Βέλγιο Βρυξέλλες για πρώτη φορά και εκδρομές στο Βέλγιο

efipoly

Member
Μηνύματα
103
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτο
καλησπερα σας, εκλεισα 3η μερο ταξιδακι για Βρυξελλες 1η μου φορα το Μαιο. Φτανω 11 το πρωι Παρασκευης και φευγω Κυριακη 7,30 το απογευμα. Θεωρειτε υπερβολικο να παω Μπρυζ ή Μπριχε πιο σωστα το Σαββατο μονοημερη ή να μεινω Βρυξελλες? ευχαριστω
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Το λογικότερο θα ήταν να πήγαινες την τελευταία μέρα. Αν όμως πας το Σάββατο πήγαινε και στη Γάνδη όπως θα γυρίζεις στις Βρυξέλλες, τις προλαβαίνεις και τις δύο.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Παιδια απο 50 ευρωτο άτομο αεροπορικά τηνν προηγούμενη εβδομάδα εψουν παει 80....ελπιζω να ξαναπεσουν απο Δευτέρα γιατι δεν εχω κλείσει ακομα.. Βλακεια μου... Να προτιμησω για επιστροφή Ryanair ή τρανσαβια; θα φύγουμε απο μπριιζ..... Τι θα βολέψει καλυτετα;
 
Μηνύματα
35
Likes
16
Καλησπέρα παιδιά!

Έκλεισα απο 29 απριλίου εώς 6 μαίου βρύξελλες όπου θα είναι όλες τις ημέρες διαμονή εκεί και μονοήμερες 4 μέρες από αυτές.
Αυτό με το εισιτήριο του weekend ticket μπορώ για παράδειγμα να βγάλω πήγαινε-έλα βρυξέλλες-μπρυζ και να το χρησιμοποιήσω μια φορά το σάββατο πήγαινε-έλα και άλλη μια το συγκεκριμένο εισιτήριο(χωρίς δηλαδή να βγάλω άλλο) την κυριακή πήγαινε έλα για?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Όχι γιατί όλα τα εισιτήρια εσωτερικών δρομολογίων στο Βέλγιο ισχύουν για συγκεκριμένη μέρα και αυτό ισχύει και για τα weekend.
 
Μηνύματα
35
Likes
16
Οκ!Και εν τέλη χρησιμοποιείτε μόνο για αυτόν τον προορισμό και την μέρα π.χ. σάββατο μπορείς να κάνεις όσες φορές θέλεις αυτην την διαδρομή μόνο ας πούμε?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Όχι μπορείς να κάνεις μία φορά πήγαινε-έλα γιατί είναι ένα πήγαινε-έλα εισιτήριο δεν είναι ημερήσιο πάσο. Φυσικά αν είσαι τυχερός και κάνεις και τις δύο διαδρομές χωρίς να σε ελέγξει εισπράκτορας (χωρίς δηλαδή είτε να τρυπήσει το εισιτήριό σου είτε να το σκανάρει), θεωρητικά θα μπορούσες να ξανακάνεις τη διαδρομή.
 
Μηνύματα
35
Likes
16
Καλησπέρα ξανά,

Σχετικά με την πρωτομαγιά στην Γαλλία προβλέπονται απεργίες; και αν γνωρίζει κανείς τι ακριβώς παίζεται με μετακινήσεις κτλπ εκεί; επίσης οι ίδιες ερωτήσεις για Ολλανδία.


Ευχαριστώ πολύ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Καλησπέρα ξανά,

Σχετικά με την πρωτομαγιά στην Γαλλία προβλέπονται απεργίες; και αν γνωρίζει κανείς τι ακριβώς παίζεται με μετακινήσεις κτλπ εκεί; επίσης οι ίδιες ερωτήσεις για Ολλανδία.


Ευχαριστώ πολύ
Περσι πρωτομαγια δεν ειχε καν ελαττωση δρομολογιων σε καμια μετακινηση στην Ολλανδια.
 
Μηνύματα
35
Likes
16
Σχετικά με το izy τρένο Βρυξέλλες - Παρίσι ισχύει κανονικά γιατί από 20 ευρώ πήγαινε έλα μου φαίνονται πάρα πολύ λίγα για να είναι αληθινά.
 

sofal

New Member
Μηνύματα
2
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
καλησπερα σας, εκλεισα 3η μερο ταξιδακι για Βρυξελλες 1η μου φορα το Μαιο. Φτανω 11 το πρωι Παρασκευης και φευγω Κυριακη 7,30 το απογευμα. Θεωρειτε υπερβολικο να παω Μπρυζ ή Μπριχε πιο σωστα το Σαββατο μονοημερη ή να μεινω Βρυξελλες? ευχαριστω
Καλημέρα!Να πας μια βόλτα Μπρυζ!Θα πήγαινα Σάββατο πρωί στη θέση σου.Είναι κοντά και είναι πανέμορφη!Πήγαμε πέρυσι με πιεσμένο χρονικά πρόγραμμα και δεν κάτσαμε όλη την την ημέρα (πήγαμε νωρίς το πρωί και φύγαμε μεσημεράκι) αλλά σίγουρα άξιζε!Καλά να περάσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.700
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom