ΓΕια σε όλους!!!!

resi21

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Ονομάζομαι Βαγγέλης και αν και διαβάζω καιρό το site μολις σήμαρα εγινα μέλος.
Κάθε Νοέμβρη πηγαινουμε ταξίδι με τη συζηγό μου για την επέτειο και το ταξίδι φέτος ΘΕΛΩ να είναι Ισλανδία που με εχει μαγέψει.;);)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.759
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Καλως μας ήρθες Βαγγέλη. Σας εύχομαι πολλές πολλές επετείους με τα αντίστοιχα ταξίδια φυσικά! :)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Βαγγέλη καλώς όρισες στην παρέα!σας εύχομαι ό,τι καλύτερο για την επέτειο,πιστεύω ότι θάναι σούπερ ταξίδι..απ αυτά που διαβάζω και μαθαίνω για Ισλανδία...
καλά ταξίδια νάχετε πάντα!
 

resi21

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Ευχαριστω πολυ να'στε καλα για τα κλα σας λόγια.
Ελπίζω να τα καταφέρουμε να πάμε Ισλανδία καθώς είναι και ακριβώς προορισμός!!! :(
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Μια χαρα ταξιδι ετοιμαζετε αλλα μια συμβουλη παρε μαζι ισοθερμικα παντελονια,φανελες!
 

Raf

Member
Μηνύματα
26
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΩΝΙΑ
Ονομάζομαι Βαγγέλης και αν και διαβάζω καιρό το site μολις σήμαρα εγινα μέλος.
Κάθε Νοέμβρη πηγαινουμε ταξίδι με τη συζηγό μου για την επέτειο και το ταξίδι φέτος ΘΕΛΩ να είναι Ισλανδία που με εχει μαγέψει.;);)
Γειά Βαγγέλη!!!

Ισλανδια είχα πάει περισυ το καλοκαίρι, είναι μια μαγική χώρα!!! εχω στην διαθεσή σοθ κάθε πληροφορία! Σου εύχομαι να πας σύντομα!!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Βαγγέλη, καλώς ήρθες και καλά ταξίδια!!! Η Ισλανδία είναι όντως μαγική χώρα, αν κι ο Νοέμβρης δεν είναι κατάλληλος μήνας να την επισκεφτείς...Ακόμα κι αν οι δρόμοι είναι ανοιχτοί, θα είναι εξαιρετικά δύσκολο να κάνεις το γύρο του νησιού. Οι ώρες του σκοταδιού θα είναι άβολα πολλές, οι αποστάσεις μεγάλες, και σίγουρα δε θα θέλεις να νυχτωθείς στις ερημιές της...Από την άλλη, βέβαια, με λίγη τύχη, ίσως μπορέσεις να δεις το Βόρειο Σέλας, υπερθέαμα από μόνο του...Διαλέγεις!
 

resi21

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λόγια όλους και σιγουρα θα χρειαστω κάποιες πληροφορίες καθώς ειναι πολα αυτα που πρέπει να ξέρω.Η Ισλανδία ειναι εδω και 2 χρόνια το ονειρό μου με προβληματισε η Ροζα με αυτα που μου ειπε.Ποια νομιζετε ειναι η καλυτερη εποχη για να παω?Μηπως το κανονισω λίγο αργοτερα και παω κάπου αλλου γιατι θελω να καταευχαρηστηθω.Αυτο το Blue Lagοοn με εχει απλα τρελάνει.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Χειμωνιάτικα στην Ισλανδία? σωστό σε κόβω! σε τρόμαξε μάλλον ο Νόλαν στον Insomnia και είπες να την δεις αλλιώς? εγώ προγραμματίζομαι για καλοκαίρι πάντως.
 

Raf

Member
Μηνύματα
26
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΩΝΙΑ
σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λόγια όλους και σιγουρα θα χρειαστω κάποιες πληροφορίες καθώς ειναι πολα αυτα που πρέπει να ξέρω.Η Ισλανδία ειναι εδω και 2 χρόνια το ονειρό μου με προβληματισε η Ροζα με αυτα που μου ειπε.Ποια νομιζετε ειναι η καλυτερη εποχη για να παω?Μηπως το κανονισω λίγο αργοτερα και παω κάπου αλλου γιατι θελω να καταευχαρηστηθω.Αυτο το Blue Lagοοn με εχει απλα τρελάνει.
καλώς ή κακώς το καλοκαίρι είναι η καλυτερη εποχή για να πας Ισλανδία. Όχι μόνο γιατι το χειμώνα κάνει πολύ κρύο αλλά εχει μαχιμουμ 1 με 2 ώρες μέρα αναλόγα με την εποχή. Επίσης η ομορφιά της είναι η φύση της... οπότε για να την χαρείς πρέπει να πας το καλοκαίρι που η μερα είναι τεράστια και η θερμοκρασία υποφερτή !!!! Μην φοβηθείς να θυσιασεις υα μπάνια για μια τόσο "εξωτική" ταξιδιωτική εμπειρία!!!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λόγια όλους και σιγουρα θα χρειαστω κάποιες πληροφορίες καθώς ειναι πολα αυτα που πρέπει να ξέρω.Η Ισλανδία ειναι εδω και 2 χρόνια το ονειρό μου με προβληματισε η Ροζα με αυτα που μου ειπε.Ποια νομιζετε ειναι η καλυτερη εποχη για να παω?Μηπως το κανονισω λίγο αργοτερα και παω κάπου αλλου γιατι θελω να καταευχαρηστηθω.Αυτο το Blue Lagοοn με εχει απλα τρελάνει.
Αν μπορείς να πας καλοκαίρι, θα καταφέρεις να δεις τη χώρα όπως της πρέπει. Τέλη Ιουνίου θα βρεις τη μεγαλύτερη μέρα, πράγμα που σημαίνει πως θα έχεις άπειρες ώρες στη διάθεσή σου για περιήγηση, χωρίς να αγχώνεσαι τι ώρα θα ξεκινήσεις από το ένα μέρος και τι ώρα θα φτάσεις στο επόμενο. Είναι φοβερή αίσθηση να ψάχνεις, π.χ., να βρεις την άκρη ενός παγετώνα, και ξαφνικά να συνειδητοποιείς πως η ώρα είναι εντεκάμιση το 'βράδυ'...Αν καταφέρεις, δε, να μείνεις ξύπνιος το βράδυ της 21ης Ιουνίου, θα μπορέσεις να δεις και να φωτογραφίσεις τον ήλιο να χαμηλώνει, να αιωρείται λίγο πάνω από τη γραμμή του ορίζοντα, και να υψώνεται ξανά...

Και τρεις συμβουλές:
α) Για να φχαριστηθείς πραγματικά την Ισλανδία, φρόντισε να έχεις δυο γεμάτες βδομάδες στη διάθεσή σου,
β) τo blue lagoon κοντά στη λίμνη Myvatn μπορεί να μην είναι τόσο μεγάλο όσο το διάσημο αδερφάκι του, αλλά έχει πολύ λιγότερο κόσμο και δεν είναι καθόλου τουριστικό, και
γ) να 'χεις τα μάτια σου ανοιχτά για ξωτικά, νάνους και γίγαντες...αν πιστέψουμε τους Ισλανδούς, βρίσκονται παντού!!:D

υ.γ. για δρομολόγια, ξενώνες κλπ, στη διάθεσή σου όποτε το αποφασίσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom