Βέλγιο Βρυξέλλες για πρώτη φορά και εκδρομές στο Βέλγιο

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
Δεν μπορω να σου πω οτι αυτο ειναι οκ για σενα. Εμεις δεν παμε για ποτα, δεν ξενυχταμε, οποτε ο υπνος σε μια μικρη διπλανη πολη σε 30 λεπτα δεν ειναι θεμα αν εχει τρενο ως τα μεσανυχτα. Επισης δεν θα επικεντρωθουμε μονο στις Βρυξελλες αλλα θα παμε και αλλου.
Leuven έκανα μεταπτυχιακό...μια χαρά είναι για βάση...πας παντού..και όντως με τέτοιες τιμές δεν υπάρχει λόγος να μένεις Βρυξέλλες καθώς είναι 25'-30' με το τρένο..αλλά και το ίδιο το Leuven ειναι πολύ συμπαθές καθώς είναι κλασσική φοιτητούπολη με αρκετό κόσμο από όλο τον πλανήτη...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Leuven έκανα μεταπτυχιακό...μια χαρά είναι για βάση...πας παντού..και όντως με τέτοιες τιμές δεν υπάρχει λόγος να μένεις Βρυξέλλες καθώς είναι 25'-30' με το τρένο..αλλά και το ίδιο το Leuven ειναι πολύ συμπαθές καθώς είναι κλασσική φοιτητούπολη με αρκετό κόσμο από όλο τον πλανήτη...
Το ξερω απο φιλη που εκανε κι αυτη σπουδες εκει και το ειχα στα υποψιν για επισκεψη.
Καθενας εχει το στιλ του στο ταξιδι του. Εγω προτιμω να μεινω λιγο πιο περα αλλα να εχω καλουτσικη διαμονη με πρωινο παρα καρακεντρο κανοντας εκπτωσεις, ειδικα εφοσον αποφευγω τα διαμερισματα.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Το ξερω απο φιλη που εκανε κι αυτη σπουδες εκει και το ειχα στα υποψιν για επισκεψη.
Καθενας εχει το στιλ του στο ταξιδι του. Εγω προτιμω να μεινω λιγο πιο περα αλλα να εχω καλουτσικη διαμονη με πρωινο παρα καρακεντρο κανοντας εκπτωσεις, ειδικα εφοσον αποφευγω τα διαμερισματα.
Όταν λες διαμερίσματα εννοείς τύπου airbnb κτλ ?
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Απο τις Βρυξέλλες καναμε ημερησια εκδρομή στην Dinant στο Βελγιο, γενέτειρα του εφευρετη του σαξόφωνου,Adolphe Sax, στο Aachen την Γερμανιας , πολη ομορφη με μεγαλη ιστορια και στο κουκλίστικο καταπράσινο Monschau επίσης της Γερμανίας
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
653
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Καλησπέρα σε ολούς!
Θα βρίσκομαι για ένα τετραήμερο αρχές φεβρουαρίου στις Βρυξέλλες!Έχω τις εξής ερωτήσεις:
!
1) Για τα εισητήρια των ΜΜΜ τι συμφέρει να βγάλω? ( καποια κάρτα απεριορίστων? ή εισητήριο καθημερίνα?)
2) Ποιά άχαστα σημεία να συμπεριλάβω επισκεπτόμενος πρώτη φορά την πόλη? ( Ξεχωριστές εκκλησίες, μουσεία ??- κάποιο ωραίο πάρκο??
 

sissi29

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλησπέρα σας, καλή και ταξιδιάρικη χρονιά σε όλους.
Τι ειναι προτιμότερο και πιο συμφέρον να πάω από Σαρλερουα Γάνδη και μετά Μπριζ απευθείας με λεωφορείο ή να πάω Βρυξέλλες και από εκεί τρένο. Εντός σαββατοκύριακου
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Καλησπερα σε ολους
Πηγαινουμε ταξιδακι 4 ημερες (φτανουμε πρωι, φευγουμε απογευμα) με βαση τις Βρυξελλες και σκεφτομαστε να παμε Μπριζ και Γανδη. Πιστευετε οτι χωραει μια μονοημερη στο Αμστερνταμ; Θα εχουμε ολες τις ημερες αυτοκινητο. Εχω κλεισει ηδη ξενοδοχειο στις Βρυξελλες οποτε αλλαγες στη διαμονη δεν γινονται. Ευχαριστω προκαταβολικα και ευχομαι σε ολους καλα και ασφαλη ταξιδια.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Καλησπερα σε ολους
Πηγαινουμε ταξιδακι 4 ημερες (φτανουμε πρωι, φευγουμε απογευμα) με βαση τις Βρυξελλες και σκεφτομαστε να παμε Μπριζ και Γανδη. Πιστευετε οτι χωραει μια μονοημερη στο Αμστερνταμ; Θα εχουμε ολες τις ημερες αυτοκινητο. Εχω κλεισει ηδη ξενοδοχειο στις Βρυξελλες οποτε αλλαγες στη διαμονη δεν γινονται. Ευχαριστω προκαταβολικα και ευχομαι σε ολους καλα και ασφαλη ταξιδια.
Αν είναι πρώτη φορά θα γεμίσουν οι μέρες με σκέτο Βέλγιο.
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Το Αμστερνταμ πιστεύω οτι θα το αδικήσεις γιατί είναι μεγάλη πόλη με πολλά πράγματα να δεις.
Εκτος απο τη Γάνδη και τη Μπρυζ που μπορείς να τις δεις την ιδια ημέρα, μια καλη ιδέα ειναι να επισκεφτεις την Αμβερσα που ειναι όμορφη πόλη με ένα από τα αξιοθέατα της το σπιτι του μεγάλου ζωγράφoυ Ρουμπενς. Επίσης πολύ κοντά είναι και οι πόλεις Namur και η Dinant που μπορείς να δεις που αξίζουν αμφότερες. Ωστόσο θα σου πω οτι εαν θεωρείς οτι δεν θα σου δοθεί η ευκαιρία να δεις το Αμστερνταμ αλλη φορα να πας εστω και αυθημερόν.

Καλησπέρα σε ολούς!
Θα βρίσκομαι για ένα τετραήμερο αρχές φεβρουαρίου στις Βρυξέλλες!Έχω τις εξής ερωτήσεις:
!
1) Για τα εισιτήρια των ΜΜΜ τι συμφέρει να βγάλω? ( καποια κάρτα απεριορίστων? ή εισητήριο καθημερίνα?)
2) Ποιά άχαστα σημεία να συμπεριλάβω επισκεπτόμενος πρώτη φορά την πόλη? ( Ξεχωριστές εκκλησίες, μουσεία ??- κάποιο ωραίο πάρκο??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.800
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom