Ουγγαρία Βουδαπέστη

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20
Παιδιά ενημερώστε με για αεροπορικά εισητήρια τι γίνετε και αν έχετε κλείσει,γιατί δεν βγάζω άκρη με τις ανταποκρίσεις...
Εγώ έκλεισα τέλη Μάρτη-αρχές Απριλίου Χανιά-Αθήνα-Βουδαπέστη ,Βουδαπέστη-Αθήνα-Χανιά (αναμονή Αθήνα ~3ώρες) στα 500ε 2 άτομα(+1 έξτρα βαλίτσα 23 κιλά ,2χειραποσκευες 8 κιλών ) με Aegean. Σχετικά ακριβά αλλά βόλεψαν οι ανταποκρίσεις και οι ώρες πτήσεων(φτάνω Βουδαπέστη απογευματάκι και στην επιστροφή Χανιά βράδυ 11-12 )
 

vaskosgr

Member
Μηνύματα
33
Likes
9
Παιδιά ενημερώστε με για αεροπορικά εισητήρια τι γίνετε και αν έχετε κλείσει,γιατί δεν βγάζω άκρη με τις ανταποκρίσεις...
Εγω εκλεισα με Wizzair μιας και ειμαι απο Θεσ/νικη για αρχες Απριλη (1 με 5 ). Απευθειας πτηση ειναι απο εδω περιπου 1.30 ωρα!!! Εκλεισα για 2 ατομα στα 207 ευρω +2 μεγαλες βαλιτσες που εβαλα 32 κιλων!! Προχθες αποφασισε να ερθει και ενα φιλικο ζευγαρι μαζι μας και εκλεισε για 2 ατομα στα 220 με + 1 βαλιτσα ομως των 32 κιλων( οπου βαλιτσα +30 ευρω) και νομιζω οτι ακομη και τωρα εχει ιδιες τιμες για τις συγκεκριμενες ημερομηνιες!!! Το θεμα ειναι απο που θες να ταξιδεψεις! Απο που ξεκιναει η πτηση σου δηλαδη...
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Γειά σας!! Προγραμματίζουμε ένα ταξιδάκι στη Βουδαπέστη γύρω στις 20 Μαρτίου & θα θέλαμε κάποιες πληροφορίες! Αρχικά αν μπορεί κάποιος, ας με φωτίσει σχετικά με τα ξενοδοχεία...έχουμε καταλήξει σε δύο :
Promenade City Hotel*** & Regency Suites Hotel****
Ποιό από τα δύο προτείνετε???
& όποια άλλη πληροφορία, καλοδεχούμενη!!!
Επισκέφθηκα την Βουδαπέστη τον Μάρτιο 2010, εισητήρια απο Αθήνα με επιστροφή με Malev στα 75Ε και έκλεισα 5 διανυκτερέυσεις στο νεότευκτο τοτε promenade με 17Ε το δωμάτιο (δίκλινο) με πρωινό. Τρελό value for money το ξενοδοχείο, πεντακάθαρο, με πολύ καλό πρωινό στο κέντρο ακριβώς πάρα πολύ κοντά στο Μετρό και στις λοιπές συγκοινωνίες.
Εν κατακλείδη όταν ξαναπάω Βουδαπέστη στο ίδιο θα μείνω.
Όσο για την Βουδαπέστη ότι και να πω είναι λίγο, έμεινα καταγοητευμένος.
 

Μπίλος

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Σας ευχαριστώ παιδιά!Δυστυχώς έκλεισε η malev που είχε πτήσεις από Αθήνα,θα κοιτάξω αν με συμφέρει να πάρουμε την πτήση και εμείς από θεσσαλονίκη,ανεβαίνοντας οδικώς μέχρι εκεί.Οι τιμές πάντως συγκριτικά με agean συμφέρουν κάτα πολύ..
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
εκ των 3 ποιο θα προτιμούσατε;
Art hotel
Boutique zara hotel
Continental zara hotel
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Πολύ συνοστισμό βλέπω για Βουδαπέστη και εγω για τέλος Μαρτίου λέω...δεν μαζευόμαστε όλοι μαζί για τραβελστορική συνάντηση ??? Δεν είμαστε και λίγοι !!!!
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
εκ των 3 ποιο θα προτιμούσατε;
Art hotel
Boutique zara hotel
Continental zara hotel
Όταν λες art hotel υποθετω πως εννοεις το bohem art hotel.
Το οποιο κ θα προτιμουσα. Δεν εχω μεινει σε αυτο αλλα στο la prima fashion hotel αλλά εχουν μεινει ενα ζευγαρι και μια παρεα πολυ φιλοι μου (σε διαφορετικες περιοδους) και μειναν ενθουσιασμενοι... Ειναι σε πολυ καλο σημειο, κοντα στην vaci,την σκεπαστη αγορα και τον Δουναβη.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Όταν λες art hotel υποθετω πως εννοεις το art hotel... http://www.artotels.com/budapest-hotel-hu-h-1011/hunbuart/

Aν ναι δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα επιλογής... μια κλάση πιο πάνω από τα άλλα, ειδικά αν έχεις μπροστινό δωμάτιο...
ναι περι αυτου προκειται...... οκευ!!! ευχαριστωωω
 

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20
Παιδιά από καιρό τι να περιμένουμε εκείνη την περίοδο ? Έχει κανείς προσωπική άποψη/εμπειρία ?
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ταξίδι-Όνειρο
ORLANDO AMERICA
παιδια και εγω για βουδαπεστη το βλεπω αλλα για μεσα απριλιου...λεω να μεινω εδώ http://www.allabouthotels.com/?lang...rce=trivago&utm_medium=cpc&utm_campaign=pcomp πωσ σας φαινετε??από αποσταση και γενικα..

α και παιδια ξερει κανεισ τι ωρεσ λειτουργουν τα μετρο και αυτά?? και ποσο κανει η καρτα για όλα τα μμε και αν σημφερει και ποσο κανει η καρτα για όλα τα μμε αλλα και τα μουσεια και αν σιμφερει??ευχαρηστω..
 
Last edited by a moderator:

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20
παιδια μια βοηθεια γιατι εχω μπερδευτει με τις καρτες. διορθωστε με αν κανω λαθος:

-Υπαρχει η Budapest Travel Card η οποια περιλαμβανει ολα τα ΜΜΜ και καποιες εισοδους και εκπτωσεις σε μουσεια.

-Budapest Card η οποια ειναι μονο για ΜΜΜ και μπορω να παρω μεχρι και 7ημερων.

εμενα με ενδιαφερει η δευτερη περιπτωση αυτο που περιγραφει δηλαδη εδω http://www.budapestinfo.org/public_transport.html . Επειδη ομως το λινκ δεν αναφερει,μπορει να μου πει καποιος πως θα την ζητησω και που θα την βρω? μη γινει κανα μπερδεμα και παρω την travel card.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom