Ρουμανία Βουκουρέστι

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Εχει χρησιμοποιήσει κανείς uber απο το αεροδρόμιο Otopeni για το Βουκουρέστι; Βρίσκεις εύκολα;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχει Uber στο Βουκουρέστι; Το έχεις τσεκάρει κάπως; Αν έχει, τότε γιατί να μην δεν βρείς γρήγορα; Αφού βρήκα εγώ Uber στις 4 τα χαράματα στο Μαρκόπουλο για Ελευθέριο Βενιζέλο τότε θα βρείς και εσύ :haha:
Πάνε όμως αυτά πλέον στην Ελλάδα...:(
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Έχει Uber στο Βουκουρέστι; Το έχεις τσεκάρει κάπως; Αν έχει, τότε γιατί να μην δεν βρείς γρήγορα; Αφού βρήκα εγώ Uber στις 4 τα χαράματα στο Μαρκόπουλο για Ελευθέριο Βενιζέλο τότε θα βρείς και εσύ :haha:
Πάνε όμως αυτά πλέον στην Ελλάδα...:(
Αναφέρεται παντού ότι έχει (tripadvisor, rome2rio και στη σελιδα της uber). Παρόλα αυτά δεν ξέρω πόσο διαδεδομένο είναι και γι αυτό ρωτάω αν ειναι αξιοπιστο το να βρω γρηγορα και αν εχει χρησιμοποιησει κανεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αναφέρεται παντού ότι έχει (tripadvisor, rome2rio και στη σελιδα της uber). Παρόλα αυτά δεν ξέρω πόσο διαδεδομένο είναι και γι αυτό ρωτάω αν ειναι αξιοπιστο το να βρω γρηγορα και αν εχει χρησιμοποιησει κανεις.
Ακόμα και ελάχιστα διαδεδομένο να είναι, στα αεροδρόμια έχουν πάντα καλή κάλυψη. Θυμάμαι εποχές που στην Αθήνα είχαν 60 αυτοκίνητα max, και πάνω από 10 ήταν μονίμως αραγμένα στο αεροδρόμιο.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.072
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Δεν την χρησιμοποίησα αλλά έχει! Μάλιστα στο αεροδρόμιο ήταν απέξω και περίμεναν κόσμο!
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γνωστοί μου που είχαν πάει τέλη Νοέμβρη-αρχές Δεκέμβρη πήραν Uber από το αεροδρόμιο και μου το πρότειναν γιατί ήταν ικανοποιημένοι. Εμείς καναμε αυτή τη διαδρομή με ενοικιασμένο αυτοκίνητο και με λεωφορείο. Το θέμα είναι ότι μπορεί να συναντήσετε υπερβολική κίνηση, όπως έτυχε σε μας την πρώτη μέρα, οπότε, αν σκοπεύετε να κάνετε κάτι προγραμματισμένο αμέσως μετά, αφήστε λίγο παραπάνω χρόνο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Προσγειωνομαστε στις 10 και τo λεωφορειο για Σιμπιου φευγει στις 11.30 το πρωι.. Θυμαμαι με ταξι τη διαδρομη κανενα μισαωρο. Θα με φαει η αγωνια, το ξερω...
Δυστηχως η Memento εκοψε τα πολλα πολλα δρομολογια απο αεροδρομιο, αφησε μονο 1-2 τη μερα και τωρα τρεχουμε
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ποιά μέρα της εβδομάδας είναι η άφιξη; Και με ποιά αεροπορική πετάς;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Παρασκευη πρωι με Aegean. Τσεκαρα, εχει βολικη ωρα μονο απο Βουκουρεστι εκεινη τη μερα.
Εχει και τρενο στις 2 το μεσημερι, λεει 5 ωρες αντι για 4.5 του λεωφορειου. Για να το σκεφτω.
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
* Πετάς με Aegean, άρα οι πιθανότητες καθυστέρησης είναι ελάχιστες έως και μηδενικές.
* Το οτι είναι πρωί Παρασκευής σημαίνει οτι αρκετός κόσμος ακόμα εργάζεται
* Εάν έχει κίνηση, τότε αυτή θα είναι στο ρεύμα προς Πλοϊέστι και όχι σε αυτό προς Βουκουρέστι
* Η απόσταση μέχρι το σταθμό λεωφορείων είναι 25 λεπτά χωρίς κίνηση. Αν βάλουμε μισή ώρα ακόμα (το πολύ), είστε οριακά, αλλά προλαβαίνετε!

Αν ήμουν στη θέση σου, όταν θα έβγαινα απο το αεροδρόμιο θα έπιανα έναν ταξιτζή απο το σβέρκο και θα τον έβαζα να με πάει γρήγορα στο σταθμό.-
Τώρα, αν θές ντε και καλά να χρησιμοποιήσεις uber, που όντως είναι πιο φθηνό, μπορείς να το καλέσεις μόλις ανοίξεις το κινητό και το πολύ πολύ να το ακυρώσεις αν δέις οτι καθυστερεί για τον χ-ψ λόγο! Η χρέωση που θα έχεις για την ακύρωση θα είναι της τάξεως του μισού ευρώ (0,5€).

Καλά είσαι, θα προλάβεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom