Πολωνία Βρότσλαβ

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ωραια ιδεα! και μπορεις να το συνδιασεις και με ποζναν... για "φτηνο" σχετικα ταξιδι εννοω αξιζει...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πολωνία και να μην αξίζει γίνεται; Δε νομίζω!
Όχι ότι έχω πάει στις συγκεκριμένες πόλεις κι έχω άποψη, απλά και μόνο όσα διάβασα εδώ, ωστόσο πόσο έξω να πέσεις; Συνδυάζεις και μια ακόμη πόλη και είσαι σουπερ.
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
Φυσικά και αξίζει, είναι διαμαντάκι το Wroclaw.
Και έχει και κυνήγι νάνων (krasnale) που είναι διασκορπισμένοι σε όλη την πόλη.
Συγκοινωνία δεν θα χρειαστείς στην πόλη, είναι μικρή και περπατιέται.
Για φαγητό έχω πάει στο Kociolek και για μπέργκερ στο Moaburger.

Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, αν μπορείς να το συνδυάσεις και με Poznan ακόμα καλύτερα. Τα πολωνικά τρένα βγάζουν προσφορές ένα μήνα πριν (τύπου Βαρσοβία-Κρακοβια 12€) και τα τρένα είναι πολύ άνετα.

Να πας και θα περάσεις τέλεια!!!
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Πολωνία και να μην αξίζει γίνεται; Δε νομίζω!
Όχι ότι έχω πάει στις συγκεκριμένες πόλεις κι έχω άποψη, απλά και μόνο όσα διάβασα εδώ, ωστόσο πόσο έξω να πέσεις; Συνδυάζεις και μια ακόμη πόλη και είσαι σουπερ.
Και εγώ αγαπώ την Πολωνία αλλά θα έχω και παρέα
ωραια ιδεα! και μπορεις να το συνδιασεις και με ποζναν... για "φτηνο" σχετικα ταξιδι εννοω αξιζει...
Καλησπερα! Το Πόζναν δεν το είχα σκεφτεί,θα το κοιτάξω!!!Ευχαριστώ!
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Πολωνία και να μην αξίζει γίνεται; Δε νομίζω!
Όχι ότι έχω πάει στις συγκεκριμένες πόλεις κι έχω άποψη, απλά και μόνο όσα διάβασα εδώ, ωστόσο πόσο έξω να πέσεις; Συνδυάζεις και μια ακόμη πόλη και είσαι σουπερ.
Λέγοντας παρέα εννοώ τον άντρα μου (όχι την αγαπημένη μου γυναικοπαρέα) που δεν πολύ περπατάει και με αγχώνει 😂😂😂αλλά θα το κοιτάξω και για Πόζναν. Η Πολωνία είναι πολυ αγαπημένη χώρα και ελπίζω να πάω και σε άλλες πόλεις στο μέλλον! Περιμενω ιστορία για Πόρτο @psilos3 μην μας ξεχάσεις!!!Τις απολαμβάνω τις ιστορίες σου για το λόγο ότι πολύ θα ήθελα να το κάνω (να ταξιδεύω μόνη μου εννοώ) αλλά δεν νομίζω να το τολμήσω τουλάχιστον για το προσεχές μέλλον.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Έχοντας ζήσει στην Πολωνία κι έχοντας γυρίσει αρκετά, το Wroclaw είναι στο τοπ-3 των Πολωνικών πόλεων για μένα. Για πιο εναλλακτικό συνδυασμό μπορείς να δεις και Czestochowa, για το μοναστήρι με την Black Madonna.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
(όχι την αγαπημένη μου γυναικοπαρέα) που δεν πολύ περπατάει και με αγχώνει 😂😂😂αλλά θα το κοιτάξω και για Πόζναν
Δε περπατάει; o_O o_O
Και πως γίνεται να δεις πράγματα χωρίς να περπατάς στο εξωτερικό;
Η Πολωνία είναι πολυ αγαπημένη χώρα και ελπίζω να πάω και σε άλλες πόλεις στο μέλλον!
Από τα λίγα που χω δει στις δύο μεγάλες πόλεις την έχω αγαπήσει. Ελπίζω κι εγώ να δω περισσότερες, γι' αυτό σου λέω, μη το σκέφτεσαι, κλείσε!
Περιμενω ιστορία για Πόρτο @psilos3 μην μας ξεχάσεις!!!Τις απολαμβάνω τις ιστορίες σου για το λόγο ότι πολύ θα ήθελα να το κάνω (να ταξιδεύω μόνη μου εννοώ) αλλά δεν νομίζω να το τολμήσω τουλάχιστον για το προσεχές μέλλον.
Κάτι θα κάνουμε και γι' αυτό. :cool:
Όσο για τα solo, ποτέ δεν είναι αργά λένε, κάτι που έγινε και στη περίπτωση μου. Θα ξαναπήγαινα ευχαρίστως μόνος στη Πολωνία, αν και είναι χώρα με αρκετή διασκέδαση οπότε καλό είναι να υπάρχει το παρεΐστικο της υπόθεσης, κάτι που έγινε και στο Πόρτο. :)
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Έχοντας ζήσει στην Πολωνία κι έχοντας γυρίσει αρκετά, το Wroclaw είναι στο τοπ-3 των Πολωνικών πόλεων για μένα. Για πιο εναλλακτικό συνδυασμό μπορείς να δεις και Czestochowa, για το μοναστήρι με την Black Madonna.
Ναι έχω διαβάσει για αυτό το μοναστήρι αλλά αυτό που με προβληματίζει ότι με το τρένο θες 2 ώρες και οι υπόλοιποι τις παρέας νομίζω θα τσινήσουν δεδομένο ότι έχουμε μόνο τρεις μέρες εκτός εάν είναι πολύ μικρό το Wroclaw και το γυρίσουμε από την πρώτη μέρα.Θα το κρατήσω ομως ως ιδέα.Ευχαριστώ πολύ!
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Από τα λίγα που χω δει στις δύο μεγάλες πόλεις την έχω αγαπήσει. Ελπίζω κι εγώ να δω περισσότερες, γι' αυτό σου λέω, μη το σκέφτεσαι, κλείσε!

Κάτι θα κάνουμε και γι' αυτό. :cool:
Όσο για τα solo, ποτέ δεν είναι αργά λένε, κάτι που έγινε και στη περίπτωση μου. Θα ξαναπήγαινα ευχαρίστως μόνος στη Πολωνία, αν και είναι χώρα με αρκετή διασκέδαση οπότε καλό είναι να υπάρχει το παρεΐστικο της υπόθεσης, κάτι που έγινε και στο Πόρτο. :)

Περπατάει αλλά δεν είναι σαν εμένα,θέλει πιο χαλαρά πράγματα και κυρίως καφέ ☕🤣
Και στην Βουδαπέστη κάθε δυο ώρες μου έλεγε «δεν θα πιούμε ένα καφέ;»😂😂😂 Όποτε θα το πάμε πιο χαλαρά νομίζω.Μόνο το 2014 στην Πράγα περπάτησε πολύ γιατί ήμασταν με γκρουπ και μάλλον από τοτε του έμεινε 😉😉
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ναι έχω διαβάσει για αυτό το μοναστήρι αλλά αυτό που με προβληματίζει ότι με το τρένο θες 2 ώρες και οι υπόλοιποι τις παρέας νομίζω θα τσινήσουν δεδομένο ότι έχουμε μόνο τρεις μέρες εκτός εάν είναι πολύ μικρό το Wroclaw και το γυρίσουμε από την πρώτη μέρα.Θα το κρατήσω ομως ως ιδέα.Ευχαριστώ πολύ!
Το Poznan πιο μακριά είναι πάντως...
Επίσης μια χαρά έχει πράγματα το Wroclaw και για 3 μέρες, αν θες να το πας πιο χαλαρά.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Τελικά έκλεισα μια διανυκτέρευση Wroclaw, οπότε θα μείνω εκεί σχεδόν ένα 24ωρο.
Τι προτεινετε να δω εκεί; σίγουρα θα ρίξω φουλ περπάτημα, αλλά δε ξέρω έχει 1-2 τοπ αξιοθέατα να δω και αυτά; σίγουρα δε θέλω να δω πολλά να τρέχω πανικόβλητος, 1 ή 2 και καλά.

Επίσης προτάσεις για φαγητό ,καφέ,ωραία μαγαζιά ευπρόσδεκτες.
 
Last edited:

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Παιδιά καλησπέρα.θα πάω το άλλο Σάββατο για μια βδομάδα Κρακοβία και έκλεισα και να μείνω ένα βράδυ Wroclaw.
Όποτε δεδομένου ότι θα είμαι ένα 24ωρο εκεί τι προτείνετε να κάνω; σε χαλαρούς ρυθμούς γενικά .
Και αν έχετε καμία πρόταση για κανένα ωραίο μαγαζί για φαγητό ή καφέ είμαι όλος αυτιά.ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom