Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ναι και μου έκανε εντύπωση
Το Λανσελοτ αφενός είναι μεγάλο μαγαζί κ έχει χώρους και αφετέρου συγκαταλεγεται στα πιο τουριστικά κ όχι τόσο παραδοσιακά.Οπότε πσκ που είναι οι τουρίστες παντού κ πάνε κ πολλά γκρουπ μπορεί να μην βρεις αλλά καθημερινές είσαι οκ γιατί δύσκολα θα πετύχεις ντοπιο...Εμένα μου αρέσει το κονσεπτ σε πολλούς όχι. .Νομίζω καλά έκανες κ πήρες τηλέφωνο δεν είμαστε για εκπλήξεις στο εξωτερικο, να τρώμε πόρτα κ να ψάχνουμε εναλλακτικές λύσεις τελευταίας στιγμής..
 
Last edited:

kype

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Καλησπέρα !! Μόλις φτασαμε βουδαπεστη ! Αφού τακτοποιηθουμε θα βγούμε για φαγητο ! Έχετε να πρότεινε κάποια "σπεσιαλιτέ " στα fatal eterem , sir lanselot , hungarium bistro και trofea ;;;; ρωτάω για όλα γτ δεν ξέρω ποιο θα πετύχουμε διαθέσιμο !
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα !! Μόλις φτασαμε βουδαπεστη ! Αφού τακτοποιηθουμε θα βγούμε για φαγητο ! Έχετε να πρότεινε κάποια "σπεσιαλιτέ " στα fatal eterem , sir lanselot , hungarium bistro και trofea ;;;; ρωτάω για όλα γτ δεν ξέρω ποιο θα πετύχουμε διαθέσιμο !
Στο φαταλ είναι πολύ ωραία η κοτόσουπα στο ψωμί και γενικότερα έχει πολύ ωραία πιάτα αλλά θέλει λίγο προσοχή επειδή είναι μεγάλες οι μερίδες μην παρετε πολλά και μείνουν , στο χουγκαριμ αν δεν έχεις κράτηση χλωμο το βλέπω να βρεις...Αν όμως βρεις το κότσι στη γάστρα είναι πολύ δυνατο....Το τροφέα έχει μπουφέ την προηγούμενη φορά είχε από πάπια μέχρι καρχαρία δοκιμάζεις ότι θες :) ...Λανσελοτ μια χαρά ήταν τα φαγητά δεν θυμάμαι τι πάρει @kype
 
Last edited:

kype

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Καλημέρα ! Έχω γυρίσει απ το ταξίδι μου και είπα να γράψω μερικα αξιοσημειωτα πραγματακια μιας και τα περισσότερα τα έχει πει ήδη ο vagar78... Φτάνοντας ειχαμε ήδη αλλάξει ένα ποσό ευρώ από ομόνοια αν και θα μπορούσαμε και εκεί αλλά σκεφτήκαμε να μην έχουμε το άγχος να ψάχνουμε την πρώτη μέρα . Αγοράσαμε απ το αεροδρόμιο την εβδομαδιαία κάρτα ΜΜΜ και χρησιμοποιησαμε το 200Ε . Η μπλε γραμμη (Μ3) απ ο.τι καταλάβαμε έκλεινε μεν αλλά από μια ώρα κι επειτα το βράδυ γτ τις υπόλοιπες ώρες τη χρησιμοποιουσαμε κανονικά . Μείναμε σε ένα δωμάτιο δίπλα ακριβώς απ τη βασιλική του αγ. Στεφάνου , σημείο βολικότατο όπως αποδείχτηκε όχι μόνο γτ είχε κοντα στάση μετρό αλλά γτ αν κάποιος περπατάει γενικά μπορούσε με τα πόδια να πάει σχεδόν σε όλα τα σημεία ενδιαφέροντος της πεστης και της Βούδας, όπως επίσης και σε κάποια απ τα προτεινομενα εδώ εστιατόρια -μπιστρο! Σε γενικές γραμμές ακολουθήσαμε τις συμβουλές του vegar78 ... προσοχή στο κοινοβουλιο ! Όντως πρέπει απο πολύ νωρίς να πάει κανείς για εισητηριο !!! Για το κάστρο της Βούδας και όλα τα τριγύρω ( προμαχωνα ψαράδων , άγιο ματια.... ) χρησιμοποιησαμε (χωρίς να ναι απαραίτητο ) ένα αυτοκινητάκι που με 7 ευρώ προσέφερε απεριόριστες διαδρομές μπρος και πίσω σε όλο αυτο το χώρο που προανέφερα με στάσεις ( κατεβαινες σε όποια στάση ήθελες και όταν τελειωνες περίμενες εκεί που σε άφησαν να πάρεις το επόμενο- περνούσαν ανά 10 λεπτά ) Ξαναλέω όλα αυτά γίνονται και με τα πόδια ! Από λουτρα πήγαμε μόνο σε αυτά κάτω απ τη τσιταντελα , δηλ τα γκελερτ με 15 ευρώ είσοδο . (Σε επόμενη φορά εννοείται θα επισκεφτουμε και τα άλλα ) Η απόλυτη χαλάρωση στους 40 βαθμούς .... βεβαια εμένα μου τη χάλασε το ότι κάποια βούτηξε τις havaianαs μου τις οποίες κάποια στιγμή έχασα απ τα μάτια μου ενώ ήμουν μέσα στην πισινα . Τελικά τις βρήκα σε μια άλλη πισίνα απέναντι ( ο χωρος περιελάμβανε 6 πισίνες εσωτερικές , μια εξωτερική και σάουνα ) . Οπότε προσοχή στα λουτρα αν έχετε σαγιοναρες ή κατι αλλο που δε θέλετε να χάσετε γτ δεν είναι όλοι ευσυνηδητοι!!!! Όσον αφορά τα φαγητά φάγαμε πολύ ωραία goulash στο hungarikum bistro στο οποίο εννοείται είχαμε κάνει κράτηση από Αθήνα . Επίσης είχαμε κάνει κράτηση στο trofea το οποίο είχε πολλές επιλογές ( από γλυκά φυσικά ούτε καν όπως και ολόκληρη η Ουγγαρία απ ο τι έχω καταλάβει ) . Λέγοντας για γλυκα το γλυκό καμιναδα δοκιμάσαμε μεσα απ τη σταση μετρο deak ferenk ter και ήταν πολύ καλό με πιο ωραίο αυτό με την κανέλα και αυτό με τη σοκολάτα ! Langos δοκιμάσαμε στο retro langos bufe ακριβώς στη σταση μετρό arany janos Utca . Ήταν φοβερό αλλά μη διανοηθειτε να το φάτε σε λιγότερο από 5-6 ώρες πριν απο άλλο προγραμματισμενο γεύμα γτ ειναι τρομερα χορταστικο .Πρωινό φαγαμε στο ket szerecsen (καλό πρωινό και όμορφο μαγαζί )- δεν πηγαίναμε κάθε μέρα για πρωινο πχ μια μέρα πήραμε καφέ στο χέρι και φάγαμε το γλυκό καμιναδα για πρωινο. Στο fatal eterem δοκιμάσαμε μια πολύ ωραία (για όσους αρέσει το σκόρδο) σκορδοσουπα σε ψωμί . Σε αυτό και στο sir lanselot βρικαμε τραπέζι χωρίς κράτηση . Το new york cafe νομιζω οτι περισσευει να πω το ποσο εντυπωσιακο αλλα και ακριβο ηταν ...Σουβενίρ υπάρχουν πολύ όμορφα κάνοντας μια βόλτα στη vacci Utca. Οι συγκοινωνίες πολύ συχνές (καμιά σχέση με εδώ ) και η πόλη πολύ καθαρή ! Το τραμ πολύ γραφικό! Είδαμε και αλλαγή φρουράς στο κοινοβουλιο αν και καμιά σχέση με τη δική μας αλλαγή στο σύνταγμα ( η δική μας είναι μακράν καλύτερη ) σε αντίθεση με το κονοβουλιο τους που είναι ένα κόσμημα !!! Κρουαζιέρα όπως και κάποια άλλα πραγματάκια δεν προλάβαμε να κάνουμε αλλά οκ θα υπάρξει λογικά κι άλλο ταξίδι εκει στο μέλλον . Καλύτερα όλες οι αγορές σας να γίνονται με φιορινια γτ τα πάντα είναι στρογγυλοποιημενα προς τα πάνω σε ευρώ . Να σημειώσω ότι για όσους διερωτονται για τα εκεί έξοδα , χωρίς αεροπορικα και ξενοδοχείο που υπόκεινται στην τύχη και τις προτιμήσεις του καθενός , φαγητό -μετακινήσεις -αξιοθεατα και σουβενίρ (χωρίς υπερβολές και σπατάλες αλλά και χωρίς στερήσεις ) μας πήγαν περίπου 200 ευρω/άτομο!

20180510_132706.jpg

20180510_103107.jpg
20180509_092940.jpg
 

Attachments

Last edited by a moderator:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πολύ χαίρομαι που περάσατε όμορφα @kype και από ότι καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σου θα την επισκεφτείς ξανά την πόλη κάποια στιγμή που σημαίνει ότι σου άρεσε...
 

mmm

Member
Μηνύματα
22
Likes
22
Καλημέρα !! Γυρίσαμε προχθές από Βουδαπέστη και αφού ευχαριστήσω τον vagar78 και τα άλλα παιδιά του φόρουμ για τις πολύτιμες συμβουλές τους, γράφω και εγώ με τη σειρά μου το πρόγραμμα των -σχεδόν - 4 ημερών στην υπέροχη αυτή πόλη. Φύγαμε από Αθήνα Κυριάκη στις 12.30 και επιστρέψαμε Τετάρτη 00.30 ξημερώματα.
Φτάσαμε στη Βουδαπέστη μεσημέρι Κυριακής. Το δωμάτιο που είχαμε κλείσει ήταν το Budapest Holiday Colours, ωραίο δωμάτιο στο κέντρο-κέντρο της πόλης, δυο βήματα από το Δούναβη στην εβραϊκή συνοικία. Μόλις αφήσαμε τις βαλίτσες ξεκινήσαμε για μια πρώτη γνωριμία με την πόλη. Πήραμε το τραμ Νο2 και πήγαμε από το ένα τέρμα μέχρι το άλλο (μια που είχαμε αγοράσει εβδομαδιαία κάρτα απεριορίστων διαδρομών, την οποία σας συστήνω ανεπιφύλακτα). Έτσι αποκτήσαμε μια πρώτη εικόνα της πόλης . Κατεβήκαμε στη στάση «νησί της Μαργαρίτας» και επισκεφθήκαμε το νησάκι στη μέση του Δούναβη, ένα καταπράσινο νησάκι με λιμνούλες, πάρκα αναψυχής κλπ. Φύγαμε από εκεί, ξαναπήραμε το τραμ και κατεβήκαμε στο Κοινοβούλιο να το θαυμάσουμε και είχε φθάσει 20.00μ.μ. ώρα για φαγητό στο Hungarikum Bisztro. Είχαμε ενημερωθεί από τον vagar78 για κράτηση από την Αθήνα και απολαύσαμε σούπα γκούλας, πάπια με λάχανο και μηλόπιτα με βανίλια. Υπέροχο μαγαζί. Μετά το φαγητό περπατήσαμε μέχρι τη γέφυρα των αλυσίδων, από όπου πήραμε το λεωφορείο Νο 16 που μας έφερε στη φωτισμένη Βούδα για μικρή βόλτα και τελικά καταλήξαμε στο πιο φημισμένο ruin bar της Βουδαπέστης το szimpla Kert. Αυτά για την πρώτη ημέρα!
Το επόμενο πρωί ξαναπήραμε το λεωφορείο Νο 16 για τη Βούδα και κατεβήκαμε στην εκκλησία του Ματθαίου. Είδαμε την εκκλησία εξωτερικά, τον πύργο των ψαράδων με την υπέροχη θέα και κάτσαμε για καφέ και γλυκό στο Roszwurm . Μετά κατηφορίσαμε προς το παλάτι και τους κήπους του, πέσαμε πάνω στην αλλαγή της φρουράς και γενικά περπατήσαμε πάνω στο κάστρο και κατεβήκαμε από εκεί με ασανσέρ που υπάρχουν (για όποιον ενδιαφέρεται να γλυτώσει αρκετά σκαλιά μετά από ώρες περπάτημα). Πήραμε πάλι το Νο 16 που μας κατέβασε στην κεντρική πλατεία Deak ference ter και αφού δοκιμάσαμε το υπαίθριο γλυκό τους «καμινάδα» (με κανέλα και ζάχαρη η καλύτερη εκδοχή για μένα) , περπατήσαμε για τον Αγ. Στέφανο τη μεγαλύτερη εκκλησία της πόλης. Εντυπωσιακή τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά. Μετά πήγαμε στην οδό Kiraly στο Trofea , όπου φάγαμε με 15 ευρώ απεριόριστες ποσότητες σε φαγητά, σαλάτες, γλυκά, φρούτα, αναψυκτικά, μπύρες, κρασί, καφέδες, όλα μέσα στην τιμή. Εξαιρετική πρόταση!! Μετά το φαγητό πήραμε το καραβάκι d12 (το εισιτήριο συμπεριλαμβάνεται στην τιμή της εβδομαδιαίας κάρτας, ναναι καλά ο vagar78 με τις πληροφορίες του) και κάναμε βόλτα στο Δούναβη χαζεύοντας τα κτίρια στις όχθες του από άλλη οπτική και αφού κατεβήκαμε πήγαμε να δούμε τα παπούτσια στο Δούναβη, το μνημείο εις μνήμη των Ούγγρων Εβραίων που έχασαν τη ζωή τους το 1944-1945. Μετά ξαναπήγαμε στη Βούδα με το Νο 16 λεωφορείο για να δούμε από τον πύργο των ψαράδων την Πέστη φωτισμένη. Το κοινοβούλιο το βράδυ είναι ένα όνειρο. Τέλος καταλήξαμε στην πλατεία του Αγ. Στεφάνου για ένα ποτάκι.
Την Τρίτη μέρα ξεκινήσαμε περπατώντας την λεωφόρο Andrassy με πανέμορφα κτίρια, ακριβά καταστήματα (κάτι σαν τη via Veneto στη Ρώμη) και είδαμε και την Όπερα, όμορφο κτίριο (δεν μπήκαμε μέσα) και από εκεί πήραμε το μετρό και κατεβήκαμε στην πλατεία Ηρώων. Τεράστια πλατεία με το μνημείο της Χιλιετίας και πολλά αγάλματα σημαντικών ανθρώπων στην ιστορία της Ουγγαρίας.. Πίσω από την πλατεία μπήκαμε στο πάρκο (city park) με λίμνη και ένα υπέροχο κάστρο που στεγάζει το μουσείο της Ουγγρικής γεωργίας. Πανέμορφο μέρος, αξίζει να το επισκεφθείτε. Δίπλα σχεδόν είναι τα περίφημα λουτρά szechenyi που πήγαμε αμέσως μετά. Μόνο ένα θα πω για αυτά.
Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α !!!Το απόγευμα φύγαμε από τα λουτρά, περπατήσαμε στη Vaci utca και κάτσαμε για φαγητό στο fatal etterem για τεράστιο σνίτσελ και κοτόσουπα μέσα σε ψωμί –μερίδες απίστευτες. Αργότερα πήγαμε για εσπρεσάκι στο New York cafe, τι χλιδή, τι πολυτέλεια, σαν να βρίσκεσαι σε παλάτι !! Περάσαμε από τη Συναγωγή της οδού Dohany , τη δεύτερη μεγαλύτερη στον κόσμο και τέλος πήραμε το τραμ 49 περάσαμε απέναντι στη Βούδα από την πράσινη γέφυρα (γέφυρα της Ελευθερίας) και από εκεί με το λεωφορείο Νο 27 ανεβήκαμε στο λόφο Citadella για να θαυμάσουμε τη θέα από ψηλά.
Την τελευταία μέρα πήραμε πάλι το καραβάκι d12 και κάναμε μια τελευταία βόλτα στο ποτάμι για να αποχαιρετήσουμε την πόλη και μετά πήγαμε στην κλειστή αγορά, όπου χαζέψαμε, ψωνίσαμε μικροπραγματάκια και φάγαμε ένα langos , υπέροχο τοπικό street food (σαν λουκουμάς-τηγανίτα που βάζεις από πάνω ότι υλικό θες και το κάνεις γλυκό η αλμυρό –όπως με τις κρέπες). Τελευταία βόλτα στην πλατεία του Αγ. Στεφάνου και παγωτάκι στο gelarto rosa, χωνάκι σε σχήμα τριαντάφυλλου.
Με το λεωφορείο 200Ε φτάσαμε στο αεροδρόμιο (το εισιτήριο του συμπεριλαμβάνεται στην κάρτα).
Υπέροχο ταξίδι - υπέροχη πόλη !!


 
Last edited by a moderator:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μετά από τόσες εικόνες κ γεύσεις που διάβασα ένα πράγμα θα πάω κ εγω @mmm :)
Λουτρά τι καιρό σας έκανε όταν πήγατε; Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια δεν είναι λίγο πράγμα να βλέπεις τόσες ώρες που αφιέρωσα κ εγω κ ολα τα παιδιά εδώ για να γράψουν κάτι, να πιάνουν τοπο...Χαίρομαι πολύ που περάσατε όμορφα :)
 

mmm

Member
Μηνύματα
22
Likes
22
Μετά από τόσες εικόνες κ γεύσεις που διάβασα ένα πράγμα θα πάω κ εγω @mmm :)
Λουτρά τι καιρό σας έκανε όταν πήγατε; Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια δεν είναι λίγο πράγμα να βλέπεις τόσες ώρες που αφιέρωσα κ εγω κ ολα τα παιδιά εδώ για να γράψουν κάτι, να πιάνουν τοπο...Χαίρομαι πολύ που περάσατε όμορφα :)
Το πρωί εκείνης της μέρας έβρεχε λίγο, αλλά μισή ώρα πριν φτάσουμε στα λουτρά η βροχή σταμάτησε και έβγαλε και ήλιο. Είχε 18-19 oC έξω και το νερό άχνιζε. Μαγεία !!
Σ΄ευχαριστούμε πολύ και πάλι !!
 

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Καλησπέρα σε όλους! διάβασα και τις 55 σελίδες!!! έκλεισα εχθές εισιτήρια με προορισμό την Βουδαπέστη 24-27 Αυγούστου, Παρασκευή Πρωί η αναχώρηση απο Αθήνα και βράδυ Δευτέρας η επιστροφή με ryanair και βαλίτσα, 2 άτομα 300 ευρώ. Ψάχνω δωμάτιο μέσω airbnb γιατί τα ξενοδοχεία είναι η διπλάσια τιμή και πιστεύω αξίζει να τα δώσουμε αλλού τα χρήματα και όχι για ένα ύπνο και ένα μπάνιο που θα κάνουμε.
Αρχικά, 1: εαν κατάλαβα σωστά σωστή τοποθεσία είναι μεταξύ των 2 γεφυρών και μεταξύ Αγίου Στεφάνου και Συναγωγής; θέλω να βρω κάπου κεντρικά, να μην φοβάμαι το βράδυ αργά στο δρόμο της επιστροφής και να έχει κοντά μετρό, τραμ ή λεωφορείο.
-Υπάρχει κάποιο που μπορείτε να μου προτείνετε;
2: Τέλη Αυγούστου, αξίζει να πας στα λουτρά; στα rudas πάνε και ζευγάρια;
3:μετά απο όλα τα σχόλια σίγουρα θέλω να κλείσω για φαγητό στα hungarikumbisztro, fatal etterem , comme chez soi να στείλω απο τώρα email;
4: επειδή υπάρχει μια διαφωνία με το αγόρι μου. Εαν αλλάξουμε χρήματα απο την Ελλάδα, υπάρχει κάποια διαφορά; γιατί να αλλάξουμε στην Βουδαπέστη και όχι απο εδώ. Θα έχουμε και τις χρεωστικές μαζί.
Σας ευχαριστώ πολύ!:)
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σε όλους! διάβασα και τις 55 σελίδες!!! έκλεισα εχθές εισιτήρια με προορισμό την Βουδαπέστη 24-27 Αυγούστου, Παρασκευή Πρωί η αναχώρηση απο Αθήνα και βράδυ Δευτέρας η επιστροφή με ryanair και βαλίτσα, 2 άτομα 300 ευρώ. Ψάχνω δωμάτιο μέσω airbnb γιατί τα ξενοδοχεία είναι η διπλάσια τιμή και πιστεύω αξίζει να τα δώσουμε αλλού τα χρήματα και όχι για ένα ύπνο και ένα μπάνιο που θα κάνουμε.
Αρχικά, 1: εαν κατάλαβα σωστά σωστή τοποθεσία είναι μεταξύ των 2 γεφυρών και μεταξύ Αγίου Στεφάνου και Συναγωγής; θέλω να βρω κάπου κεντρικά, να μην φοβάμαι το βράδυ αργά στο δρόμο της επιστροφής και να έχει κοντά μετρό, τραμ ή λεωφορείο.
-Υπάρχει κάποιο που μπορείτε να μου προτείνετε;
2: Τέλη Αυγούστου, αξίζει να πας στα λουτρά; στα rudas πάνε και ζευγάρια;
3:μετά απο όλα τα σχόλια σίγουρα θέλω να κλείσω για φαγητό στα hungarikumbisztro, fatal etterem , comme chez soi να στείλω απο τώρα email;
4: επειδή υπάρχει μια διαφωνία με το αγόρι μου. Εαν αλλάξουμε χρήματα απο την Ελλάδα, υπάρχει κάποια διαφορά; γιατί να αλλάξουμε στην Βουδαπέστη και όχι απο εδώ. Θα έχουμε και τις χρεωστικές μαζί.
Σας ευχαριστώ πολύ!:)
Χαράς το κουράγιο σου να διαβάσεις 55 σελίδες :) πάρα πολλά τα 300 πάντως...
1. Για μενα όσο πιο κοντά στις γέφυρες είσαι κ όσο γίνεται στο κεντρο σε μια νοητη περιοχή ανάμεσα σε βουλή κ κλειστή αγορά είσαι σούπερ αλλά οι αποστάσεις είναι μικρές οπότε μην τρελαθειτε κιόλας..
2.καλοκαίρι δεν πήγα λουτρά γιατί ειναι πολύ ζεστά οπότε μάλλον δεν ενδείκνυται..στα Ρουντας είναι κάποιες μέρες μόνο για άντρες και κάποιες ανοιχτά για όλους πρέπει όμως να τους ρωτήσετε..ίσως εκεί αξίζει στην ταράτσα με θέα γέφυρες έστω κ καλοκαιρι.
3 στείλε από τώρα μαιλ προσπέρασε το Chez Soi είναι ακριβό πολύ
4.θα βρείτε καλύτερες ισοτιμίες εκεί, δεν χρειάζεται να έχετε φιορίνια από Ελλάδα γτ δέχονται χρεωστικες κάρτες στο αεροδρόμιο για να πάρετε κάρτες απεριορίστων διαδρομών..
Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε. .
 

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
Όντως ήταν ακριβά για αυτό κοιτάω για airbnb να καλύψω την διαφορά!δυστυχώς άργησα να τα κλείσω και ήταν οτι πιο φθηνό βρήκα και δυστυχώς 100€ είναι οι 2 βαλίτσες μας!
Θα ψάξω για σπίτι και μόλις βρώ 2-3 θα σας στείλω να μου πείτε την άποψη σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.663
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom