Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

PenyB

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
καλησπέρα και από μένα!Είμαι ενθουσιασμένη που Θα βρίσκομαι στη Βουδαπέστη από 29/12 έως και 3/1.Θα ήθελα εάν μπορούσες vagar78 να με καθοδηγήσεις λίγο ίσως με κάποιο πρόγραμμα και κάποια έξυπνα tips που πρέπει να έχω στο μυαλό μου. Εννοείτε όποιος άλλος θέλει να βοηθήσει με μεγάλη μου χαρά. Θα μείνουμε στο ξενοδοχείο Budapest Csaszar Hotel. Αναμένω την απάντησή σας!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.388
Likes
2.068
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπέρα και από μένα!Είμαι ενθουσιασμένη που Θα βρίσκομαι στη Βουδαπέστη από 29/12 έως και 3/1.Θα ήθελα εάν μπορούσες vagar78 να με καθοδηγήσεις λίγο ίσως με κάποιο πρόγραμμα και κάποια έξυπνα tips που πρέπει να έχω στο μυαλό μου. Εννοείτε όποιος άλλος θέλει να βοηθήσει με μεγάλη μου χαρά. Θα μείνουμε στο ξενοδοχείο Budapest Csaszar Hotel. Αναμένω την απάντησή σας!
Έχω ανεβάσει ένα πρόγραμμα στην ιστορία που μπορεί να σε βοηθήσει να έχεις ένα μπούσουλα και από εκεί και πέρα να βάλεις και τις δικιές σου πινελίες ανάλογα με τον καιρό, τις αντοχές και τα θέλω σας..Εννοείται ότι αν κάπου έχεις απορία ή θες βοήθεια μου λες..Είδα μένεις από την πλεύρα της Βούδας κοντά στο νησι της μαργαρίτας..Καλό είναι επειδή πας εορταστικές μέρες να κάνεις κρατήσεις σε όποιο εστιατόριο θες να πας...Αν έχεις κινητό android κατέβασε το πρόγραμμα mytrip με σήμα ένα γκρι αεροπλανάκι και πηγαίνε στα public plans κάνε αναζήτηση budapest (by vagar) και θα σου εμφανίσει όλα όσα έχω σημειώσει στο ταξίδι μου.Έτσι θα έχεις ένα online χάρτη με τα περισσότερα αξιοθέατα και μαγαζιά για να μπορείς να προσανατολίζεσαι ευκολότερα και με την χρήση των google maps να πηγαίνεις όπου θες...
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.388
Likes
2.068
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μπορείς να προσθέσεις και εσύ τα δικά σου σημεία ενδιαφέροντος για να το εμπλουτίσεις...ίδια περίοδο ταξιδεύω και εγώ Φλωρεντία-Βενετία και ήδη έχω δακρύσει από τις τιμές που βλέπω στα εστιατόρια....Βουδαπέστη θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα από οικονομικής άποψης...
 

PenyB

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Ναι έτσι νομίζω, αν και τα εισιτήρια ήταν λίγο τσιμπημένα με Ryanair για Βουδαπέστη. Πέρσι που πήγαμε Ρώμη ήταν οικονομικά τα εισιτήρια αλλά ψιλοακριβά τα υπόλοιπα.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.388
Likes
2.068
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πράγα-Βιέννη-Βουδαπέστη είναι από τις πρώτες επιλογές για τέτοια περίοδο οπότε λογικό να χτυπάνε τις τιμές. Η αλήθεια είναι ότι μας εξιτάρει το να αλλάξουμε χρονιά σε μια άλλη πόλη και πληρώνουμε πολλές φορές 30-40% πάνω σε ξενοδοχεία και εστιατόρια από ότι θα πληρώναμε 3-4 μέρες αργότερα....Μαγιό πάρτε για λουτρά όσο πιο πολύ κρύο έχει τόσο περισσότερο αξίζουν.....
 
Last edited:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.388
Likes
2.068
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
20-25 λεπτά κάνει να σε πάει στον σταθμό του μετρό ανάλογα και την κίνηση και το Ε100 από 40-60 λεπτά για να σε πάει στο κέντρο της πόλης
 

Dimiitrii

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπερα και απο μενα.μπηκα να δω για Βουδαπεστη και εχω μεινει με το στομα ανοιχτο.vagar78 εισαι τρομερος ρε φιλε τι να πω! παω 5-9 ιανουαριου εχω κλεισει στο Hotel SasOne 3 αστέρων, θελω να ξερω αν εχεις καποια γνωμη,και επειδη το καναμε λιγο περιπετεια παμε εγω με την συζυγο με λεωφορειο και γυρναμε με αεροπλανο,αν ξερεις σε στασεις μετρο (αφελης η ερωτηση αλλα πρωταρης)εχουν καρτες απεριοριστων διαδρομων? ευχαριστωω εκ των προτερων!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.388
Likes
2.068
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπερα και απο μενα.μπηκα να δω για Βουδαπεστη και εχω μεινει με το στομα ανοιχτο.vagar78 εισαι τρομερος ρε φιλε τι να πω! παω 5-9 ιανουαριου εχω κλεισει στο Hotel SasOne 3 αστέρων, θελω να ξερω αν εχεις καποια γνωμη,και επειδη το καναμε λιγο περιπετεια παμε εγω με την συζυγο με λεωφορειο και γυρναμε με αεροπλανο,αν ξερεις σε στασεις μετρο (αφελης η ερωτηση αλλα πρωταρης)εχουν καρτες απεριοριστων διαδρομων? ευχαριστωω εκ των προτερων!
Νομίζω σε όλους τους σταθμούς έχει αυτόματο πωλητή κ σε αρκετούς έχει και υπάλληλο...Αν σε ενδιαφέρει κάποιος συγκεκριμένος σταθμός μπορείς να δεις από εδώ αν έχει υπάλληλο η αυτόματο μηχάνημα https://www.bkk.hu/pontkereso/
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Μπορείς να προσθέσεις και εσύ τα δικά σου σημεία ενδιαφέροντος για να το εμπλουτίσεις...ίδια περίοδο ταξιδεύω και εγώ Φλωρεντία-Βενετία και ήδη έχω δακρύσει από τις τιμές που βλέπω στα εστιατόρια....Βουδαπέστη θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα από οικονομικής άποψης...
Πολύ χαίρομαι που θα πάς Βενετία και Φλωρεντία γιατί αυτό είχα στο πρόγραμμα για άνοιξη και τώρα είμαι σίγουρη ότι θα βρώ τις καλύτερες πληροφορίες :):):) από την ιστορία σου που σίγουρα θα μας την γράψεις ε???o_O
Καλές γιορτές,να περάσεις τέλεια και ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια!!!!:icon_biggrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.394
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom