Ουγγαρία Βουδαπέστη

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και σε μένα,από τα καλύτερα.αλλά όχι σαν του Sofitel που έμεινα την δεύτερη φορά.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Θα πρότεινα να επισκευτείτε το For Sale Bar. Πήγα για μπύρα χωρίς να δοκιμάσω φαγητό αλλά η ατμόσφαιρά του μου έκανε εντύπωση και σίγουρα έιναι κάτι εντελώς διαφορετικό.
http://www.tripadvisor.com.gr/Resta..._Bar_Restaurant-Budapest_Central_Hungary.html
Επίσης, σας συνιστώ ανεπιφύλακτα να δοκιμάσετε σε κάποια απο τα Kinai Food, που είναι πολύ οικονομικά, γευστικά αλλά και χορταστικά.
Τέλος, το Instant Bar ειναι ένας αξιόλογος χώρος για ποτό.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θα πρότεινα να επισκευτείτε το For Sale Bar. Πήγα για μπύρα χωρίς να δοκιμάσω φαγητό αλλά η ατμόσφαιρά του μου έκανε εντύπωση και σίγουρα έιναι κάτι εντελώς διαφορετικό.
http://www.tripadvisor.com.gr/Resta..._Bar_Restaurant-Budapest_Central_Hungary.html
Επίσης, σας συνιστώ ανεπιφύλακτα να δοκιμάσετε σε κάποια απο τα Kinai Food, που είναι πολύ οικονομικά, γευστικά αλλά και χορταστικά.
Τέλος, το Instant Bar ειναι ένας αξιόλογος χώρος για ποτό.
Βρέθηκα σε αυτό το Μαγαζι για μπύρα αρχικά και μετα καθίσαμε πάνω για φαγητό.
Ήταν κάτι το διαφορετικό για μπύρα γιατί το φαγητό δεν μας άρεσε, θυμάμαι πίναμε μπύρα και τα σκουπίδια τα πεταγανε όλα κάτω...
Τώρα για φαγητό στη Βουδαπέστη όταν ήμασταν είχαμε φάει 2 φορές σε αυτο εδώ το Μαγαζι http://www.tripadvisor.com.gr/Resta...Reviews-Rustica-Budapest_Central_Hungary.html
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Θα πρότεινα να επισκευτείτε το For Sale Bar. Πήγα για μπύρα χωρίς να δοκιμάσω φαγητό αλλά η ατμόσφαιρά του μου έκανε εντύπωση και σίγουρα έιναι κάτι εντελώς διαφορετικό.
http://www.tripadvisor.com.gr/Resta..._Bar_Restaurant-Budapest_Central_Hungary.html
Επίσης, σας συνιστώ ανεπιφύλακτα να δοκιμάσετε σε κάποια απο τα Kinai Food, που είναι πολύ οικονομικά, γευστικά αλλά και χορταστικά.
Τέλος, το Instant Bar ειναι ένας αξιόλογος χώρος για ποτό.
Την πρώτη φορά που πήγα, πέταγα τα τσόφλια από τα φιστίκια στο καλάθι. Ήρθε ο σερβιτόρος, τα πήρε και τα πέταξε όλα κάτω! :p χαχαχα Έπαθα ένα μικρό σοκ.

Στην συνέχεια μου είπε "τα πετάμε όλα κάτω, μην ντρέπεσαι"!

Πολύ ωραίο φαγητό και ωραίες, χορταστικές μερίδες. Αξίζει μια επίσκεψη, μόνο και μόνο για να θαυμάσεις την "περίεργη" εσωτερική διακόσμηση με τις κάρτες.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Και εγω στο sofitel ειχα μεινει.ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ και να κλεισεις δωματειο με θεα στο Δουναβη.Πιο κεντρο σχεδον δεν γινεται.
 

vaskosgr

Member
Μηνύματα
33
Likes
9
Eγω θα ταξιδεψω στην Βουδαπεστη 1 με 5 Απριλιου και εκλεισα στο Κ9 residence στα 212 ευρω για 4 βραδια. Σχετικα καλη τιμη νομιζω αν κρινω απο τα σχολια που εχω διαβασει για το ξενοδοχειο και οτι ειναι στο κεντρο διπλα στην Deak Ferenc ter που εχουν προσβαση και οι τρεις στασεις του μετρο! Αν δεν εχεις κλεισει κοιτα το νομιζω ειναι πιο φθηνο και εξισου καλο...
 

Μπίλος

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Καλημέρα!Σκεφτόμαστε και εμείς να ταξιδέψουμε Βουδαπέστη στο τριήμερο τέλος Φλεβάρη,αρχές Μάρτη.Ενώ έχουμε καταλήξει σε ξενοδοχείο το οποίο είναι αρκετά οικονομικό,δεν έχουμε βρεί αεροπορική εταιρεία η οποία να είναι οικονομική και να μην έχει ανταποκρίσεις με μεγάλη απόκλιση ώρας μεταξύ τους.Θα ήθελα εσείς που έχετε κλείσει για Μάρτιο να με ενημερώσετε σε τι τιμή κυμαίνονται τα πιο οικονομικά εισητήρια και ποια αεροπορική εταιρεία να επιλέξω(μένω Αθήνα).
 

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20
Καλησπερα ειμαι νεος στη σελιδα και καταρχην να δωσω συγχαρητηρια για τις πολυτιμες πληροφοριες που μοιραζεται σε αυτο το υπεροχο site.

Ετοιμαζομαι και εγω να κλεισω ξενοδοχειο για τελη Μαρτη για αυτο γραφω εδω μιας και ειμαι σε παρομοια κατασταση με την Ευα.

Εχω καταληξει στο Promenade που απο οτι καταλαβα εγκρινεται οι περισσοτεροι...Ειμαι ενα βημα πριν ολοκληρωσω την κρατηση και θα ηθελα να ρωτησω απο την εμπειρια σας,θα εχω θεμα με τα ΜΜΜ? ειναι κοντα το ξενοδοχειο σε τραινα,τραμ,λεωοφορεια,μετρο? Επισης τα βραδυα με την κοπελα μου λεμε να πηγαινουμε για ποτακι μετα το φαγητο,με τα ποδια θα βρισκουμε επιλογες?

Εχετε να προτεινεται κατι αλλο στο αναλογο budget και κοντα στα ΜΜΜ? εχει τοσα πολλα καλα ξενοδοχεια και η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Το ξενοδοχειο ειναι οντως στον πιο πολυσυχναστο δρομο και προβλημα με τα μμμ δε θα χεις,οπως και οπου αλλου μεινεις κοντα σε σταθμο γτ εχουν αριστες συγκοινωνιες. Επειδη σε ενδιαφερει το βραδυ εγω θα πω απο την εμπειρια μου οτι στη περιοχη που ειχα μεινει (maverick city lodge) εχει σε αποσταση μερικων μετρων πολλα χαλαρα μπαρακια για ποτο και οχι μονο τουριστικα.
 

vaskosgr

Member
Μηνύματα
33
Likes
9
Mιας και αναφερεις για τα μπαρακια μπορεις να μας πεις για εμας που θα παμε στην Βουδαπεστη ποιοι ειναι οι δρομοι με τα πιο πολλα μπαρακια ,μπυραριες που μπορεις να βγεις το βραδυ?
Απ'οτι εχω διαβασει ως τωρα στο φορουμ δεν εχουν δωσει τα παιδια μεγαλο βαρος στις ιστοριες τους στην νυχτερινη εξοδο...
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Αν διαβασεις σε προηγουμενο ποστ μου στο ιδιο θεμα αναφερω καποιους δρομους και μπαρακια. Θα κοιταξω κ αυριο τις σημειωσεις μου για πιο αναλυτικες πληροφοριες.
 

Μπίλος

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Παιδιά ενημερώστε με για αεροπορικά εισητήρια τι γίνετε και αν έχετε κλείσει,γιατί δεν βγάζω άκρη με τις ανταποκρίσεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.780
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom