Βora Bora: Πρώτο μήνυμα

Μηνύματα
772
Likes
610
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
'Η απλώς σπας τις πτήσεις σε μικρότερα σκέλη, πχ Αθήνα-Παρίσι διανυκτέρευση, Παρίσι-ΛΑ 2-3 διανυκτερεύσεις (εξάλλου αξίζει τον κόπο). Έτσι συνηθίζεις πολύ καλύτερα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
δεν ειναι η καλυτερη ιδεα.πρεπει να το μελετησεις λιγο παραπανω σε σχεση με το τι ωρα ειναι εδω και τι ωρα θα ειναι στον προορισμο οταν θα φτασεις και ποσες ωρες θα εχουν μεσολαβησει στην πτηση και με μερικες προσθαφαιρεσεις και κανα δυο μαθηματικους τυπους να βρεις ποτε πρεπει να κοιμηθεις και για ποση ωρα για να μην παθεις jet lag και χασεις τις πρωτες μερες η δε ξερεις τι σου γινετε.αν και συνηθως για ψυχολογικους λογους το παθαινεις οταν γυριζεις και οχι οταν πηγαινεις.επισεις απ οτι καταλαβα στο αεροπλανο σου δημιουργουν συνθηκες ωρας προορισμου
η αληθεια ειναι, οτι εχοντας παει δυο φορες προς Καραιβικη, δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα με θεματα jet lag
πες με αναισθητο; χαζο; δεν ξερω...ισως επειδη ημουν συνεπαρμενος κλπ δεν το καταλαβα...
οντως στην επιστροφη μου βγαινει μια κουραση αλλα δεν ξερω κατα ποσο οφειλεται σε jet lag ή απλα ειναι το ξενερωμα της επιστροφης
 

Giovanna

Member
Μηνύματα
24
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora Bora
βγαίνω απο εδώ πρiν πάθω τίποτα!
Σας ζηλεύω, δε το κρύβωωω :(

Πήγε κι ένας φίλος (παλαβός με καταδύσεις) γαλλική πολυνησία φέτος και τα έχω δει όλα!

ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.118
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom