British Airways Βritish airways

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Υπάρχει και Gordon Ramsay στο terminal 5.Στην επιστροφή λοιπόν κάτι γίνεται.....
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Υπάρχει βέβαια και η λύση του τορβά..αλλά προσέξτε με τους περιοριμούς ..μη βάλετε πολύ σως..

Can I bring my own food on board?
You're welcome to bring your own food on board, just as you are able to at the moment, but please be mindful of restrictions to taking liquids, gels and creams in your hand baggage.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Προσωπικά θα προτιμούσα να περιμένω παρά να μπώ σε αεροπλάνο που οι πιλότοι έχουν συμπληρώσει το ωράριο τους και είναι κουρασμένοι.Τώρα γιατί ολόκληρη ΒΑ δεν είχε να διαθέσει σύντομα ένα αναπληρωματικό αεροσκάφος με πιλότους εντός ωραρίου είναι άλλο θέμα.Τι παροχές έδωσαν στους επιβάτες για την καθυστέρηση θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε.
 

julientn

Member
Μηνύματα
22
Likes
31
Προσωπικά θα προτιμούσα να περιμένω παρά να μπώ σε αεροπλάνο που οι πιλότοι έχουν συμπληρώσει το ωράριο τους και είναι κουρασμένοι.Τώρα γιατί ολόκληρη ΒΑ δεν είχε να διαθέσει σύντομα ένα αναπληρωματικό αεροσκάφος με πιλότους εντός ωραρίου είναι άλλο θέμα.Τι παροχές έδωσαν στους επιβάτες για την καθυστέρηση θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε.
Από ότι διάβασα, μείναν σε κοντινό ξενοδοχείο και αναχώρησαν για Αθήνα 33 ώρες αργότερα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εδω και χρονια φαινεται πως διαμορφωνεται αυτη τη ταση, δεν ειναι κατι πολυ προσφατο...
Η ταση να πλησιαζουν οι λοου κοστ τις υπολοιπες ειναι προσφατη θα έλεγα. Εκει που δεν το περιμενε κανεις άρχισαν να προσφερουν κονε πχ.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σήμερα ήθελα να κλείσω εισιτήρια για Χριστούγεννα, για 2 ζευγάρια για Λονδίνο. Κοίταζα τις προσφορές στο site της British flight+hotel απο την Κυριακή και σήμερα που πήγα να κλείσω μου βγάζει 350 ευρώ παραπάνω την τιμή ανά ζευγάρι. Σβήνω τα cookies, ψάχνω, τα ίδια. Αποφασίζω λοιπόν να μεταθέσω λίγο τις ημερομηνίες και βρίσκω καλή τιμή. Προσπαθώντας να κλείσω για 4 άτομα μαζεμένα μου "τσίμπαγε" λίγο την τιμή και θεώρησα ότι πέφτουμε πάνω σε λίγο πιό ακριβό εισιτήριο. Ετσι αποφασίζω να κλείσω το κάθε ζευγάρι ξεχωριστά. Κάνω την πρώτη κράτηση, όλα καλά. Πάω να κάνω την δεύτερη κράτηση, αμέσως μετά, και δεν πιστεύω στα μάτια μου αυτό που βλέπω. Η τιμή του ίδιου πακέτου 6 διανυκτερεύσεων εχει ανέβει κατά 1300 ευρώ! Για να πετύχω την καλή τιμή μου δίνει άλλες ώρες πτήσεων. Το περίεργο είναι ότι η βραδυνή πτήση που θέλω (γιατί αυτή ακρίβινε πολύ) την δίνει στο economy διπλάσια τιμή απο business. Αλλά στο πακέτο δεν με αφήνει να διαλέξω business.

Τί γίνεται?
 
Last edited:

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Σήμερα ήθελα να κλείσω εισιτήρια για Χριστούγεννα, για 2 ζευγάρια για Λονδίνο. Κοίταζα τις προσφορές στο site της British flight+hotel απο την Κυριακή και σήμερα που πήγα να κλείσω μου βγάζει 350 ευρώ παραπάνω την τιμή ανά ζευγάρι. Σβήνω τα cookies, ψάχνω, τα ίδια. Αποφασίζω λοιπόν να μεταθέσω λίγο τις ημερομηνίες και βρίσκω καλή τιμή. Προσπαθώντας να κλείσω για 4 άτομα μαζεμένα μου "τσίμπαγε" λίγο την τιμή και θεώρησα ότι πέφτουμε πάνω σε λίγο πιό ακριβό εισιτήριο. Ετσι αποφασίζω να κλείσω το κάθε ζευγάρι ξεχωριστά. Κάνω την πρώτη κράτηση, όλα καλά. Πάω να κάνω την δεύτερη κράτηση, αμέσως μετά, και δεν πιστεύω στα μάτια μου αυτό που βλέπω. Η τιμή του ίδιου πακέτου 6 διανυκτερεύσεων εχει ανέβει κατά 1300 ευρώ! Για να πετύχω την καλή τιμή μου δίνει άλλες ώρες πτήσεων. Το περίεργο είναι ότι η βραδυνή πτήση που θέλω (γιατί αυτή ακρίβινε πολύ) την δίνει στο economy διπλάσια τιμή απο business. Αλλά στο πακέτο δεν με αφήνει να διαλέξω business.

Τί γίνεται?
Δεν ξερω τι μπορει να γινεται αλλα δοκιμασε το εξης : δες τις τιμες των εισητηριων μονο, κ ψαξε τιμη για το ξενοδοχειο ξεχωριστα. Το ειχα δοκιμασει ψαχνοντας καποτε κ ουσιαστικά δεν υπήρχε εκπτωση αν τα εκλεινα πακετο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.762
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom