Βέλγιο Βρύγη ή Γάνδη ;

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Πρέπει να μετατραπεί σε war!!!
Εχει ξανασυζητηθει. Οποιος θελει βαβουρα με φοιτηταριο και περιπτερομπιρες στην κοιτη του Granslei , ψηφιζει Γανδη. Αυτο ειναι τελειο με ωραιο καιρο. Αλλα μονο αυτο.
Ειναι ποιοτικες οι διαφορες.
 
Last edited:

Giorgiosin

Member
Μηνύματα
18
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Καμπότζη, Μογγολία
Εγώ ψηφίζω Γάνδη, αν και δεν έχω πάει. Πήγα μονοήμερη στη Βρύγη πριν ένα μήνα περίπου και πέρα από την Κλαμπ Μπριζ δεν μου άφησε καλή εντύπωση.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Εχω κλείσει 7 μέρες διαμονή στις Βρυξέλλες αρχές Ιουνίου και σχεδιάζω κάποιες εκδρομές σε Μπρυζ και Γάνδη. Πιστεύετε πως μια ημερήσια εκδρομή με το τρένο και αφιερώνοντας μια μέρα σε κάθε μια από αυτές είναι αρκετή;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Εχω κλείσει 7 μέρες διαμονή στις Βρυξέλλες αρχές Ιουνίου και σχεδιάζω κάποιες εκδρομές σε Μπρυζ και Γάνδη. Πιστεύετε πως μια ημερήσια εκδρομή με το τρένο και αφιερώνοντας μια μέρα σε κάθε μια από αυτές είναι αρκετή;
Αναγκαστικά και αφου δεν θα έχεις διαμονή εκτός Βρυξελλών από μια μέρα καλά είναι.Αν υπήρχε διαμονή στην Γάνδη θα μπορούσες να αφιερώσεις και δύο μέρες.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το συγκεκριμένο θέμα εξελίσσεται σε war αλλά πιο...λάιτ, κάτι σαν διπλωματικό επεισόδιο!

Λοιπόν, φανταστικές και οι δύο. Βασικά όλα όσα είπαν οι προηγούμενοι μου φαίνεται ότι ισχύουν όλα. Πιο ζωντανή ξεκάθαρα η Γάνδη με τα χέρια κάτω, αλλά σαφώς πιο όμορφη (χριστιανοί με λιοντάρια) η Μπρίζ.

Θα πω Μπριζ, οι λόγοι έχουν εξηγηθεί διεξοδικά .
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Αναγκαστικά και αφου δεν θα έχεις διαμονή εκτός Βρυξελλών από μια μέρα καλά είναι.Αν υπήρχε διαμονή στην Γάνδη θα μπορούσες να αφιερώσεις και δύο μέρες.
Ευχαριστώ!
Επιφυλάσσομαι να εκφράσω άποψη για την καλύτερη μετά το ταξίδι...
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
10-8 υπερ της Βρύγης!

Στηρίζω! Στηριζω εκπαλε γαρ βρυγικὸς· μεγαλωσα με αφισσα της Basiliek van het Heilig Bloed πάνω απο το κρεβάτι μου ενω η τροφος μου με νανούριζε υπό του φλοίσβου, του στην ψαραγορά* σκάζοντος κυματος του Dijver.

* Marché aux Poissons BRUGES · Vismarkt, 8000 Brugge, Belgique
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom