Βέλγιο Βρυξέλλες και ημερήσιες εκδρομές

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Αυτο υπαρχει σε καναδυο παραλλαγες. Φαγαμε σιγουρα δυο. Δεν τρελαθηκαμε, αλλα ουτε τοσο χαλια μας φανηκε.
Το μονο προβλημα ηταν οταν αφου καταπιαμε και την τελευταια μπουκια, ο ενας της παρεας αναρωτηθηκε δυνατα: αραγε τα κρεατα μεσα ειναι ψημενα? Γουρλωσαμε τα ματια.
Τελικα ειναι ψημενα? Τι εχω φαει?
Ναι πάντα μαγειρεμενα. Είναι διάφορα κρέατα μαζί συνήθως χοιρινό, κοτόπουλο, κουνέλι και μοσχάρι.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλησπέρα φίλοι μου!
Θα ήθελα τις συμβουλές σας για μονοήμερες εκδρομές από Βρυξέλλες η και με διανυκτέρευση. Ποιες πόλεις η χωριά θα μπορούσα να δω εκτός από Μπριζ και Γάνδη, που έχω ήδη δει.
Λόγω μόνιμης εγκατάστασης της κόρης μου εκεί,θα υπάρχει ένα σχετικό πηγαινελα ως επί το πλείστον χειμώνα.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Καλησπέρα φίλοι μου!
Θα ήθελα τις συμβουλές σας για μονοήμερες εκδρομές από Βρυξέλλες η και με διανυκτέρευση. Ποιες πόλεις η χωριά θα μπορούσα να δω εκτός από Μπριζ και Γάνδη, που έχω ήδη δει.
Λόγω μόνιμης εγκατάστασης της κόρης μου εκεί,θα υπάρχει ένα σχετικό πηγαινελα ως επί το πλείστον χειμώνα.
Η Αμβέρσα και η Dinant είναι δύο πολύ καλές επιλογές για ημερήσιες εκδρομές!
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Αμβέρσα με διανυκτέρευση.
Πόλη του Λουξεμβούργου, ακόμα και μονοήμερη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Καλησπέρα φίλοι μου!
Θα ήθελα τις συμβουλές σας για μονοήμερες εκδρομές από Βρυξέλλες η και με διανυκτέρευση. Ποιες πόλεις η χωριά θα μπορούσα να δω εκτός από Μπριζ και Γάνδη, που έχω ήδη δει.
Λόγω μόνιμης εγκατάστασης της κόρης μου εκεί,θα υπάρχει ένα σχετικό πηγαινελα ως επί το πλείστον χειμώνα.
Mααστριχτ, Ροτερνταμ, Χαγη, Λιλ με διανυκτερευση.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Αν θες να αφιερώσεις και διαμονή, ακόμα και Amsterdam μπορείς να πας (2 ώρες και 45 λεπτά με τρένο).

Ωστόσο, προσωπικά, θα εξερευνούσα στο μέγιστο το Βέλγιο (γιατί είναι χώρα που γυρίζεται σε λίγες μέρες). Θα πήγαινα δηλαδή Μπριζ, Γάνδη, Αμβέρσα, Dinant, Leuven.

Και ενδεχομένως να πήγαινα και Lille (Γαλλία) γιατί είναι πανέμορφη και δεν συνδυάζεται εύκολα με κάτι άλλο. (Αν πας, ρώτα με ότι θες, έκανα erasmus εκεί)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Εγω παλι θα προτεινα να εξαντλησει την Ολλανδια με ημερησιες που η διαμονη εχει γινει πανακριβη.
Το flixbus ειναι η οικονομικοτερη επιλογη σε σχεση με το τρενο, αν και πιο χρονοβορο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom