Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Oκ τότε πηγαίνετε με το λεωφορείο. Φαντάζομαι έχεις διαβάσει τις ανάλογες ιστορίες εδώ στο φόρουμ και θα εχεις βγάλει κάποιο πρόγραμμα για τις μέρες που θα είστε εκεί,αν δεν εχεις βάλει μέσα το Hospital in the rock βάλτο με κλειστά μάτια,υπέροχο. Που θα μείνετε αλήθεια(περιοχή εννοώ)? Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα περάσετε τέλεια,είναι φανταστική πόλη.
 

tsip

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
Oκ τότε πηγαίνετε με το λεωφορείο. Φαντάζομαι έχεις διαβάσει τις ανάλογες ιστορίες εδώ στο φόρουμ και θα εχεις βγάλει κάποιο πρόγραμμα για τις μέρες που θα είστε εκεί,αν δεν εχεις βάλει μέσα το Hospital in the rock βάλτο με κλειστά μάτια,υπέροχο. Που θα μείνετε αλήθεια(περιοχή εννοώ)? Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα περάσετε τέλεια,είναι φανταστική πόλη.
ναι έχει βγει ένα πρόγραμμα αλλά η αλήθεια είναι πως δεν περιλαμβάνει το μουσείο που πρότεινες γιατί αρχικά δεν μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον όταν το είδα στο tripadvisor αλλά και γιατί γενικότερα δεν είμαστε των μουσείων αλλά υπόσχομαι να το μελετήσω ξανά μήπως και αλλάξω γνώμη. Θα μείνουμε στο Goldapartman Budapest που είναι 400 μέτρα από την Βασιλική του Αγίου Στεφάνου και 500 μέτρα από την Γέφυρα των Αλυσίδων
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Όμορφο το διαμέρισμα και πολύ κεντρικό,οπότε θα γλυτώσετε αρκετό περπάτημα!
Ούτε εμείς είμαστε των μουσείων αλλά το συγκεκριμένο με άγγιξε πάρα πολύ. Άποψη μου ότι αξίζει και στο λέω γιατί και εγώ στην αρχή το σκεφτόμουν! :p
 

tsip

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
Όμορφο το διαμέρισμα και πολύ κεντρικό,οπότε θα γλυτώσετε αρκετό περπάτημα!
Ούτε εμείς είμαστε των μουσείων αλλά το συγκεκριμένο με άγγιξε πάρα πολύ. Άποψη μου ότι αξίζει και στο λέω γιατί και εγώ στην αρχή το σκεφτόμουν! :p
αν εξαρτώταν μόνο από μένα θα πήγαινα αλλά θα πρέπει να ψηθούν και οι υπόλοιποι αλλά σίγουρα λίγο που το κοιτάω από την ώρα που το ανέφερες φαίνεται ενδιαφέρον και επομένως θα συζητηθεί μια επίσκεψη του αφού από ότι μπόρεσα να δω κρατάει σύνολο 1 ώρα
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γύρισα πριν λίγες μέρες από Βουδαπέστη και πετούσα με την ίδια εταιρία με εσένα τυχαίνει και τις ίδιες ώρες.Αρχικά επειδή είπες πως θα βγάλεις την 7ημερη κάρτα (την ίδια βγάλαμε και εμείς) να σε ενημερώσω πως το 100E δεν συμπεριλαμβάνετε στην κάρτα και θα πρέπει να κόψεις έξτρα εισιτήριο (μας το είπε η πωλήτρια στον γκισέ για τα μμεε δεν το είχα διαβάσει πουθενά) οπότε η εναλλακτική σου είναι να πάρεις το 200E κανονικά με την κάρτα σου από το αεροδρόμιο,να κατέβεις στην τερματική στάση που είναι το μετρό και από εκεί να πάρεις το M3 που πηγαίνει στο κέντρο(δεν ξέρω αν έχει κ άλλες γραμμές μετρό εκεί αλλα λογικά το M3 θα σε βολεύει) ισχύει το ίδιο και για την επιστροφή.Πάντως εμείς που είχαμε ξεκινήσει κατά τις 5 το ξημέρωμα για αεροδρόμιο είχε μετρό πήραμε Μ3 κατεβήκαμε στο τέλος και μπήκαμε αμέσως στο 200E και φτάσαμε άνετα από άποψη ώρας στο αεροδρόμιο
Χααα το γράφω για το 100Ε ότι δεν συμπεριλαμβάνεται στην κάρτα και θέλεις 900 HUF αλλά καλά κάνεις κ το τονίζεις γιατι με τόσα που διαβάζει ο καθένας πριν πάει χάνονται πολλές πληροφορίες, για αυτό και υπάρχουν πολλές ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί...Δεν είναι ότι οι περισσότεροι δεν διάβασαν ιστορίες από το φόρουμ αλλά έχασαν τη μπάλα με τόση ανάγνωση....Οι Ούγγροι που όλοι τους ανεβοκατεβαζουν ψυχρους ενημερώνουν για το Ε100 !!!!τελικά όπου πέσεις είναι, εγώ πάντως μια χαρά τους βρήκα σαν λαό...
 
Last edited:

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Χααα το γράφω για το 100Ε ότι δεν συμπεριλαμβάνεται στην κάρτα και θέλεις 900 HUF αλλά καλά κάνεις κ το τονίζει γιάτιμο με τόσα που διαβάζει ο καθένας πριν πάει χάνονται πολλές πληροφορίες για αυτό και υπάρχουν ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί...Δεν είναι ότι οι περισσότεροι δεν διάβασαν ιστορίες από το φόρουμ αλλά έχασαν τη μπάλα με τόση ανάγνωση....Οι Ούγγροι που όλοι τους ανεβοκατεβαζουν ψυχρους ενημερώνουν για το Ε100 τελικά όπου πέσεις είναι εγώ πάντως μια χαρά τους βρήκα σαν λαό...
Χαχαχα ήμουν σίγουρος οτι δεν θα έλειπε μια τέτοια πληροφορία από τον οδηγό σας.Εγώ μάλλον δεν έδωσα την ανάλογη προσοχή γιατί δεν ασχολήθηκα τόσο με την μεταφορά από το αεροδρόμιο καθώς ο οικοδεσπότης μας από το airbnb μας είχε πει από την πρώτη στιγμή που κάναμε την κράτηση οτι παίρνουμε το 100E.Είμαι και εγώ της άποψης οτι οι Ούγγροι είναι ψυχροί και απ οτι κατάλαβα δεν τους αρέσει να τους ρωτάς πράγματα.Ευτυχώς το παιδί που μέναμε σπίτι του ήταν πολύ ευγενικό και πολύ εντάξει τύπος μας φέρθηκε κομπλέ.
 

tsip

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
vagar εχεις παει στο house of terror?αν ναι ποια ειναι η αποψη σου...αξιζει?
 
Last edited by a moderator:

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Καλημερα!!αν και προσπαθω να τελειωσω και εγω την ιστορια μου απ το ταξιδι μου στην Βουδαπεστη για citadella μπορεις να πας με λεωφορεια και βγαινεις ακριβως απο πισω...Σε 5 εισαι εκει..απλα πρεπει να κατεβεις μετα...αλλα απ το να ανεβεις ειναι προτιμοτερο...
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Θα προσπαθησω και εγω με την σειρά μου με λιγα λογια να σας περιγραψω την περιπετεια μου στην Πρωτοχρονιατικη Βουδαπέστη!!Ξεκινησαμε απο αθηνα πρωι κυριακης και αφου πηραμε βαλιτσες και φυσικα βγαλαμε καρτα απεριοριστων η οποια μας ελυσε τα χερια και ουσιαστικα μας εσωσε πηραμε το 200Ε που περιλαμβανει αυτο το λεωφορειο για να παμε στο ξενοδοχειο μας κοντα στην Οπερα!!Φτανοντας στο ξενοδοχειο κάτσαμε λιγο να χαλαρώσουμε και πηραμε το δρόμο με εχθρο μόνο το πολύ κρύο για να εχουμε ετσι μια πρωτη εικονα και να κατατοπιστούμε.Φτάνοντας ουσιαστικα στο Κοινοβούλιο αντικρυζεις απέναντι τα βασικα αξιοθεατα που βρίσκονται.Κάστρο,Εκκλησια Αγιου Ματθία,Προμαχώνας και φυσικα citadella.Παιδια ειλικρινα ό,τι και να σας πω θα ειναι λίγο..Ειναι που ειναι ομορφη η Βουδαπεστη ηταν με τα λαμπάκια το κάτι αλλο..Δεν θελω να πω πολλά για αξιοθεατα και φαγητο.Θα σας πω μόνο που απλά εχασα το μυαλο μου ή κατι τετοιο εν παση περιπτώση..Στην Citadella τρελάθηκα.Στο χωριο szentedre μαγεύτηκα..Περπατησαμε οσο μπορούσαμε περισσότερο..Μαγεια ειλικρινα..Στα λουτρα Szechenyi?Τι θελετε να πω;!;Να κάνεις μπάνιο στους 38 βαθμούς και έξω να έχει 3;;;;Την απίστευτη χαλάρωση που νοιωθεις σ ολο σου το κορμί;Αξίζει αξιζει αξίζει!!!Πραγματικα πας βουδαπεστη και δεν πας εκει ειναι μιση εκδρομή..Και παντα αναφερομαι στις εξωτερικες πισινες!!!Ειχα την πολυτελεια να ειμαι εκει για 6 ημερες.Οποτε εκανα απεριοριστες βολτες.Εκλεισα πρωτοχρονιατικο φαι στο hungarikum bistro !!!Εντάξει..Θεα η ξανθια η οποια με κατάλαβε οτι ημουν ελληνας και με το που μπηκα μου λεει εισαι ο χρήστος;!;Τι λες πως το κατάλαβες;Μου λεει εισαι ομορφος γι αυτο..Η γυναικα μου θα την ξεμαλλιαζε.Χαχα..Απιστευτο φαγητο..Τι να λέμε τωρα..Fatal eterrem?Aπίστευτο φαγητό..Θεικο σνίτσελ..Μπηκαμε σε πολλα μαγαζια κοιταζαμε πανω κατω να ταιριαζει σε γούστα και ετσι ρισκαραμε..Αλλά ετσι δεν ειναι τα ταξίδια;!; Σας αναφερω λιγα πράγματα γιατι αν κατσω και αναλύσω θέλω του κοσμου τις σελίδες..

Βουδαπέστη..Ενα μερος μοναδικό και μαγικο..Ένα μερος χριστουγεννιατικο εκεινες τις ημερες..Ενα μερος που ο χρονος σταματαει για να εισαι εκει και να το απολαύσεις..

Y.Γ. @vagar78 σ ευχαριστω προσωπικα για την βοηθεια σου καθως και ολα τα παιδια εδω μεσα!!!Καλη χρονια γεματη υγεια και καθε καλο!!
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Καλημέρα και καλή χρονιά γεμάτη υγεία και πολλά ταξίδια σου εύχομαι!!!Μιας και η περιγράφη σου είναι η πιο πρόσφατη από την επίσκεψη σου στη Βουδαπέστη,ηθέλα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα. Εμείς θα είμαστε 14 Φλεβάρη στη Βουδαπέστη και θέλω εάν προλάβουμε να δούμε τα δικά της αξιοθέατα, να πηγαίναμε και στο χωριο szentedre.Πώς πήγατε ήθελα να μάθω και πόση ώρα σας πήρε, περίπου για να μπορέσω να υπολογίσω. Επίσης στα εστιατόρια μόνο με κράτηση ή πήγατε και έτσι?Για πόσο κρύο μιλάμε? Με ισοθερμικό και μπουφάν άντεχατε ή πρέπει να πάρω πολύ χοντρά ρούχα?Και τέλος πήρατε καθόλου τα big bus tour?
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Καλημέρα και καλή χρονιά γεμάτη υγεία και πολλά ταξίδια σου εύχομαι!!!Μιας και η περιγράφη σου είναι η πιο πρόσφατη από την επίσκεψη σου στη Βουδαπέστη,ηθέλα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα. Εμείς θα είμαστε 14 Φλεβάρη στη Βουδαπέστη και θέλω εάν προλάβουμε να δούμε τα δικά της αξιοθέατα, να πηγαίναμε και στο χωριο szentedre.Πώς πήγατε ήθελα να μάθω και πόση ώρα σας πήρε, περίπου για να μπορέσω να υπολογίσω. Επίσης στα εστιατόρια μόνο με κράτηση ή πήγατε και έτσι?Για πόσο κρύο μιλάμε? Με ισοθερμικό και μπουφάν άντεχατε ή πρέπει να πάρω πολύ χοντρά ρούχα?Και τέλος πήρατε καθόλου τα big bus tour?
Θα προσπαθησω και εγω με την σειρά μου με λιγα λογια να σας περιγραψω την περιπετεια μου στην Πρωτοχρονιατικη Βουδαπέστη!!Ξεκινησαμε απο αθηνα πρωι κυριακης και αφου πηραμε βαλιτσες και φυσικα βγαλαμε καρτα απεριοριστων η οποια μας ελυσε τα χερια και ουσιαστικα μας εσωσε πηραμε το 200Ε που περιλαμβανει αυτο το λεωφορειο για να παμε στο ξενοδοχειο μας κοντα στην Οπερα!!Φτανοντας στο ξενοδοχειο κάτσαμε λιγο να χαλαρώσουμε και πηραμε το δρόμο με εχθρο μόνο το πολύ κρύο για να εχουμε ετσι μια πρωτη εικονα και να κατατοπιστούμε.Φτάνοντας ουσιαστικα στο Κοινοβούλιο αντικρυζεις απέναντι τα βασικα αξιοθεατα που βρίσκονται.Κάστρο,Εκκλησια Αγιου Ματθία,Προμαχώνας και φυσικα citadella.Παιδια ειλικρινα ό,τι και να σας πω θα ειναι λίγο..Ειναι που ειναι ομορφη η Βουδαπεστη ηταν με τα λαμπάκια το κάτι αλλο..Δεν θελω να πω πολλά για αξιοθεατα και φαγητο.Θα σας πω μόνο που απλά εχασα το μυαλο μου ή κατι τετοιο εν παση περιπτώση..Στην Citadella τρελάθηκα.Στο χωριο szentedre μαγεύτηκα..Περπατησαμε οσο μπορούσαμε περισσότερο..Μαγεια ειλικρινα..Στα λουτρα Szechenyi?Τι θελετε να πω;!;Να κάνεις μπάνιο στους 38 βαθμούς και έξω να έχει 3;;;;Την απίστευτη χαλάρωση που νοιωθεις σ ολο σου το κορμί;Αξίζει αξιζει αξίζει!!!Πραγματικα πας βουδαπεστη και δεν πας εκει ειναι μιση εκδρομή..Και παντα αναφερομαι στις εξωτερικες πισινες!!!Ειχα την πολυτελεια να ειμαι εκει για 6 ημερες.Οποτε εκανα απεριοριστες βολτες.Εκλεισα πρωτοχρονιατικο φαι στο hungarikum bistro !!!Εντάξει..Θεα η ξανθια η οποια με κατάλαβε οτι ημουν ελληνας και με το που μπηκα μου λεει εισαι ο χρήστος;!;Τι λες πως το κατάλαβες;Μου λεει εισαι ομορφος γι αυτο..Η γυναικα μου θα την ξεμαλλιαζε.Χαχα..Απιστευτο φαγητο..Τι να λέμε τωρα..Fatal eterrem?Aπίστευτο φαγητό..Θεικο σνίτσελ..Μπηκαμε σε πολλα μαγαζια κοιταζαμε πανω κατω να ταιριαζει σε γούστα και ετσι ρισκαραμε..Αλλά ετσι δεν ειναι τα ταξίδια;!; Σας αναφερω λιγα πράγματα γιατι αν κατσω και αναλύσω θέλω του κοσμου τις σελίδες..

Βουδαπέστη..Ενα μερος μοναδικό και μαγικο..Ένα μερος χριστουγεννιατικο εκεινες τις ημερες..Ενα μερος που ο χρονος σταματαει για να εισαι εκει και να το απολαύσεις..

Y.Γ. @vagar78 σ ευχαριστω προσωπικα για την βοηθεια σου καθως και ολα τα παιδια εδω μεσα!!!Καλη χρονια γεματη υγεια και καθε καλο!!
Θα προσπαθησω και εγω με την σειρά μου με λιγα λογια να σας περιγραψω την περιπετεια μου στην Πρωτοχρονιατικη Βουδαπέστη!!Ξεκινησαμε απο αθηνα πρωι κυριακης και αφου πηραμε βαλιτσες και φυσικα βγαλαμε καρτα απεριοριστων η οποια μας ελυσε τα χερια και ουσιαστικα μας εσωσε πηραμε το 200Ε που περιλαμβανει αυτο το λεωφορειο για να παμε στο ξενοδοχειο μας κοντα στην Οπερα!!Φτανοντας στο ξενοδοχειο κάτσαμε λιγο να χαλαρώσουμε και πηραμε το δρόμο με εχθρο μόνο το πολύ κρύο για να εχουμε ετσι μια πρωτη εικονα και να κατατοπιστούμε.Φτάνοντας ουσιαστικα στο Κοινοβούλιο αντικρυζεις απέναντι τα βασικα αξιοθεατα που βρίσκονται.Κάστρο,Εκκλησια Αγιου Ματθία,Προμαχώνας και φυσικα citadella.Παιδια ειλικρινα ό,τι και να σας πω θα ειναι λίγο..Ειναι που ειναι ομορφη η Βουδαπεστη ηταν με τα λαμπάκια το κάτι αλλο..Δεν θελω να πω πολλά για αξιοθεατα και φαγητο.Θα σας πω μόνο που απλά εχασα το μυαλο μου ή κατι τετοιο εν παση περιπτώση..Στην Citadella τρελάθηκα.Στο χωριο szentedre μαγεύτηκα..Περπατησαμε οσο μπορούσαμε περισσότερο..Μαγεια ειλικρινα..Στα λουτρα Szechenyi?Τι θελετε να πω;!;Να κάνεις μπάνιο στους 38 βαθμούς και έξω να έχει 3;;;;Την απίστευτη χαλάρωση που νοιωθεις σ ολο σου το κορμί;Αξίζει αξιζει αξίζει!!!Πραγματικα πας βουδαπεστη και δεν πας εκει ειναι μιση εκδρομή..Και παντα αναφερομαι στις εξωτερικες πισινες!!!Ειχα την πολυτελεια να ειμαι εκει για 6 ημερες.Οποτε εκανα απεριοριστες βολτες.Εκλεισα πρωτοχρονιατικο φαι στο hungarikum bistro !!!Εντάξει..Θεα η ξανθια η οποια με κατάλαβε οτι ημουν ελληνας και με το που μπηκα μου λεει εισαι ο χρήστος;!;Τι λες πως το κατάλαβες;Μου λεει εισαι ομορφος γι αυτο..Η γυναικα μου θα την ξεμαλλιαζε.Χαχα..Απιστευτο φαγητο..Τι να λέμε τωρα..Fatal eterrem?Aπίστευτο φαγητό..Θεικο σνίτσελ..Μπηκαμε σε πολλα μαγαζια κοιταζαμε πανω κατω να ταιριαζει σε γούστα και ετσι ρισκαραμε..Αλλά ετσι δεν ειναι τα ταξίδια;!; Σας αναφερω λιγα πράγματα γιατι αν κατσω και αναλύσω θέλω του κοσμου τις σελίδες..

Βουδαπέστη..Ενα μερος μοναδικό και μαγικο..Ένα μερος χριστουγεννιατικο εκεινες τις ημερες..Ενα μερος που ο χρονος σταματαει για να εισαι εκει και να το απολαύσεις..

Y.Γ. @vagar78 σ ευχαριστω προσωπικα για την βοηθεια σου καθως και ολα τα παιδια εδω μεσα!!!Καλη χρονια γεματη υγεια και καθε καλο!!
Καλημέρα και καλή χρονιά γεμάτη υγεία και πολλά ταξίδια σου εύχομαι!!!Μιας και η περιγράφη σου είναι η πιο πρόσφατη από την επίσκεψη σου στη Βουδαπέστη,ηθέλα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα. Εμείς θα είμαστε 14 Φλεβάρη στη Βουδαπέστη και θέλω εάν προλάβουμε να δούμε τα δικά της αξιοθέατα, να πηγαίναμε και στο χωριο szentedre.Πώς πήγατε ήθελα να μάθω και πόση ώρα σας πήρε, περίπου για να μπορέσω να υπολογίσω. Επίσης στα εστιατόρια μόνο με κράτηση ή πήγατε και έτσι?Για πόσο κρύο μιλάμε? Με ισοθερμικό και μπουφάν άντεχατε ή πρέπει να πάρω πολύ χοντρά ρούχα?Και τέλος πήρατε καθόλου τα big bus tour?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα και καλή χρονιά γεμάτη υγεία και πολλά ταξίδια σου εύχομαι!!!Μιας και η περιγράφη σου είναι η πιο πρόσφατη από την επίσκεψη σου στη Βουδαπέστη,ηθέλα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα. Εμείς θα είμαστε 14 Φλεβάρη στη Βουδαπέστη και θέλω εάν προλάβουμε να δούμε τα δικά της αξιοθέατα, να πηγαίναμε και στο χωριο szentedre.Πώς πήγατε ήθελα να μάθω και πόση ώρα σας πήρε, περίπου για να μπορέσω να υπολογίσω. Επίσης στα εστιατόρια μόνο με κράτηση ή πήγατε και έτσι?Για πόσο κρύο μιλάμε? Με ισοθερμικό και μπουφάν άντεχατε ή πρέπει να πάρω πολύ χοντρά ρούχα?Και τέλος πήρατε καθόλου τα big bus tour?
Για να πάτε σε χωρίο πρέπει να έχετε 3 γεμάτες μέρες στην πόλη αλλιώς θα κινδυνέψετε να αφήσετε αρκετά πράγματα και να καταλήξετε στο είδαμε λίγο από όλα...Στο πως πας θα σας απαντήσει ο φίλος @carouzos αν δείτε ότι σας παίρνει ο χρόνος...Στα εστιατόρια αν πάτε καθημερινή ίσως έχετε τύχη στο να βρείτε τραπέζι χωρίς κράτηση αλλά γιατί να ρισκάρετε για ένα μαιλ που δεν θα σας παρει ούτε μισό λεπτό να το γράψετε και δεν σας δευσμεύει να πάτε αν εκείνη την μέρα για οποιοδήποτε λόγο αποφασίσετε να κάνετε κάτι άλλο..Το hungarim ας πούμε δεν έχει τόσα πολλά τραπέζια για να πάει κάποιος εκεί και να ρισκάρει να χάσει την πολύ ωραία εμπειρία...Στο fatal λογικά θα βρείτε και χωρίς κράτηση αν δεν μιλάμε για ΠΣΚ...Μια εβδομάδα πριν πάτε καλό είναι να μπείτε να δείτε τον καιρό για να έχει λιγότερες πιθανότητες να διαφοροποιηθεί..Το κρύο παλεύεται με ισοθερμικό γιατί θα περπατάτε κιόλας, αυτό που δεν παλεύεται είναι να έχει βροχή... Τα λεωφορεία που ρωτάς απευθύνονται κυρίως σε άτομα που πάνε για 1-2 μέρες στην πόλη και θέλουν να δουν όσο περισσότερα πράγματα γίνεται σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Τώρα αν πάτε εκεί και έχει αντίξοες καιρικές συνθήκες ίσως να είναι μια λύση, αλλά υπό νορμαλ συνθήκες δεν βλέπω να σας βοηθάνε ...
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom