Λάος Ταϊλάνδη Βόρεια Ταυλάνδη+Λάος -Υδάτινο πέρασμα!

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
To μονο που ήξερα ηταν, οτι θέλω να φυγω χειμωνα- να παω σε ζεστα μερη με ομορφη φυση-να νιώσω οτι φευγω απο τον τόπο μου -να δω καινουρια μερη- να ανακαλύψω ομορφιες- να αφήσω επιφωνήματα χαράς και εκπληξης- να αντικρύσω καινουριες φάτσες -να ακούσω ακαταλαβίστικες γλώσσες -να βογγηξω τα βράδυα απο τους πονους στα ποδια ύστερα απο τις περιπλανήσεις μου...
Ενα εισιτήριο κελεπουρι κλειστηκε κατα τον οκτώβρη του 2011 για το ταξιδι του ιανουαρίου-φεβρουαρίου 2012.
Μετα απο κοινή συναίνεση με τον συνοδοιπόρο μου xeno το εισιτήριο ήταν αρχικα για bangong και με στοχο την βόρεια Ταυλάνδη και το Λάος.
Βλέποντας και κάνοντας..έτσι συμφωνήσαμε και οπως άλλες φορές δεν το μετανοιώσαμε..
ο χρονος που είχαμε στην διαθεση μας ήταν 35 ολοκληρες μέρες.πραγματικα ξεχάσαμε το ονομά μας..δεν ήταν και λίγες...οι μέρες μαζευτηκαν με πολυ κοπο δουλευοντας ολο το καλοκαίρι σχεδόν χωρίς ρεπο και άδειες περιμένοντας με υπομονή τη μέρα που θα άρχιζε η ανταμοιβή!
Egypt air λοιπόν κυρίες κύριοι εταιρειάρα με τα ολα της και αντί των 22 κιλών, δώρο άλλα τόσα συν ένα 8κιλο στο χέρι!!
Ξεκινήσαμε με το 8κιλο που περιείχε πεντέξι τελειωμένα μακω,ενα σορτσάκι,σαγιονάρες ένα πλήρες φαρμακειο δηλαδή ένα αντιβιοτικο,μια solucortef,μια σύριγγα,ένα αντικουνουπικο ευρέος φάσματος,και ....μπατονέτες!!
Καλό μας ταξίδι!! στάση στο cairo για καφεδάκι,αγορά καπνών, μερικά μπινελίκια και ευτυχισμένοι περιμένομε την αεροπλανάρα που θα μας πάει στην μητέρα ασία!!
Δεν θα κουράσω με ανούσιες λεπτομέρειες γιατι οι μέρες ειναι πολλες.θα προσπαθήσω να παραθέσω τα ουσιαστικότερα για να φανούν ισως χρήσιμα σε καποιους.
stay tuned........

aimg18.imageshack.us_img18_8606_p1100007medium.jpg
 

Attachments

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
έλα-έλα, πάμε-πάμε :clap:

όχι τίποτε άλλο, αλλά εκείνο το υδάτινο πέρασμα, το άκουσαν τα αυτάκια μου, καιρός είναι να το δούν και τα ματάκια μου, από τη γραφή σου renata (γιατί για να το δω η ίδια ....χλωμό το βλέπω:(... κι άλλος ένας καημός .... :shock:)

(αχ μ΄αρέσει να ξεροσταλιάζω για Ν.Α. ασιατικές ιστορίες:lol:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε εμείς για τα αντικουνουπικά;
αν ειχες χιουμορ θα καταλάβαινες οτι πρόκειται για αντιστροφή με τα αντιβιοτικα που ανέφερα πρίν.....αλλα μάλον δεν έχεις...
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ααααααααα...και την solucortef την κάνεις με την μπατονέτα...τώρα σε έπιασα...απίστευτο χιούμορ!!!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
έλα-έλα, πάμε-πάμε :clap:

όχι τίποτε άλλο, αλλά εκείνο το υδάτινο πέρασμα, το άκουσαν τα αυτάκια μου, καιρός είναι να το δούν και τα ματάκια μου, από τη γραφή σου renata (γιατί για να το δω η ίδια ....χλωμό το βλέπω:(... κι άλλος ένας καημός .... :shock:)

(αχ μ΄αρέσει να ξεροσταλιάζω για Ν.Α. ασιατικές ιστορίες:lol:)

malysa με ξέρεις ..
στα ταξιδια μου αρεσει το απρόβλεπτο ακομα και κατι να στραβώσει το αντιμετωπίζω..ελα μην γκρινιάζεις θα παμε πολλα ταξίδια δεν μασαμε με τίποτα!!!:clap::clap:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Αχ, αυτή την ιστορία την περίμενα πως και πως...ίσως καταβάθος και να την φοβόμουνα γιατί κάτι μου λέει πως η ανάγνωση της θα με οδηγήσει μαθηματικά είτε στην κατάθλιψη, είτε στην αφραγκία είτε στο χωρισμό...
Ανυπομονώ για πολλές εικόνες και λεπτομέρειες ειδικά για το υδάτινο πέρασμα!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
35 μερες στα αγαπημενα σας μερη !!!Ευλογια!!!!!Να ειστε γεροι παντα παιδια να πηγαινετε κ να ξαναπηγαινετε .
Αναμενουμε τη συνεχεια ...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.966
Kι εγω ανυπομονω για τη συνεχεια...
Επισης, καλο και ευγενικο θα ηταν οποιος βρισκει ανοστο το χιουμορ της συγγραφεως ή απλα δεν τον ενδιαφερει η ιστορια, να μην την επιβαρυνει με αστοχα και αχρηστα ποστς. Ευχαριστω
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
:clap:γραφε -γραφε γιατι δεν θα προλαβεις να τελειωσεις τη ιστορια..μην ξεχνας 4 Ιουνη πεταμε!!!!!!!!!!!!!:haha::haha:
παλι λαθος εβαλες τη αντιστροφη μετρηση? πως σου βγαζει μια ωρα λιγοτερο?????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.260
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom