Γαμήλιο - Μέσα Ιουλίου

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Βασικά θα πρότεινα να πήγαινες οπουδήποτε έχει περιπέτεια με οργανωμένο group.
Η μονη περιπετεια που μπορεις να ζησεις με οργανωμενο γκρουπ ειναι αν καποιος παππους ετοιμαζεται να τα τιναξει και ψαχνετε να βρειτε (εφημερευον) νοσοκομειο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
tripakias said:
Η μονη περιπετεια που μπορεις να ζησεις με οργανωμενο γκρουπ ειναι αν καποιος παππους ετοιμαζεται να τα τιναξει και ψαχνετε να βρειτε (εφημερευον) νοσοκομειο.
διαβασες την ιστορια στο φορουμ στο Everest base camp? με γκρουπ...
 

anevaggy

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Η μονη περιπετεια που μπορεις να ζησεις με οργανωμενο γκρουπ ειναι αν καποιος παππους ετοιμαζεται να τα τιναξει και ψαχνετε να βρειτε (εφημερευον) νοσοκομειο.
Πολύ ακραίο. Εγώ γαμήλιο είχα πάει Βόρνεο με οργανωμένο group. Είχε περπάτημα στη ζούγκλα πάνω σε γέφυρες από σχοινιά, είχε επίσκεψη σε καταυλισμό της φυλής Νταγιάκ οι οποίοι μας μαγείρεψαν και φάγαμε, είχε βόλτες με τη βάρκα μέσα από πυκνή βλάστηση κτλ. Το ξενοδοχείο ήταν το Hilton το οποίο ήταν όλο ξύλινο και η πρόσβαση γινόταν μόνο με βάρκα γιατί ήταν πολύ μέσα στη ζούγκλα. Δεν είχε τις γνωστές ανέσεις αλλά ήταν κάτι ιδιαίτερο. Πριν από κει είμασταν Kuching και Kuala Lumpur οπότε συνδιάσαμε αρκετά πράγματα. Βέβαια το ταξίδι κόστισε 1800/άτομο αλλά άξιζε. Για τους νεόνυμφους προτείνω να μην σκεφτούν τα λεφτά (αν υπάρχουν) και ότι είναι προτιμότερο να τα ξοδέψουν σε ταξίδι απο το να αγοράσουν καλύτερα έπιπλα κτλ για το σπίτι τους μιας και μετά το γάμο και το παιδί τα περιθώρια στενεύουν για μακρυνά ταξίδια. Εγώ έχω να ταξιδέχω 2,5 χρόνια λόγω παιδιού. Πέρσι δεν μπορούσα να αφήσω το μωρό μόνο του και φέτος που μπορούσα δεν είχα λεφτά. Οπότε τα λεφτά του γάμου από τα δώρα επενδύστε τα στο ταξίδι για να έχετε να θυμάστε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.749
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom