Γαλάζιες Σημαίες 2009

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.715
Likes
50.711
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για άλλο ήρθα, αλλά με την ευκαιρία θα τη ρίξω και γω την ψήφο μου. Ή να κάνω πράξη το παλιό εξαρχιώτικο σλόγκαν: ψόφο στην ψήφο.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Ο θεσμός της γαλάζιας σημαίας έχει κατά τη γνώμη μου ξεπέσει πάρα πολύ και έχει χάσει τη βαρύτητα και τη σημασία που είχε κάποτε. Πλέον όταν σε μια παραλία απονέμεται γαλάζια σημαία δε σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και καθαρά τα νερά της. απλά τηρεί κάποιες προυποθέσεις (π.χ. να είναι οργανωμένη και να έχει κάποιες υποδομές). Το θέμα έχει ξεφτιλιστεί λίγο και μέχρι και η παραλία του Σχινιά έχει γαλάζια σημαία...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το θέμα έχει ξεφτιλιστεί λίγο και μέχρι και η παραλία του Σχινιά έχει γαλάζια σημαία...
Θυμάμαι ακόμα που είχαν δώσει γαλάζια σημαία και στην παραλία "Βοτσαλάκια" του Πειραιά (και μάλιστα προ Ψυτάλλειας...)
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Θυμάμαι ακόμα που είχαν δώσει γαλάζια σημαία και στην παραλία "Βοτσαλάκια" του Πειραιά (και μάλιστα προ Ψυτάλλειας...)
:haha: Θυμάμαι κιόλας που έβγαιναν στην TV οι γιαγιάδες που κολυμπούσαν εκεί κ λέγανε "λίγο πετρέλαιο στο νερό κάνει καλό στο ανθρώπινο σώμα, είναι υγεία!":shock:
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Εγώ και μόνο που βλέπω γαλάζια σημαία στην Περαία Θεσ/νίκης ανατριχιάζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.257
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom