Βέλγιο Ελβετία Ηνωμένο Βασίλειο Βρυξέλλες, Ζυρίχη ή Λονδίνο;

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Τελικά έκανε κάποιος τη διαδρομή Βρυξέλλες - Λονδίνο με το τραίνο? Θα είμαι Λονδίνο τον Οκτώβριο και σκέπτομαι μια μονοήμερη Βρυξέλλες με το γρήγορο τραίνο. το έχει κάνει καποίος να μου πεί αν αξίζει και αν είναι κουραστικό?
Δυσκολα θα βρεις καποιον εδω που να προτιμησε τρενο των 100+ ευρω ανα διαδρομη αντι για μια low cost πτηση με πολυ λιγοτερα
Πολυ ευκολα τα πληρωνει για ημερησια ο κατοικος Λονδινου με τον 4πλασιο μισθο απο μας, αλλα για βαλκανιο τουριστα ειναι βαρυ.
 
Last edited:

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Δυσκολα θα βρεις καποιον εδω που να προτιμησε τρενο των 100+ ευρω ανα διαδρομη αντι για μια low cost πτηση με πολυ λιγοτερα
Πολυ ευκολα τα πληρωνει για ημερησια ο κατοικος Λονδινου με τον 4πλασιο μισθο απο μας, αλλα για βαλκανιο τουριστα ειναι βαρυ.
Καλύτερα να μη δίνουμε άσχετες πληροφορίες αν δεν εχουμε προσωπική εμπειρία.

Τον Οκτώβριο Λονδίνο Βρυξέλλες με Eurostar το βρίσκεις και κατω απο 52 λιρες (60 περίπου ευρω) τη μια διαδρομή. Αν το κλήσεις νωρις εχει μια χαρα τιμες και δεν συγκρίνεται με καμια low cost σαν εμπειρία. Το τρένο το παίρνεις απο κεντρικό Λονδίνο και σε αφήνει κεντρικές Βρυξέλλες. Έχει ποιο άνετες θέσεις και περιλαμβάνει και βαλίτσες. Παιδια εως 4 ετων ταξιδευουν δωρεαν και γι'αυτό πολλές οικογένειες το προτιμούν. Ακόμα και στα 100 ευρώ δεν ειναι ποιο πολλά απο όσα θα δώσεις σε μια lowcost, μεταφορικά σε low cost αεροδρόμια και μια check in βαλιτσα...

Το εχω κανει το ταξιδι με το τρενο αλλα θα πρότεινα να μείνεις 1 νύχτα ή πχ να επιστρέψεις Ελλάδα απο Βρυξέλλες. Μονοήμερη θα ειναι σκότωμα.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καλύτερα να μη δίνουμε άσχετες πληροφορίες αν δεν εχουμε προσωπική εμπειρία.

Τον Οκτώβριο Λονδίνο Βρυξέλλες με Eurostar το βρίσκεις και κατω απο 52 λιρες (60 περίπου ευρω) τη μια διαδρομή. Αν το κλήσεις νωρις εχει μια χαρα τιμες και δεν συγκρίνεται με καμια low cost σαν εμπειρία. Το τρένο το παίρνεις απο κεντρικό Λονδίνο και σε αφήνει κεντρικές Βρυξέλλες. Έχει ποιο άνετες θέσεις και περιλαμβάνει και βαλίτσες. Παιδια εως 4 ετων ταξιδευουν δωρεαν και γι'αυτό πολλές οικογένειες το προτιμούν. Ακόμα και στα 100 ευρώ δεν ειναι ποιο πολλά απο όσα θα δώσεις σε μια lowcost, μεταφορικά σε low cost αεροδρόμια και μια check in βαλιτσα...

Το εχω κανει το ταξιδι με το τρενο αλλα θα πρότεινα να μείνεις 1 νύχτα ή πχ να επιστρέψεις Ελλάδα απο Βρυξέλλες. Μονοήμερη θα ειναι σκότωμα.
Νομίζω ότι έχεις δίκιο. Τώρα για μια διανυκτέρευση δεν ξέρω, αλλά σκέπτομαι σοβαρά αν βρω οικονομικό εισιτήριο να επιστρέψω Ελλάδα από Βρυξέλλες, γιατί οροσ το παρόν η επιστροφή από Λονδίνο είναι πανάκριβη......
(Update: και από Βρυξέλλες πανάκριβα είναι για τα ημερομηνίες που θέλω 😱😱😱)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom