες οι τιμές.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν οι τιμές είναι στον θεό μην το ψάχνετε και πολύ αν βρείτε κάτι φτηνό..Η Βουδαπέστη έχει πάρα πολύ καλές συγκοινωνίες οπότε δεν θα αντιμετωπίσετε πρόβλημα...
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
προτείνω να μείνετε στο Soho Boutique Hotel στην Blaha Lujza (που είναι σε καλή τιμή με πρωινό και δωρεάν ακύρωση) όπου είναι ασφαλές και κεντρικότατο σημείο και έχει στάση μετρό και πολλά τραμ. (Εάν δεν σας βολέψει το συγκεκριμένο ξενοδοχείο έχει και άλλα ξενοδοχεία η περιοχή, IBIS κλπ )
http://sohoboutiquehotelbudapest.h-...k_in=20180824&check_out=20180827&room_group=2
Στα 100 μέτρα είναι το New York Cafe όπου αξίζει να πιείτε και ένα καφεδάκι μόνο και μόνο για την ατμόσφαιρα! https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...s-New_York_Cafe-Budapest_Central_Hungary.html
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
εχω ξεκινησει δυναμικα το καλοκαιρι......και εκλεισα ξενοδοχειο για 4 μερες ΚΑΙ στην βουδαπεστη,εχω κλεισει και ρωμη,αλλα αυτο ανοικει σε αλλο ποστ.......το λοιπον πηγαινω βουδαπεστη 14-18 δεκεμβρη......ειναι αρκετες οι μερες;το ξενοδοχειο ειναι το εξης :
Petőfi Sándor utca 9
05. Belváros - Lipótváros
Budapest, 1052
διαμερισμα βασικα ειναι,ειναι οκ σαν περιοχη; εκλεισα με aegean εισητηρια απο τωρα....και απ οτι διαβασα συγκοινωνιες εχει το 100E ετσι λεγεται........για πες τε μου ρε παιδια,ειναι κοντα στην πολη;θα δυσκολευτω;μονη θα παω.......ευχαριστω εκ των προταιρων.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
εχω ξεκινησει δυναμικα το καλοκαιρι......και εκλεισα ξενοδοχειο για 4 μερες ΚΑΙ στην βουδαπεστη,εχω κλεισει και ρωμη,αλλα αυτο ανοικει σε αλλο ποστ.......το λοιπον πηγαινω βουδαπεστη 14-18 δεκεμβρη......ειναι αρκετες οι μερες;το ξενοδοχειο ειναι το εξης :
Petőfi Sándor utca 9
05. Belváros - Lipótváros
Budapest, 1052
διαμερισμα βασικα ειναι,ειναι οκ σαν περιοχη; εκλεισα με aegean εισητηρια απο τωρα....και απ οτι διαβασα συγκοινωνιες εχει το 100E ετσι λεγεται........για πες τε μου ρε παιδια,ειναι κοντα στην πολη;θα δυσκολευτω;μονη θα παω.......ευχαριστω εκ των προταιρων.
Το διαμέρισμα είναι σε τρομερό σημείο και η εποχή που πας είναι ότι πρέπει για να την δεις και στολισμένη. Αν ρωτάς για το μέρος που έκλεισες αν είναι κοντά μπορώ να σου πω ότι είσαι μέσα σε όλα τώρα όσον αφορά το Ε100 και το Ε200 που είναι τα δύο λεωφορεία κάτσε με ηρεμία να δεις στον οδηγό ποιο σε βολεύει. Το καθένα έχει τα θετικά και τα αρνητικά του πχ το ένα περιλαμβάνεται στην κάρτα απεριορίστων διαδρομών αλλά πρέπει να πάρεις και μετρό για να πας κέντρο ενώ το άλλο που δεν περιλαμβάνεται και πληρώνεις ξεχωριστό εισιτήριο σε πάει κέντρο χωρίς μετεπιβίβαση σε μετρό...Έχεις πολύ χρόνο εδώ είμαστε ότι χρειαστείς να σε βοηθήσουμε..
 
Last edited:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
ευχαριστω πολυ,οντως εχω χρονο μεχρι τοτε,αλλα ετσι κανω παντα,μ αρεσει η αναμονη........οσο για τον σακο που λεει ο φιλος μας,στο πρωτο μου ταξιδι πηρα μεγαλη βαλιτσα,στα επομενα 8 κιλα αποσκευη ειναι μια χαρα,για ταξιδι μεχρι και μια βδομαδα,με καλο καιρο.αν ειναι χειμωνας και παραπανω απο εβδομαδα αλλαζει το πραγμα,δεν ξερω αν υπαρχει αναλογο ποστ.......παιζει ρολο πως θα φτιαξεις την τσαντα σου.κι εγω περνω καλλυντικα και υγρα σε πλαστικα σακουλακια να τα χω ετοιμα να μην τρεχω.....φοραω τα βαρια ρουχα και βαζω τα ελαφρια στην αποσκευη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom