Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα
Θα πάμε λοιπόν κι εμείς σ2 20 μερούλες στην Βουδαπέστη. Οικογένεια με 2 παιδιά 7 και 10 ετών. Όλα πολύ κατατοπιστικά εδώ και σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες. Θα ήθελα να μου προτείνετε αν υπάρχει βραδυνή κρουαζιέρα και εκεί να έχει τσιγγάνικα βιολιά.
Σας ευχαριστώ πολύ
https://legenda.hu/en/candlelit-dinner-cruise απλά στειλτους ένα μαιλ κ ρωτησε τους τι μουσική παίζει....Έχει κατάλογο για να δεις κ τιμές....Ακριβά σπορ τα θεωρώ αυτά...
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αγαπητέ Vagar78, ο δικός σου ταξιδιωτικός οδηγός μου είχε τραβήξει την προσοχή για τη Βουδαπέστη πριν ενα χρόνο περίπου και σου είχα εκφράσει τον θαυμασμό μου για την καταπληκτική δουλειά που έχεις κάνει!! ....Μόλις έκλεισα λοιπόν για Βουδαπέστη και αμέσως άρχισα ...τη μελέτη!!!....Σ` ευχαριστώ πολύ για τις καταπληκτικές πληροφορίες!!!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αγαπητέ Vagar78, ο δικός σου ταξιδιωτικός οδηγός μου είχε τραβήξει την προσοχή για τη Βουδαπέστη πριν ενα χρόνο περίπου και σου είχα εκφράσει τον θαυμασμό μου για την καταπληκτική δουλειά που έχεις κάνει!! ....Μόλις έκλεισα λοιπόν για Βουδαπέστη και αμέσως άρχισα ...τη μελέτη!!!....Σ` ευχαριστώ πολύ για τις καταπληκτικές πληροφορίες!!!
Μαρια μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λογια, σημασία έχει να πάτε να περάσετε όμορφα και να μην ταλαιπωρηθείτε....Αν έχεις κάποια απορία κ μπορώ είτε εγώ ειτε κάποιος άλλος από το φόρουμ να σου την λύσει να μας πεις....
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σ` ευχαριστώ πολύ!!!Αυτό με κάνει να νιώθω σιγουριά!!!:)Πρώτα θα μελετήσω βεβαίως και μετά θα ξεκινήσω τις ερωτήσεις για να μην αναγκάσω κανέναν να επαναλαβει αυτά που έχει ήδη γράψει!!!
Μόλις έκλεισα τα εισητήρια με Aegean 26/8-30/8, 3 άτομα( εγώ, ο σύζυγός μου και η κόρη μου 16 χρονών)...838 Ευρώ...Μάλλον ακριβά αλλά δυστυχώς μας περιόριζαν οι ημερομηνίες!!! ....Με αυτά που διαβάζω πάντως για τα εστιατόρια τους, μάλλον πρέπει να αρχίσω και δίαιτα επειγόντως!!!:lol:

Μαρια μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λογια, σημασία έχει να πάτε να περάσετε όμορφα και να μην ταλαιπωρηθείτε....Αν έχεις κάποια απορία κ μπορώ είτε εγώ ειτε κάποιος άλλος από το φόρουμ να σου την λύσει να μας πεις....
Το πρώτο που κοιτάζω τώρα βεβαιως είναι τα ξενοδοχεία και μετά θα περάσω στο πρόγραμμα!!!
Και πάλι ευχαριστώ!!!:lol:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σ` ευχαριστώ πολύ!!!Αυτό με κάνει να νιώθω σιγουριά!!!:)Πρώτα θα μελετήσω βεβαίως και μετά θα ξεκινήσω τις ερωτήσεις για να μην αναγκάσω κανέναν να επαναλαβει αυτά που έχει ήδη γράψει!!!
Μόλις έκλεισα τα εισητήρια με Aegean 26/8-30/8, 3 άτομα( εγώ, ο σύζυγός μου και η κόρη μου 16 χρονών)...838 Ευρώ...Μάλλον ακριβά αλλά δυστυχώς μας περιόριζαν οι ημερομηνίες!!! ....Με αυτά που διαβάζω πάντως για τα εστιατόρια τους, μάλλον πρέπει να αρχίσω και δίαιτα επειγόντως!!!:lol:
Πάνω από 130 ευρώ το άτομο πιστεύω δεν αξίζει, εκτός αν μιλάμε για Χριστούγεννα ή ανάλογη γιορτή.. Στην ουσία δώσατε τα διπλά λεφτά, τώρα τελείωσε δεν έχει νόημα πολλές φορές για λεφτά που ήδη δόθηκαν αλλά μπορεί έτσι να βοηθήσουμε κάποιον που θέλει να πάει να μην κάνει τα ίδια..Αν τα εισιτήρια είναι πολύ ακριβά και δεν υπάρχει επιλογή να πάτε άλλες ημερομηνίες μπορείτε να τσεκάρετε Μπρατισλάβα που είναι μια ώρα απόσταση και μπορείτε να πάτε εύκολα Βουδαπέστη..Συνήθως έχει πολύ φτηνά εισιτήρια..Για τους κασκαντέρ μπορείτε να πάτε Σόφια με 20-30 ευρώ και από εκεί να ταξιδέψετε αν υπάρχει κοντινή ανταπόκριση για Βουδαπέστη με 50-60 ευρώ..Θα προσθέσετε 2 ώρες ταξίδι στο πήγαινε αλλά αν είναι αν γλιτώσω 500 ευρώ θα το κάνω με χαμόγελο...

Το πρώτο που κοιτάζω τώρα βεβαιως είναι τα ξενοδοχεία και μετά θα περάσω στο πρόγραμμα!!!
Και πάλι ευχαριστώ!!!:lol:
Μπορείς να ρίξεις μια ματιά έχει πολλά διαμερίσματα κοντά στην βάτσι Ουτκα αν πάλι θέλετε ξενοδοχείο με πρωινό μπορείς να μας πεις ημερομηνίες και μπατζετ να ρίξω μια ματιά...
 

Nikosxm

Member
Μηνύματα
18
Likes
16
https://legenda.hu/en/candlelit-dinner-cruise απλά στειλτους ένα μαιλ κ ρωτησε τους τι μουσική παίζει....Έχει κατάλογο για να δεις κ τιμές....Ακριβά σπορ τα θεωρώ αυτά...
Είναι μάλλον. Άσε που η οικογένεια θέλει να έχουμε βιολιά πάνω από το κεφάλια μας. Θα αρκεστούμε σε ένα καλό αλλά στην στεριά. Εσύ πιο προτιμάς προσωπικά?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Είναι μάλλον. Άσε που η οικογένεια θέλει να έχουμε βιολιά πάνω από το κεφάλια μας. Θα αρκεστούμε σε ένα καλό αλλά στην στεριά. Εσύ πιο προτιμάς προσωπικά?
Δεν είχα πάει σε μαγαζί με βιολιά ,το χουγκαριμ έχει ένα τύπο που παίζει ξυλόφωνο είναι ότι πιο κοντινό :)
 

Nikosxm

Member
Μηνύματα
18
Likes
16
Και κάτι ακόμη σας παρακαλώ. επειδή θα πάμε με αυτοκίνητο, έχει παρκινγκ εστω και με χρέωση στα λουτρα; Φαντάζομαι η χρέωση στα παιδιά (7 και 10) στα σπα είναι ίδια με ενηλικές ε?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Δεν υπάρχει εκπτωση για τα παιδιά στα λουτρα, ούτε καν φοιτητική έκπτωση.Η είσοδος στο μπάνιο είναι δωρεάν για παιδιά κάτω των 2 ετών μονο, πράγμα που σημαίνει ότι μπορούν να μπουν στο κτήριο αλλά δεν μπορούν να μπουν στις πισίνες. Το κομματι που θα σε στενοχωρησει ειναι οτι ιατρικά τα ζεστά νερά δεν συνιστώνται για παιδιά ηλικίας κάτω των 14 ετών!!!
Όσον αφορά το παρκινγκ δεν έχει κάποιο ο χώρος αλλά έχει λίγο πιο κάτω ένα τσίρκο που θα μπορείς να βρεις αν είσαι τυχερός μια θέση. Ο καλύτερος τρόπος να πας είναι με μετρό που σε αφήνει ακριβώς στην πόρτα.....
 

Nikosxm

Member
Μηνύματα
18
Likes
16
Εγώ προτείνω να βάλουμε στον vagar78 ένα donate ή κάτι παρόμοιο. Όχι για την αξία αλλά κάτι σαν ανταπόδωση ρε παιδί μου. Δεν υπάρχει. Εμένα με έχει κατασκλαβώσει με τη συμπεριφορά του και θέλω να το πω εδώ δημόσια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.481
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom